30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kde je hlavní a kde už ne?  (Přečteno 3602 krát)

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Kde je hlavní a kde už ne?
« kdy: 22 Dubna 2018, 19:32:20 »

Dnes jsem se lehce pohádal s chlapem který dělá likvidátora pro ČKP ohledně jedné křižovatky. On tvrdí, že jakmile najedu z modré do křižovatky, tak jsem na hlavní (zelená) a nemusím dávat přednost zprava autům jedoucím z červené. Podle mne je to blbost, protože přece nemůžu zkoušet odhadnout, kudy se vlastně hlavní stáčí. Co vy na to?
https://mapy.cz/s/2zCHH

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Kde je hlavní a kde už ne?
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2018, 19:55:57 »

Likvidátor nemá pravdu. Muselo by se jednat o dvě oddělené křižovatky. I podle značek je to ale jedna křižovatka
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Kde je hlavní a kde už ne?
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2018, 20:09:43 »

IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Kde je hlavní a kde už ne?
« Odpověď #3 kdy: 22 Dubna 2018, 21:06:47 »

https://en.mapy.cz/zakladni?x=16.4260499&y=49.3448772&z=20&pano=1&base=ophoto&pid=47895248&yaw=2.266&fov=1.571&pitch=-0.095

Z tohodle úhlu bych čekal jednoznačně že mám přednost z prava a pokud je tam dobrý výhled tak bych z 50ky ani nezpomaloval.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Kde je hlavní a kde už ne?
« Odpověď #4 kdy: 23 Dubna 2018, 11:02:59 »

Moje oblíbená tišnovská křižovatka, jezdím tudy často. Jde o jednu křižovatku, i podle značek i podle jasně viditelné situace na místě. Při výjezdu z modré dávám přednost zelené (protože je hlavní) a červené (protože má přednost zprava). Pokud vyjíždím z červené, očekávám od modré, že mi dá přednost zprava. Toto je vždy dodržováno i ostatními řidiči, co jsem měl možnost zaznamenat. V tom prostoru se naštěstí jezdí docela pomalu, protože výhled není úplně ideální a z vedlejších ulic vyjíždějící řidiči musejí kontrolovat hodně směrů současně, i ta hlavní se dost prudce stáčí.
Likvidátorův názor je nesprávný, a pokud se takto chová na křižovatkách, brzo bude likvidovat škodu, kterou sám způsobil.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Kde je hlavní a kde už ne?
« Odpověď #5 kdy: 23 Dubna 2018, 19:24:31 »

To t4455: hotel je dávno f pérdeli, bydlí tam úkáčka a pšonci, kteří bouchají někde poblíž.

To Číkus, Kokrhel: letos tam jely z modré dva kurvatské kamiony na dřevo a jeden sejmul auto jedoucí z červené (prostě nedal přednost zprava) a tento člověk  dostal škodu k řešení. Diskuse byla celkem marná, akorát jsem se dozvěděl, že on se mi nesere do elektriky, tak ať se mu já neseru do jeho práce :x   Děkuji za potvrzení správnosti mého názoru, protože jinak by se stal průjezd jakoukoliv křižovatkou sázkou do loterie.
 
OT: momentálně je zelená směrem vpravo uzavřená, je tam stavba a lidi tam jezdí jako kdyby hlavní byla rovně na modrou , takže každý výjezd po hlavní ze stavby je loterie a není den, abych nemusel brzdit bo troubit. Jestli někdo potřebuje dostat peníze za neprodejný vrak, tak si tam může nechat vyrobit totálku ;)
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Kde je hlavní a kde už ne?
« Odpověď #6 kdy: 23 Dubna 2018, 19:52:59 »

No, hlavně je to pojišťovák, což napovídá o mnohém. Ten bude tvrdit vždy, co se mu hodí, jen aby nemusel plnit.
A policie vyhodnotila zavinění jak?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Kde je hlavní a kde už ne?
« Odpověď #7 kdy: 23 Dubna 2018, 23:14:24 »

Diskuse byla celkem marná, akorát jsem se dozvěděl, že on se mi nesere do elektriky, tak ať se mu já neseru do jeho práce.   Děkuji za potvrzení správnosti mého názoru, protože jinak by se stal průjezd jakoukoliv křižovatkou sázkou do loterie.
Pokud máte hovor nahraný (a pokud máte Android tak doporučuju nahrávat všechny hovory), poslal bych to na pojišťovnu likvidátora spolu se záznamem o nehodě od PČR, to by taky mohl likvidátor vyhodnotit že srna je kůň a že si máte najít majitele a řešit to s ním.
 
Jestli někdo potřebuje dostat peníze za neprodejný vrak, tak si tam může nechat vyrobit totálku
A kolik plní pojišťovna u totálky neprodejného vraku? :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Kde je hlavní a kde už ne?
« Odpověď #8 kdy: 24 Dubna 2018, 18:59:22 »

Diskuse byla celkem marná, akorát jsem se dozvěděl, že on se mi nesere do elektriky, tak ať se mu já neseru do jeho práce.   Děkuji za potvrzení správnosti mého názoru, protože jinak by se stal průjezd jakoukoliv křižovatkou sázkou do loterie.
Pokud máte hovor nahraný (a pokud máte Android tak doporučuju nahrávat všechny hovory), poslal bych to na pojišťovnu likvidátora spolu se záznamem o nehodě od PČR, to by taky mohl likvidátor vyhodnotit že srna je kůň a že si máte najít majitele a řešit to s ním.
 
Jestli někdo potřebuje dostat peníze za neprodejný vrak, tak si tam může nechat vyrobit totálku
A kolik plní pojišťovna u totálky neprodejného vraku? :)

Ten člověk je do rodiny, byla to taková náhodná nedělní diskuse při opravě jednoho vraku.
Jednou jsem dostal od blondýny ránu (do auta) a plnění pojišťovny bylo i přes stáří vozu solidní.
IP zaznamenána