30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit o jaký případ se jedná.Jak na to? Pojďte >>sem<<

Anketa

Stalo se Vám již, že jste předjeli / vyblikali / vytroubili / apod. civilní auto a to následně pustilo modré majáky na několik sekund, avšak bez snahy o zastavení?

Ano, byli to nějací jiní příslušníci státních složek
Ano, fízlové
Ne
Ano, někdo si na pachy hraje

Autor Téma: Pouze chvilková diskotéka bez zastavení (bude po anketě smazáno)  (Přečteno 758 krát)

april

• Zobrazit profil
Re:Pouze chvilková diskotéka bez zastavení (bude po anketě smazáno)
« Odpověď #15 kdy: 16 Duben 2018, 17:00:55 »

Ale kdo posuzuje, jestli to bylo nutné? Já osobně zastavuji u krajnice hned a pouštím tak před sebe.
IP zaznamenána

hh

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 16 Duben 2018, 17:14:23 »

Osobně si nechte od PČR třeba vyšetřit konečník, ale zde prosím přestaňte trolit.
IP zaznamenána

april

• Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 16 Duben 2018, 17:25:58 »

Nebliká jenom PČR a jet před blikající sanitkou nebo hasiči, musel bych se sám před sebou stydět, prostě pouštím blikající auta před sebe, abych neohrozil jejich plynulý průjezd. Každý to máme ale jistě nastaveno jinak.
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 16 Duben 2018, 17:38:55 »

Všechny popsané případy byly neoznačené asi policejní auto a ani v jednom mu nebránil v plynulém průjezdu..
v jednom případě to blikající auto dokonce jelo před ním.
IP zaznamenána

uziv

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 16 Duben 2018, 17:42:00 »

Citace
Každý to máme ale jistě nastaveno jinak.

Však právě. Až vám ten, co jede za za vámi, otevře kufr, tak si bude říkat "Proč ten blbec zastavovat, když stačilo přibrzdit a sanitka nás krásně mohla předjet". A zastavit ve městě je úplná blbost, stačí dva takoví a jsou zablokované všechny křižovatky v okolí. A uprostřed stojí ta sanitka :(
IP zaznamenána

hh

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 16 Duben 2018, 21:22:18 »

Začínám se ve vaší pozici ztrácet. Původně tvrdíte, že „až zastavit“ by se dle zákona „mělo“. Když se vyjasnilo, co že v tom zákoně stojí, tvrdíte, že jízda předpisovou rychlostí před modře blikajícím autem je bez dalšího porušením ZPPK (což není, zde to bylo na víceproudé silnici, ale i kdyby tam byl jen jeden pruh a možné předjíždění, tak za řídkého provozu rozhodně není nutné zastavit pro umožnění bezpečného a plynulého průjezdu). Když se vyjasnilo i to, tvrdíte alespoň, že vy osobně vždy zastavíte u krajnice - tady jsou 2 možnosti, buď to není tak úplně pravda, nebo porušujete ZPPK sám. Jestli totiž kdykoliv uvidíte modrý maják dupete na brzu a postavíte se ke krajnici, bez ohledu na to, jestli na takovém místě jde stojící auto objet, jestli tím ve skutečnosti průjezd blikajícího auta neztížíte, neohrozíte ostatní účastníky PPK atp., nevyhodnotíte, zda kousek nepokračovat a zpomalit (zastavit, uhnout se ...) na místě, které bude k předjetí/objetí vhodné a váš manévr bude pro sanitku i ostatní čitelný, tak opravdu nejste v pozici, ze které byste mohl někoho nálepkovat hluchoslepým důchodcem či hloupou ženskou, protože sám jezdíte jako <censored>.
IP zaznamenána

Číkus

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 16 Duben 2018, 21:25:10 »

Já se snažím sanitkám a hasičům zavazet co nejméně a fízlům všeho druhu zavazet co nejvíce.
IP zaznamenána

t4455

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
    • Je ten čůrák ještě prezidentem?
« Odpověď #22 kdy: 16 Duben 2018, 21:43:35 »

je fakt, že se občas našli borci, co nás objížděli

A to si představte že já dokonce předjíždím sanitky na majáku na dálnicích a na přehledných okreskách, problém s tím nemají a sami uhnou...nebo se mám za nima courat z Prahy na Hradec 120 km/h?

Pokud chcete jít příkladem tak dejte blinkr doprava (nebo lépe, výstražný blinkry), uhněte co nejvíce ke kraji a jen trochu zpomalte...bezdůvodně zastavovat když můžou v pohodě projet mi připomíná něco o aktivním blbcovi
« Poslední změna: 16 Duben 2018, 21:52:07 od t4455 »
IP zaznamenána

2M

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 16 Duben 2018, 22:46:24 »

Já vždy zatím zastavoval na krajnici a nikdy jsem nebyl sám, je fakt, že se občas našli borci, co nás objížděli a sanitka kvůli nim musela brzdit nebo měnit směr jízdy

Přečtěte si znovu téma o čem je řeč.. není o houkající sanitce, ale o "problikávání" majákem.. eRooo popisuje dokonce případ kdy auto s majákem jelo před ním a tak mu ani nemohl bránit v plynulé jízdě..

Naopak tam porušilo zákon to policejní auto.. kromě zneužití modrého majáku mělo povinnost uvolnit levý pruh rychleji jedoucímu vozidlu.
IP zaznamenána

Spocklw

• Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 16 Duben 2018, 22:47:17 »

Nepodmíněné zastavování mi připomnělo tohle... chce to zapnout titulky. https://www.youtube.com/watch?v=Emr98wXwlrQ&t=1m37s
IP zaznamenána

Mike

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 16 Duben 2018, 23:37:53 »

zažil jsem jednou na D1
sup a modrý blikátka za sklem
tempomat zůstal na 160, u Průhonic sjel na pumpu, já plynule pokračoval ku Praze
blikátka zapli před stoupáním k Popovicům, byl jsem v tu chvíli ve druhém pruhu zprava
pokus o předjetí se nekonal

hasičům uhýbám
žlutejm sanitkám taky
zbytek jsem v zrcátku nikdy neviděl, asi jim to nebliká nebo co  8)
IP zaznamenána

eRooo

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 16 Duben 2018, 23:46:47 »

neni april trochu "sjety" náhodou? ;D

rád bych se zas přiblížil k otázce, zda se po Praze ( jinde jsem takový zážitek neměl ), ale i jinde vyskytují "vychovávači" s majáky aniž by jakkoliv patřili ke složkám, které je mít mohou, nebo je možné, že mají pachové i jiné skryté vozy, které nejsou mediálně známé a ukazují že na ně se nebliká ikdyž porušují předpisy, či nepředjíždí ačkoli jedou pomalu apod..
Zmíněný passat CC a Kodiaq nejsou úplně běžná auta u policie pokud vím, ten sup mě mrzí, že jsem se nepodíval dovnitř, nemuselo by mi to tolik vrtat hlavou:)

jinak se chovám stejně jako Číkus, hasičům a sanitkám uhybám co nejvíce, pachům jen tak, aby mi neodřeli auto, nebo vůbec :)
IP zaznamenána
In dubio pro reo

dj-bobr

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #27 kdy: 17 Duben 2018, 09:49:13 »

Jsem takhle před pár lety spěchal do práce po Jižní spojce mírně nadlimitní rychlostí, cca 100-110kmh, když v tu za mnou začaly blikat majáky na civilní oktávce plné žlutozelených reflexních vest. Tak jsem uhnul doprava, oni mě vysoce nadlimitně předjeli (jim přitom uletěl zadek do boku navíc :D) a pak jsem je dojel ve frontě na McDrive.
Měli pouze na boku magnetky POLICIE, což ale zepředu vidět nebylo..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Otto

• Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 17 Duben 2018, 09:57:54 »

Se mi před pár týdny stalo něco podobného. Projižděl jsem vesnicí, telefon v ruce, z vedlejší se za moje auto zařadila Octavia PČR, diskotéka, STOP. Předpokládal jsem, že viděli, jak telefonuju. Přibrzdil jsem, PČR mě předjeli a zastavili u krajnice. Objel jsem je a jel dál. Nestalo se už nic, jen tam pořád stáli s puštěnou diskotékou a STOPkou.
IP zaznamenána