30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odpovědnost majitele popelnice za odpadky  (Přečteno 5514 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« kdy: 17 Dubna 2018, 18:09:21 »

https://usti.idnes.cz/odpad-rohatce-hrobce-brozany-korespondence-v-pytlich-policie-prestupek-1a5-/usti-zpravy.aspx?c=A180417_131640_usti-zpravy_vac2&setver=full

Odpad je podle mě jeho, a tak jsem mu jej doručil. Zřejmě mu ho někdo odcizil z popelnice a u nás vyhodil,“ nastínil jednu z možných variant Kříž.

Jenže zjistit původce černé skládky není vůbec snadné. Radnice by to totiž musela provinilci prokázat a teprve pak by mu mohla ve správním řízení uložit pokutu až 50 tisíc korun.


Soudruh starosta se chová jako stejný prase který tam ten odpad odvezlo. Protože si prostě myslí že ví kdo to byl. Ostatní mu nadšeně tleskaj protože primitivní národ si žádá primitivní řešení.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2018, 18:21:43 »

V článku píšou, že údajně byla v těch pytlích nalezena korespondence dotyčného. Takže podle mého názoru to není tak úplně jednoznačně postaveno na vodě. Nevím…
Hlavně nechápu, proč o tom píšou sdělovací prostředky!
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #2 kdy: 17 Dubna 2018, 18:25:13 »

řekněme že odpad předal další osobě k likvidaci a ta ho místo toho pohodila u lesa. Tedy za odpad je odpovědná osoba, která odpad převzala k likvidaci a nikoli adresát nějaké zásilky v tom odpadu.

Na druhou stranu je to dobytek, co si budeme povídat. Zveřejnění tomu určitě prospěje.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2018, 20:26:20 »

Tohle mi přijde jako fér a neotřelé řešení problémů s neprizpusobivym blbcem.
A u starostovo odůvodnění se mi zvedají koutky. Já bych bral za souseda starostu a dotyčného nastěhoval vedle t4455.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2018, 21:03:10 »

Tohle mi přijde jako fér a neotřelé řešení problémů s neprizpusobivym blbcem.
A u starostovo odůvodnění se mi zvedají koutky. Já bych bral za souseda starostu a dotyčného nastěhoval vedle t4455.

Voni Vám ty koutky zase rychle sjedou dolů až podobnej úředník jako je tento místostarosta z horní/dolní bude vykonávat svou funkci ve Vašem případě kdy se bude jednat například o Vaše překročení rychlosti. To už moc fér a neotřelé řešení problému s nepřizpůsobivým blbcem kterej překračuje rychlost v naší vesničce asi nebude že?

Tohle si úředník prostě nemůže dovolit a když už si to dovolí tak se k tomu nemá hlásit a dělat že o ničem neví. Až se mu před barákem vysere sousedův pes tak se místostarosta taky půjde sousedovi vysrat před barák?

Spíš mám obavy aby mi někdo nezačal vozit odpadky z Ďáblic zpátky před barák do Modřan  :D
https://www.novinky.cz/domaci/339784-podivejte-se-ze-vzduchu-na-nejvetsi-skladku-v-cr.html

Veškerý obálky s adresou radši už budu skartovat...
« Poslední změna: 17 Dubna 2018, 21:10:50 od t4455 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #5 kdy: 17 Dubna 2018, 21:26:02 »

Takže stačí natisknout na obálky jméno místostarosty, přidat k odpadkům a někde vyhodit, aby to bylo nastěhováno místostarostovi na pozemek?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #6 kdy: 17 Dubna 2018, 22:29:38 »

Pánové, přesuneme se geograficky kousek od Prahy. Jste starosta malé vesnice a spadají pod vás i okolní vísky, kde je k trvalému pobytu hlášený jeden člověk. Chodíte do práce, máte rodinu a starostování je na jeden úvazek, ale děláte to ve svém volném čase za pakatel. A když se na to vykaslete, tak to tam nebude dělat nikdo.

A do toho někdo dělá to viz článek a někdo na schůzi řekne, tak mu to vrátíme před barák. Někdo dodá traktor, někdo to posbírá a všichni mají z dotyčného srandu a ten se možná chytí za nos.

Jestli tady vidíte šikanu nějakého chudáka od zlého úředníka, sem s ní.

IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #7 kdy: 18 Dubna 2018, 07:07:21 »

Pokud se s tím zbytek obyvatel ztotožní, tak bych v tom neviděl problém, pokud ne, tak to místostarosta schytá. Důležité je, že to řešení bylo řádně odůvodněné a transparentní, je z toho patrné kdo to udělal a proč. Osobně oceňuji jakékoli efektivní řešení mimo náš stupidní byrokratický aparát.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #8 kdy: 18 Dubna 2018, 07:13:59 »

Efektivní řešení už taky vymyslelo zastupitelstvo Branišovic
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5739.0

Nebo Starý Vestec
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5926.0

Další efektivní řešení bude spočívat až zrušej námitky podjatosti, odvolání, odpory apod., to je taky stupidní byrokracie ne? Na fotce z radaru je jasně vidět že jste překročil rychlost, tak proč ta zbytečná byrokracie kolem?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #9 kdy: 18 Dubna 2018, 07:28:53 »

Pokud se s tím zbytek obyvatel ztotožní, tak bych v tom neviděl problém, pokud ne, tak to místostarosta schytá. Důležité je, že to řešení bylo řádně odůvodněné a transparentní, je z toho patrné kdo to udělal a proč. Osobně oceňuji jakékoli efektivní řešení mimo náš stupidní byrokratický aparát.
Ale ono to cele take mohlo byt trochu jinak.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #10 kdy: 18 Dubna 2018, 08:54:24 »

>t4455: Pardon, nechápejte mě špatně... nechtěl jsem to generalizovat na všechny správní delikty a přestupky. Osobně vidím dramatický rozdíl mezi překročením rychlosti, tedy přestupkem, který je z 5 % ochrana veřejného zájmu a z 95 % způsob přivýdělku obecní kasičky a lokální černou skládkou, na které je skutečně veřejný zájem.
Stejně tak vidím rozdíl mezi tím, když překročím rychlost, protože seru na šikanózní zákon a tím, když budu házet odpad do přírody a kontaminuji tak např. vodní zdroj.

Samozřejmě ten výklad je komplikovaný, ale podle mě pokud si obyvatelé rozhodnou, že si to lokálně budou mezi sebou řešit takto, tak je to ok.
Podle mě by stát měl zasáhnout pouze tam, kde se ten kompromis najít nepodaří.
« Poslední změna: 18 Dubna 2018, 08:59:41 od IZS »
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #11 kdy: 18 Dubna 2018, 09:10:22 »

Samozřejmě ten výklad je komplikovaný, ale podle mě pokud si obyvatelé rozhodnou, že si to lokálně budou mezi sebou řešit takto, tak je to ok.

Tenhle argument bych alespon castecne bral, pokud by takova dohoda existovala predem a vsichni o jeji existenci vedeli. Jinak by to byl takovy lidovy soud, dost zavisly na tom, koho se mi zrovna podarilo vcera nasrat. Kazdopadne pak by to vedlo na "pokud se ti takove lokalni pravidlo nezamlouva, tak se proste odstehuj," coz mi prijde jeste jako vyssi level nez "pokud se ti nase retardery nebo oslepujici radary nelibi, tak jezdi jinudy."

Uprimne nevidim moc rozdil mezi objektivni odpovednosti provozovatele vozidla a objektivni odpovednosti produkovatele odpadu. Oboji je proste snaha nekoho potrestat, ackoliv nemam jediny dukaz, ze se opravdu necim provinil.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #12 kdy: 18 Dubna 2018, 10:20:32 »

Uprimne nevidim moc rozdil mezi objektivni odpovednosti provozovatele vozidla a objektivni odpovednosti produkovatele odpadu. Oboji je proste snaha nekoho potrestat, ackoliv nemam jediny dukaz, ze se opravdu necim provinil.

Dopravní přestupky obce používají jen ke kasírování a škodlivé jednání se neřeší a často ani neexistuje.

Tady se místostarosta naopak snaží řešit škodlivé jednání napřímo..
a když by někdo na můj pozemek vozil odpad a já zjistil kdo to je tak bych mu to taky hodil před dveře..
..a tak asi nemůžu odsuzovat když on dělá to co bych udělal i já..
IP zaznamenána

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #13 kdy: 18 Dubna 2018, 17:24:42 »

...a když by někdo na můj pozemek vozil odpad a já zjistil kdo to je...
Co jsem pochopil tak v tomhle případě neexistuje "přímý důkaz", nebo se pletu?
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost majitele popelnice za odpadky
« Odpověď #14 kdy: 19 Dubna 2018, 10:23:56 »

Pánové, přesuneme se geograficky kousek od Prahy. Jste starosta malé vesnice a spadají pod vás i okolní vísky, kde je k trvalému pobytu hlášený jeden člověk. Chodíte do práce, máte rodinu a starostování je na jeden úvazek, ale děláte to ve svém volném čase za pakatel. A když se na to vykaslete, tak to tam nebude dělat nikdo.

A do toho někdo dělá to viz článek a někdo na schůzi řekne, tak mu to vrátíme před barák. Někdo dodá traktor, někdo to posbírá a všichni mají z dotyčného srandu a ten se možná chytí za nos.

Jestli tady vidíte šikanu nějakého chudáka od zlého úředníka, sem s ní.

Souhlas
IP zaznamenána