30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Více (vašich) peněz pro Evropu  (Přečteno 9295 krát)

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #15 kdy: 24 Dubna 2018, 12:01:52 »

Přes 95% mých zásilek z Aliexpress jsou ptákovinky tak do 5 USD, na ty dražší věci už Číňané používají sklady v DE/ES/FR/IT. Už jednou jsem na celnici takovou věc nechal vyhnít a poslat zpět, na druhý pokus to dorazilo bez problému, takže nevidím důvod to příště nezopakovat. A třeba u věci za cca 35 USD mi Aliexpress nabízí stejnou cenu při dodání z Číny jako z Německa, přičemž se chlubí tím, že je na to zboží stejná dvouletá záruka, jako bych to kupoval tady v GME.

Ve výsledku to může skončit tak, že v Dobrovízi vedle Amazonu (nebo kdekoliv jinde po EU) se usídlí Alibaba, při dovozu do skladu bude deklarovat cenu v centech, prodávat za čínské ceny a protože platba bude mimo EET a podobné ptákoviny a DPH z toho zase EU neuvidí, neboť oficiálně budou posílat dárky zdarma.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #16 kdy: 24 Dubna 2018, 12:04:25 »

Tak mě napadá, co když s odhadem nesouhlasím, odmítnu ho zaplatit a zásilku převzít?

Potom jsou možnosti:
- vrátí to odesílateli - košer, naštve to číňana
- zásilku tam nechají hnít - tak ať, já si nic neobjednal, někdo mi to svévolně poslal
- zásilku ztratí k celníkovi domů - já tu záslku najednou chci! Kde je, když se nevrátila?!
IP zaznamenána

Angel224

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #17 kdy: 24 Dubna 2018, 13:19:16 »

Mě např. celní systém obecně.

Kdybych to dělal jako soukromá osoba, tzn. kradl zásilky, dokonce je třeba i otvíral a požadoval podíl za to, že zásilku dodám majiteli, tak mě v médiích vykreslí jako zloděje, vyděrače, narušitele listovního tajemství atd. Ale když to dělá stát, tak je to Ok. Opravdu se těším, kdy za tyto projevy zlovůle se začnou napadat úředníci.


IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #18 kdy: 24 Dubna 2018, 13:24:56 »

Vrací se to standardně odesílateli, Číňan v mém případě naštván nebyl. Vrácení odesilateli je standardně v poštovném, takže hnití ani ztracení k celníkovi by teoreticky nemělo být možné. (Nicméně i ve své historii mám pár věcí, které mají poslední záznam na poště Praha 120 (vyclívací pošta) a dál se po nich slehla zem. Zrovna teď tam mám sluchátka, která by měla být už přes týden propuštěna do vnitrostátní přepravy. Ještě jeden týden a na dopravu ze Smíchova do Holešovic budou potřebovat delší dobu, než ze Shenzenu na ten Smíchov...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #19 kdy: 24 Dubna 2018, 13:43:31 »

No mně osobně v tom všem doslova ssss…štve ta skutečnost, že položka stojí např. 20 USD. Uvedeno je, že doprava se dál nezapočítává, to znamená, že je v ceně této zásilky.
Ty kurwy celní si k tomu ještě navíc tu dopravu připočítají!!!!!!!!!!!!
A vysvětlovat jim, že výsledná cena je prostě skutečná hodnota zboží + náklady na dopravu = to, co jsem už zaplatil je nadlidský úkon. Vše se dá vysvětlit, ale kurwě úřednické evidentně nikoliv. Ještě kvůli ním začnu používat vulgární výrazivo, já co si vždy zakládal na slušném vyjadřování!  :x
No nic, jdu se uklidnit, dám si kávičku a vydýchat se na čerstvý luft…
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #20 kdy: 24 Dubna 2018, 18:20:09 »

JJ - dnes mi poslali vysvetleni proc mam za zasilku s dolozenou celkovou platbou 2060Kc platit 1100 DPH.
Tak tedy 2060+2000 postovne dle Cz posty +200 postovni poplatek --   tak pane dph nam dluzite 1100.... >:(

No nic- zaplaceno a balik vcetne zbozi rozmlaceny - muzu to poslat zpet (a dolozit podacim listkem(uuuzz bezim zaplatit poste ty 2000 ) , komunikaci s obchodem vcetne CZ prekladu (asi bude potreba nejaky oficialni s bumazkou),dolozit ke kontrole ucet kam byly penize za zbozi vraceny ) a pak MOZNA dostanu vymerenou castku zpet...  :(

Vysvetlovat  muzete ale oni maji ty ... instrukce z EU tak mozek vypnut a svedomi nechali doma.

Kua mne se chce strilet....holuby.... postovni .... :-X
« Poslední změna: 24 Dubna 2018, 18:22:39 od ikovlabs »
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #21 kdy: 24 Dubna 2018, 18:32:11 »

Tak mě napadá, co když s odhadem nesouhlasím, odmítnu ho zaplatit a zásilku převzít?

Potom jsou možnosti:
- vrátí to odesílateli - košer, naštve to číňana
- zásilku tam nechají hnít - tak ať, já si nic neobjednal, někdo mi to svévolně poslal
- zásilku ztratí k celníkovi domů - já tu záslku najednou chci! Kde je, když se nevrátila?!

Pokud jste podepsal plnou moc pro CP tak se tim take zavazujete zaplatit vsechno co Vam nauctuji.Takze neprevzetim to muze dopadnout tak ze oni to sice poslou zpet ale penize budou stale chtit ....
Na lidi musi bejt prisnost - kdyz muzem tak budem....
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #22 kdy: 24 Dubna 2018, 22:10:32 »

Je mozne vzit tu plnou moc zpet?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #23 kdy: 24 Dubna 2018, 22:40:54 »

já si to zatím - když k tomu došlo - raději na poště vyřídil sám
poště jsem tedy zaplatil jen za uložení
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #24 kdy: 25 Dubna 2018, 09:18:35 »

Tak mě napadá, co když s odhadem nesouhlasím, odmítnu ho zaplatit a zásilku převzít?

Potom jsou možnosti:
- vrátí to odesílateli - košer, naštve to číňana
- zásilku tam nechají hnít - tak ať, já si nic neobjednal, někdo mi to svévolně poslal
- zásilku ztratí k celníkovi domů - já tu záslku najednou chci! Kde je, když se nevrátila?!

Pokud jste podepsal plnou moc pro CP tak se tim take zavazujete zaplatit vsechno co Vam nauctuji.Takze neprevzetim to muze dopadnout tak ze oni to sice poslou zpet ale penize budou stale chtit ....
Na lidi musi bejt prisnost - kdyz muzem tak budem....

Úředníkům zásadně nic nepodepisuji, pkud z toho nemám profit a vyclívačku mám kousek. Ale jsem zvědav jak od roku 2021 chtějí řešit každou zásilku. Fakt jsem zvědav a ještě na Vánoce... To by měla ČT udělat dokument nebo Nova reality show... Výměna zásilek.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #25 kdy: 26 Dubna 2018, 18:22:48 »

JJ - dnes mi poslali vysvetleni proc mam za zasilku s dolozenou celkovou platbou 2060Kc platit 1100 DPH.
Tak tedy 2060+2000 postovne dle Cz posty +200 postovni poplatek --   tak pane dph nam dluzite 1100.... >:(

No nic- zaplaceno a balik vcetne zbozi rozmlaceny - muzu to poslat zpet (a dolozit podacim listkem(uuuzz bezim zaplatit poste ty 2000 ) , komunikaci s obchodem vcetne CZ prekladu (asi bude potreba nejaky oficialni s bumazkou),dolozit ke kontrole ucet kam byly penize za zbozi vraceny ) a pak MOZNA dostanu vymerenou castku zpet...  :(

Vysvetlovat  muzete ale oni maji ty ... instrukce z EU tak mozek vypnut a svedomi nechali doma.

Kua mne se chce strilet....holuby.... postovni .... :-X
Dyž to pošlete zpátky, tak se na to číňan nejspíš vysere a neuvidíte zpátky ani prachy, ani zboží. Od nikoho. Máme zkušenost za asi 30 tisíc.

Nad 10k si už příště radši zaplatim escrow.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #26 kdy: 27 Dubna 2018, 11:32:41 »

Je to pres Aliexpress a tam se to da v ramci sporu osefovat - nicmene je tam takova mezera ze si to cinan nemusi prevzit od posty  no a tim padem neni doruceno a mozna  nemusi plnit ...Nicmene tenhle byl komunikativni a nabizel poslani noveho kusu.

Mam dokumentaci ze je zbozi zniceno.
No a co na to celnice? OK my vam to znova zdanime... >:(
Co na to posta? O poskozeni nic nevime a za nic nezodpovidame - dekujeme za Vasich 200 Kc.  :(
NJ jak je clovek obcan tak taha za kratky provaz a stat se nestiti pouzit proti ten delsi ... :x
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 685
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #27 kdy: 27 Dubna 2018, 11:43:19 »

Na Aliexpresu jsem ted spor vedl a neosefoval jsem lautr nic. Kupuju tam s vedomim, ze hazu prachy do kanalu a jestli neco prijde a bude fungovat, je to mile prekvapeni.
IP zaznamenána

ikovlabs

  • Příspěvků: 126
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #28 kdy: 27 Dubna 2018, 12:28:02 »

Samozrejme ne vzdy je to uspesne ale vetsinou se to vyresi.
Ze mne natahne cinan ktery je xy tisicu kilometru daleko je smutne ale ze mne okradne  stat ve kterem ziju a  ktery mne nuti jeste za to platit je k nasrani.....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Více (vašich) peněz pro Evropu
« Odpověď #29 kdy: 27 Dubna 2018, 13:29:59 »

ze mne okradne  stat ve kterem ziju a  ktery mne nuti jeste za to platit je k nasrani.....

to je normálka ne.. stejná věc jako ty radary a kamery a odpustky a tisíc dalších věcí..
IP zaznamenána