30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rezignace na právní stát? Šoféři přiznají přestupek, i když ho neudělali......  (Přečteno 3171 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Šoféři přiznají přestupek, i když ho neudělali. Řidičák mají zpět dřív

Řada českých řidičů řeší šílené dilema - mohou totiž zjistit, že je výhodnější přiznat se k přestupku, který ani nespáchali. Řidičský průkaz totiž dostanou zpátky dřív, než kdyby trvali na své nevině a tahali se po úřadech.

http://tn.nova.cz/clanek/soferi-priznaji-prestupek-i-kdyz-ho-neudelali-ridicak-maji-zpet-driv.html
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil

Naprosto odpadní článek, který mele páté přes deváté a užitek je roven nule.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Užitek spočívá v tom, že se to dozví i ovce, co sledují jenom Novu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

Užitek je opravdu nula. My víme že řidičák může být zabaven pouze za chlast nebo drogy, to už se z článku nikdo nedoví.

Řešení je jednoduché, nepřekládat ŘP při kontrole, to už se ale taky nedovíme.

No a ten kdo sleduje zpravodajství tv nova je ztracenej případ a nemá s ním smysl cokoliv řešit.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Já tedy nevím proč se tak rozčilujete. Samozřejmě přínos tohohle článku není bůhvíjaký ale alespoň pojmenovává problém a možná se některá vovce chytne za čumák. To že tam nejsou podrobnosti podel mne vůbec nevadí. Jde přesně o ton princip.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Zajimavý je poslední odstavec:

Ministerstvo dopravy o problému údajně ví a řeší ho chystanými novelami hned několika zákonů. Není ovšem jasné, kdy budou nové návrhy hotové, schválené a platné.

Když se pomocí zákonů utahují šrouby, tak to jde poměrně rychle. V opačném případě to zdaleka tak rychlé není, času je dost.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil

Kdysi (popravdě v dobách ZŠ) jsem zprávy hltal jedny za druhou a vždy reportáž končila dovětkem typu "nahoře už to ví a budou to řešit". Kde je realita, tak víme sami.

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

No a ten kdo sleduje zpravodajství tv nova je ztracenej případ a nemá s ním smysl cokoliv řešit.
Souhlasim, ty lidi sou mimo, nedokazou si dat dohromady souvislosti a ucinek to na tu skupinu ma jedinej, budou se bat fizlu jak cert krize a vsechno odkejvou aby "nemeli problemy", sou to ovce a ocekavat u nich kriticke mysleni je fakt utopie.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil

No a ten kdo sleduje zpravodajství tv nova je ztracenej případ a nemá s ním smysl cokoliv řešit.
Souhlasim, ty lidi sou mimo, nedokazou si dat dohromady souvislosti a ucinek to na tu skupinu ma jedinej, budou se bat fizlu jak cert krize a vsechno odkejvou aby "nemeli problemy", sou to ovce a ocekavat u nich kriticke mysleni je fakt utopie.

A když PČR vyhlásí dopravní akci, tak ještě tomu sami tleskají, že si někdo došlápne na ty piráty. A jsou to zrovna oni, co jezdí MHD nebo najedou ročně pár tisíc kolem komína.
Taky jsem byl takový. Jenže pak jsem začal jezdit a vidím svět už jinak než jen z televize.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Jenže pak jsem začal jezdit a vidím svět už jinak než jen z televize.
Jenže tohle je minoritní množina, většinu to prostě nezajímá a ŘP berou jako nutný zlo aby se dostali do práce, na silnici sou v součtu tras 20 minut denně (když víc tak stojí v koloně) a to ještě na té stejné silnici + jezdí ve stejné časy, déšť a sníh nedávaj (dokonce bych řekl že maj pocit že zimní guma drží na sněhu líp než letní na suchu ... říkali to v televizi a byly přece celkem drahý), když nabouraj tak jim bude od fízla vyřešeno "příkazem za dva tisíce" a vše je ok. Občas si u toho něco zlomí a občas někoho nebo sebe lehce nebo těžce přizabijou .. ale to je asi ta hranice kdy ovce začne přemejšlet a zajímat se. Do tý doby jsou piráti všichni ostatní jenom oni ne, je to něco jako defaultní bod formovaný junk médii a dezinformovanou veřejností. A pokud je člověk prostě debil (a osobně jich znám dost) tak i vlastní crash zaviněný nutně neznamená novou cennou zkušenost, ale jenom "no jo no, ale hlavně že to zaplatilo havarijní a nemusel jsem to platit já".
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.