30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze  (Přečteno 20317 krát)

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil

Potřebuji poradit, dostal jsem se do situace, kdy mi po sjezdu z retardéru vypadla na zadním kole brzdová destička a zablokovala kolo v pohybu dopředu. Auto téměř na místě zastavilo. Řidič jedoucí za mnou to tak tak ubrzdil, protože sjížděl z retardéru, rozjížděl se a měl nohu na plynu. Byl jsem z toho docela rozklepaný, když jsem za sebou slyšel zaflokovat auto. To se stalo na křižovatce tvaru T. S autem nešlo dopředu pohnout, dozadu to však šlo. Odtlačil jsem tudíž auto pozadu na boční chodník a pokusil se přijít na závadu. Dal jsem auto na hever a odmontoval jsem zadní kolo. Vytáhl zaseklou brzdovou destičku a odblokoval tak kolo. Najednou, kde se vzali tu se vzali Policie ČR. Dva mladí výhrizci mi přijeli pěkně v teploučkém autíčku popsaném frází "Pomáhat a chránit" píchnout. To jsem se ale spletl. Přijeli, ne v duchu svého hesla "pomáhat", ale, jak říkali rádi komáři, bezpracně se obochatit. Prý parkuji na chodníku a zaplatím pokutu. Namítl jsem, že to co vidí, není parkování na chodníku, ale nouzové smysluplné nejlepší možné vyřešení poruchy vozidla. To prý teda ne, vídí auto na chodníku, je to tedy parkování na chodníku. Pokud auto mělo poruchu, měl jsem jej na silnici nechat a označit jej jako nouzové stání. Co na tom, že situace byla nebezpečná - bylo to v jízdním pruhu trolejbusů, v křižovatce, u přechodu pro chodce, za zatáčkou a za retardérem. Naprosto zbytečně jsem měl podle nich auto nechat ve vozovce a volat odtahovku. Nehledě na to, že v křižovatce nešlo ani nikam smysluplně dát trojúhelník, navíc jsem měl pouze jeden. Prostě tupci vedení vidinou kořisti pro městský úřad. Už tohle jejich chování dokonale znám, je to podle jednoho mustru po celé republice. Prostě jasná motivace vydolovat ze situace prachy pro městskou kasu. S přestupkem jsem nesouhlasil a po osmi měsících příšel, co jiného, příkaz zaplatit. To je radost. Dávám do přílohy. Nevíte, někdo, prosím, jak jim za tuhle prasárnu, nic nedat. Díky.
« Poslední změna: 24 Dubna 2018, 22:45:23 od kacafirek »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2018, 22:27:21 »

V této fázi jednoduché. Podejte odpor. Ten se nijak nezdůvodňuje, prostě podejte odpor.

A první stránka má nedostatečnou anonymizaci, přes masku prosvítají čitelné nápisy.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2018, 22:38:49 »

Jé, děkuji, opravím.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2018, 09:11:33 »

A mezitím studujte: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2160.0, https://www.30kmh.cz/index.php?board=32.0. Začne vás to bavit, budete lépe připravený a navíc boj s matrixem je záslužná činnost.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2018, 09:27:37 »

Máte jednání vopičákama natočené ?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2018, 10:37:35 »

Pokud jste nepodepisoval žádný úřední záznam - umím si představit, že kolo, zablokované upadlou brzdovou destičkou umožnilo pouze nouzové samovolné dojetí až do zastavení vozidla, shodou okolností na chodníku. Umístit vozidlo nějak organizovaně - z logiky věci kvůli zablokování kola nešlo. Nic jste tedy nezavinil.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2018, 11:17:08 »

Pokud mají opičáci vyfocené auto na heveru, tak není moc co řešit.
"Při výběru místa pro odstavení a opravu vycházel obviněný z velmi omezených možností manévrování. I z fotografií je zřejmé, že v době přítomnosti policistů oprava skutečně probíhala. V případě, že je správní orgán přesvědčen, že vozidlo bylo možno odstavit jinde, je povinen toto také ověřitelně prokázat."
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2018, 11:50:11 »

Podejte odpor a zjistěte co mají nafocené..

Další argument může být..
když by odstavené vozidlo nějak ohrožovalo provoz a nebo chodce tak policista měl podle zákona povinnost přijmout opatření aby ohrožení odstranil..
ale policista zjevně usoudil že nemusí nijak asistovat při opravě ani přijmout jiná opatření a může se věnovat řešení domnělého přestupku.. tím naopak prodloužil dobu do opravy vozidla..
..a tak i policista na místě byl zjevně přesvědčený že k žádnému ohrožení nedošlo.
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2018, 12:49:17 »

Máte vyfocené, jak to opravujete?
Máte fakturu nebo účtenku za nové brzdové destičky např. z toho samého nebo následujícího dne?
Něco takového shomážděte, bude se to hodit.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #9 kdy: 29 Dubna 2018, 21:42:14 »

Děkuji všem za rady. Nevíte někdo pro jistotu, podle jakého zákona, paragrafu a odstavce se odpor podává?  Děkuji.

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #11 kdy: 29 Dubna 2018, 22:24:10 »

Odpor se podává podle poučení v příkazu, citovat v něm jakékoliv paragrafy je kontraproduktivní. Pokud vás to zajímá pro rozšíření obzorů, tak úprava příkazu je v § 150 správního řádu (odpor v odst. 3), specifika příkazu v přestupkovém řízení pak v § 90 PřesZ (ty se ale netýkají odporu). Oba paragrafy máte přímo v záhlaví příkazu.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #12 kdy: 29 Dubna 2018, 22:31:58 »

Odpor se podává podle poučení v příkazu, citovat v něm jakékoliv paragrafy je kontraproduktivní. Pokud vás to zajímá pro rozšíření obzorů, tak úprava příkazu je v § 150 správního řádu (odpor v odst. 3), specifika příkazu v přestupkovém řízení pak v § 90 PřesZ (ty se ale netýkají odporu). Oba paragrafy máte přímo v záhlaví příkazu.
Děkuji...takže stačí pouze ..."proti příkazu čj....sp.zn...podávám tímto odpor..."? Protože v poučení - viz. nahoře - žádný paragraf není...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #13 kdy: 29 Dubna 2018, 22:40:21 »

Ano, to bohatě stačí, kdyby bylo povinné v podání citovat nějaký paragraf, tak to bude v zákoně i poučení napsané.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 220
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Parkování na chodníku x nouzové stání x krajní nouze
« Odpověď #14 kdy: 29 Dubna 2018, 22:42:38 »

Ano, to bohatě stačí, kdyby bylo povinné v podání citovat nějaký paragraf, tak to bude v zákoně i poučení napsané.
Děkuji...

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

IP zaznamenána