30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Jízda na červenou a zastavení PČR  (Přečteno 12087 krát)

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
[WIN] Jízda na červenou a zastavení PČR
« kdy: 14 Dubna 2018, 20:24:13 »

Projel jsem na červenou a cca 100m před doličným semaforem stáli jako vždycky a měřili rychlost. Bohužel jsem absolvoval 700km jízdy a přehlídl jsem je. Stíhací manévr jak svině a už mě měli. Klasika do správka a uvidíme co mají. Co mě zarazilo, byly dvě věci. Felák se mě jednak ptal na doručovací adresu s čímž sem ho odkázal na trvalé bydliště. Věc druhá, že si mě prý musí vyfotit s autem. Tím mě dostal. Má na toto nárok? Lze odmítnout?
« Poslední změna: 14 Dubna 2018, 21:31:00 od Bulwa »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou a zastavení PČR
« Odpověď #1 kdy: 14 Dubna 2018, 21:57:44 »

Věc druhá, že si mě prý musí vyfotit s autem. Tím mě dostal. Má na toto nárok? Lze odmítnout?

Fotit může co chce. Tedy má nárok, ale výzvu k tomu, abych se postavil jako model k autu bych odmítl jako nezákonnou.
Doporučil bych mu, aby do oznámení přestupku dopsal neuposlechnutí výzvy k provedení foto u vozidla, což bych v řízení použil proti nim.
Případně bych ho hecoval, aby použil donucovací prostředky.
Při pokusu fotit i s mým nesouhlasem bych si jednoduše zakryl hlavu nebo se otočil zády.
Odmítnout můžeme co chceme, ale v tohmhle případě je nám to prd platné, stejně to udělají.
Obecně máme podle zákona povinnost uposlechnout výzvu opice, ale na to sere Bílej Tesák, protože 50 na 50% jsou výzvy nezákonné. Kromě toho už zpravidla jsme obviňováni z nějakého hrdelního zločinu a další se v tom schová za jednu sankci, pokud se správnímu orgánu povede nás odstíhat.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou a zastavení PČR
« Odpověď #2 kdy: 14 Dubna 2018, 22:11:15 »

Felák se mě jednak ptal na doručovací adresu s čímž sem ho odkázal na trvalé bydliště.

Ještě to bydliště. Ti znalejší se dotazují na doručovací adresu, protože ulehčují práci správním orgánům.
Ptají se když má osoba bydliště např. na úřadě. Taky spousta lidí bydlí v podnájmu a v trvalém bydlišti poštu nepřebírají.
Není to nic neobvyklého a mohou se ptát, můžeme jim sice nasr..., ale taky to pro nás může být přínostné, protože se můžeme aktivně bránit. Když by doručovali právě na úřední adresu, tak budou mít řádně doručeno a jen těžko se budeme bránit.
Plno lidí se domnívá, že když jim nikdo nedoručil do ruky, tak jim nic nehrozí a pak se diví, když zazvoní exekutor nebo zjistí, že mají nižší výplatu než obvykle.
IP zaznamenána

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou a zastavení PČR
« Odpověď #3 kdy: 15 Dubna 2018, 09:13:33 »

Děkuji za info. Jestli to s tou adresou chápu správně, tak by se mi oplatilo nadiktovat nějakou random adresu, čímž bych získal nějaký čas navíc. SO by obesílal nejdřív korespondenční adresu bez úspěchu, a pak nejspíše adresu trvalého bydliště, kde by to teprve bylo považováno za doručené.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou a zastavení PČR
« Odpověď #4 kdy: 15 Dubna 2018, 09:45:23 »

SO by obesílal nejdřív korespondenční adresu bez úspěchu, a pak nejspíše adresu trvalého bydliště, kde by to teprve bylo považováno za doručené.

Tak by to mohlo probíhat, jen některé orgány posílají rovnou dvě písemnosti kvůli urychlení.
Každopádně už pomáháme úřadu vyrobit procesní chybu, tak proč nejít štěstíčku naproti.
Někteří jsou totiž schopní na té fake adrese odstíhat sprostého podezřelého.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou a zastavení PČR
« Odpověď #5 kdy: 15 Dubna 2018, 13:43:18 »

Tak asi by bylo dobré aby ta adresa nebyla tak úplně random, ale například reálná adresa k rodičům ale zkomolená tak aby jim nikdo nedoručil ale abyste byl schopen uvěřitelně vysvětlit proč si tu adresu policisté zapsali špatně.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 638
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou a zastavení PČR
« Odpověď #6 kdy: 18 Května 2018, 22:37:23 »

Tohle taky potkávám.
P: Nějaká jiná doručovací adresa než trvalé bydliště?
Já: Nebudu se k tomu dále vyjadřovat.
P: To já jen aby vám to nepřišlo někam jinam.
Já: Nebudu se k tomu dále vyjadřovat.
P: datová schránka asi neni že?
Já: Nebudu se k tomu dále vyjadřovat.
P: tady mi to podepíšte
Já: Nepodepíšu.

(tady se mi to většinou dělí, jedni jdou dál někteří mi vykládají že podepsat musím, na to říkám že "nemusím, maminka říkala že nemám nikde nic podepisovat" mamince je teda dnes už 73)

P: otočí na další stranu něco mi zase přečte a zepta se "chcete se k tomu vyjádrit"
Já: nechci
P: Tady mi podepište že jsou tam napsány správně vaše údaje
Já: nepodepišu
P: a sčím nesouhlasíte?! že to nejsou vaše údaje??
Já: nepodepíšu, naše debata tady skončila, dělejte a pište si tam co chcete

posledně si dokonce volal kolegu z auta aby měl jako svědka, no komedie.

IP zaznamenána

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou a zastavení PČR
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2019, 20:36:25 »

FYI: Do teď nic nepřišlo, což je na místní PČR velmi neobvyklé. Určitě tedy měli kulové :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou a zastavení PČR
« Odpověď #8 kdy: 16 Června 2020, 21:21:19 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

Bulwa

  • Příspěvků: 110
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou a zastavení PČR
« Odpověď #9 kdy: 16 Června 2020, 21:22:21 »

Nikdy nic nepřišlo.
IP zaznamenána