30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Blanketní Odvolání - Usnesení, doplnění podání /loop/  (Přečteno 5135 krát)

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil

Na blanketní odvolání (ve kterém jsem si stanovil lhůtu na doplnění 15 dnů) mi dorazilo do datovky usnesení, kde úřad stanovuje lhůtu 5 dnů na doplnění od doručení. Paradoxně to vychází na ten samý den, jako kdyby žádné usnesení nebylo. Proti tomuto usnesení lze podat do 15 dnů odvolání.

Napadá mě následující, hypotetický, možná nesmyslný postup, a chci ať si ty prachy zaslouží. Vím, že mají šablony, ale i tak je to aspoň trochu zaměstná. Začíná mě ta jejich hra na ko**ty bavit : Na tomto usnesení je možnost se proti tomuto usnesení do 15 dnů odvolat (které, ale, nemá odkladný účinek).
Uvažuji, že bych proti usnesení podal odvolání, které by bylo opět blanketní, kde už bych si žádnou lhůtu nestanovoval. Předpokládám, že by mě pak podobným usnesením (zde by mohl začít docela pěkný loop usnesení-odvolání) SO1 vyzval, abych odvolání proti usnesení doplnil. No a do doplnění odvolání bych napsal, že jsem žádal o lhůtu  na doplnění 15 dnů, kterou mi správní orgán stanovil na 5 dnů, ale jako kompromis navrhuji lhůtu 10 dnů. Mezitím pošlu doplnění -fullodvolání proti přestupku provozovatele. A pak by měl předat spis na kraj. Ale zároveň se vypořádat i s tím odvoláním proti usnesení. Mohlo by to i pečlivému udělat bordel ve spisu, doufám.

Uřad posílá / Já posílám 
Rozhodnutí SO1 vinen / proti rozhodnutí Odvolání blanket č.1
Usnesení - výzva k doplnění odvolání blanket č.1 / Doplnění odvolání blanket č.1, proti usnesení odvolání blanket č.2
Usnesení - výzva k doplnění odvolání blanket č.2 / Doplnění odvolání blanket č.2, proti usnesení odvolání blanket č.3


Co tím sleduju? Z hlediska zdržování a výsledku nic, chci jen ať mi pošl o jeden, dva-x zbytečných cárů papíru navíc a ať ví, že to nebude mít zadara. Případně veškerou komunikaci se mnou mu znechutit/otrávit. Pokud ještě spis fyzicky cestuje, bude to docela otrava, když nějaký papír bude na SO1 a nějaký na SO2, nebo jsem mimo...?
Pokud na každé mé blanketní odvolání musí následovat z jejich strany usnesení a výzva k doplnění... A proti usnesení se dá opět blanketně odvolat, vypadá to, že jsem zrovna získal dlouholetého korespondenčního kamaráda, který se z této smyčky /věčný šach  ::) / nemá jak dostat.

Myslíte, že to je proveditelné, nebo je to k blbost? Přece se musí vypořádat s každým mým odvoláním, ne?
Edit : opraveno odpor->odvolání.
« Poslední změna: 19 Dubna 2018, 18:11:10 od papros »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Blanketní Odpor - Usnesení, doplnění podání /loop/
« Odpověď #1 kdy: 19 Dubna 2018, 15:50:50 »

Na blanketní odpor (ve kterém jsem si stanovil lhůtu na doplnění 15 dnů) mi dorazilo do datovky usnesení, kde úřad stanovuje lhůtu 5 dnů na doplnění od doručení.

Podával jste odpor a nebo odvolání??
Jestli to byl opravdu odpor tak co chcete doplňovat??

Potenciál té taktiky je vnést do řízení chaos a dát úřadu možnost dělat chyby.. ale větší potenciál tam asi není.. když to bude odvolání tak ho stejně musíte ve lhůtě doplnit a když ho doplníte tak na odvolání proti usnesení už nezáleží..
..teoreticky se SO1 může odvolání usnesení zbavit tak že ho autoremedurou uzná a lhůtu prodlouží.. stejně jste už doplnil..
..a nebo ho nechá hnít někde v šuplíku protože i když se o odvolání nikdy nerozhodne tak na řízení to nemá vliv.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Blanketní Odpor - Usnesení, doplnění podání /loop/
« Odpověď #2 kdy: 19 Dubna 2018, 16:03:56 »

Proveditelné to není, protože odvolání proti usnesení nemá odkladný účinek. Takže ten mechanismus řetězení odvolání sice fungovat může, ale na řízení v čase to nebude mít vliv.
IP zaznamenána

HelmMuth

  • Příspěvků: 289
  • You're never wrong to do the right thing
    • Zobrazit profil
Re:Blanketní Odvolání- Usnesení, doplnění podání /loop/
« Odpověď #3 kdy: 19 Dubna 2018, 16:13:49 »

Pardon jde samozřejmě o blanket  odvolání. Cílem není zdržovat,nýbrž znechucení úředníka vypořádat se s několika blanketnimi odvoláními na jeho usnesení a znechutit mu tak jeho beztak již hnusnou, parazitující práci a zároveň komunikaci se mnou.
« Poslední změna: 19 Dubna 2018, 18:12:37 od papros »
IP zaznamenána