30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] "Zastavení a stání" v zóně zákazu zastavení  (Přečteno 6053 krát)

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil

Dle výzvy jedou asi ve městě sprdel, že?
Nevím, jak mohou takto bez dalšího konstatovat, že řidič zastavil a stál. Podle mne by v té výzvě mělo být něco ve smyslu, že je z těchto skutků podezřelý. Řidič pochopitelně zastavil vozidlo. To je asi hned na námitku podjatosti (?)

K zastavení vozidla došlo Gerhardem. Gerhard kamarádku, se kterou začal randit, kopnul do... a ona mi přesto nechce poskytnout jeho adresu, datum narození apod... (nemáte prosím někdo funkčního Helmuta s těmito údaji, které byste mi mohli poskytnout přes PM? Nevím, kde hledat). Helmut bude samozřejmě c/o u mne. I když mám silné nutkání jako řidiče označit sebe a Gerharda do toho nezatahovat, asi bude Helmut větší jistota...
Díky za případné další nápady...
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:"Zastavení a stání" v zóně zákazu zastavení
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2018, 19:17:54 »

Je vidět, že jsou v Bubákově odborníci, posel se stejnopisem patentu rušícím robotu k nim dorazil loni na podzim, bohužel ten se zákonem 250/2016 Sb. asi teprve Bubákov hledá ... (vyhrožování přestupkem podle 200/1990 Sb., správním deliktem provozovatele atd.).
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:"Zastavení a stání" v zóně zákazu zastavení
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2018, 19:52:02 »

Stále platí, že mohou překlopit na sprdel resp. přepro až po 60ti dnech od oznámení přestupku?
Pokud jim to opičáci oznámili dejme tomu 1.4., tak stačí, když jim Helmuta či sebe napráskám 29.5.?
Pokud by snad začli se sprdelí před 30.5., je to chyba, která by pro ně znamenala game-over?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:"Zastavení a stání" v zóně zákazu zastavení
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2018, 20:44:02 »

Teoreticky ano, úprava dané materie v PřesZ/2016 se v zásadě neliší od PřesZ/1990. Jestli ale předčasné odložení představuje tak zásadní vadu, aby případný sprdel ve finále soud shodil, není vůbec jisté, myslím, že jsem ani zatím neviděl rozsudek, který by zrušil sprdelní rozhodnutí, kterému formální odložení vůbec nepředcházelo, případně bylo prokazatelně antedatované (u případů, které jsem viděl, se buď obviněný nebránil, a tam, kde to namítnul, to v několika případech shodil SO2, a nejčastějším výsledkem pak bylo/je vy/hnití až do prekluze, bez formálního ukončení řízení).

V případech, kde mi přijde vhodné nějak reagovat na odpustek, obvykle volím lhůtu zhruba měsíc po konci lhůty pro úhradu odpustku - ještě se mi nestalo, že by SO do té doby udělal nějaký jiný úkon.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:"Zastavení a stání" v zóně zákazu zastavení
« Odpověď #4 kdy: 11 Ledna 2023, 02:28:47 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:"Zastavení a stání" v zóně zákazu zastavení
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2023, 16:55:19 »

Indiánské kamarádce tam kleklo auto, pročež se nejednalo o neopravnene zastavení ani stání, ale o zastavení vozidla. To jim napsala, vč. rozhořčení, že jí byl zcizen výstražný trojúhelník, který za porouchané vozidlo umístila (uvedla, že je v její zemi zvyklá na vraždění v rámci vyřizování si účtů mezi drogovými dealery, ale že s krádeží výstražného trojúhelníku se doma ještě nesetkala).
Pak už nic.
WIN.
IP zaznamenána