30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Autor Téma: HUMOR  (Přečteno 29776 krát)

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #60 kdy: 17 Března 2021, 12:44:21 »

Úsměv je při pokusech o vysírání ta nejlepší strategie - naopak, přiznáním nasranosti zahřejete sociopatického fízla na srdíčku. Strategie usmívajícího blbečka opici neuspokojí ve smyslu, že by vás nasrala a jako bonus podpoří násekání chyb z jejich strany (nebo alespoň polevení pozornosti).
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #61 kdy: 17 Března 2021, 15:57:25 »

A co kombinovat? Blbeckovsky usmev (budu muset trenovat), komunikaci prokladat omluvama ve stylu ovce obecná ... a prubezne se ptat na nejake otazky, napr. duvod zastaveni, sluzebni cisla, potvrzeni o provedenem ukonu, zda maji podezreni na alkohol (to bych se zeptal jeste nez prijdou s pozadavkem na test) ... a tohle vsechno vkladat do totalne imbecilnich kajicich se vet typu "jezisi snad to nebude moc stat, me jeste neprisla vyplata" a podobnych nicnerikajicich zvastu. Takova schizofrenik taktika, nezkousel uz nekdo? Fízlovo přechod z "jé, další blbeček, to je fajn" do .. "sme tu uz pul hodiny a jeste nic nezaplatil" bude mit zcela jiste zajimavy potencial pro stiznost.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #62 kdy: 17 Března 2021, 16:14:46 »

Obecně právě na tyto otázky pak opicajti zdánlivému blbci odpoví často věci typu "my nepotřebujeme důvod abychom vás zastavili" nebo "nemáte rezervu, ani lepící sadu takto bude pokuta" atd. nedivil bych se kdyby se pokusili i dnes někomu kdo takto vystupuje napařit pokutu za prošlou lékarničku atd.

Ostatně ten pohled na opice, když čekáte na druhou kontrolní dechovku po podezření na zbytkáč a při čekání najednou člověk vytáhne z kapsy margotku a zakousne se do ní určitě stojí za to  ;D
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #63 kdy: 17 Března 2021, 19:33:43 »

Posledni tri tydny ty kontroly nejak flakaji, kde jsou ty doby, kdyz hlidali jen tri okresy, ale na kazde ceste. V momente, kdy je mi jedno (jedu jinudy nebo prijedu na stejnou kontrolu za minutu s jinou historkou) se mi osvedcily nasledujici veci, ale neda se to zobecnit, zalezi na momentalnim stavu opicaka.
Sluzebni prukaz, jaky ukon vykonavate, pouceni, potvrzeni o provedeni ukonu, zduvodneni odmitnuti atd.
Vymluvy, kdy je na prvni pohled videt, ze si delam srandu, mam v aute bibli, suchou housku pro zviratka, rozbitou botu na opravu.
Naprosta ignorace dokud nezacne intenzivneji busit na okno, radio nahlas, na okno nahodne prikladany doklady, smlouvy, prohlaseni.
Prosba o kontrolu technickeho stavu vozidla a povinne vybavy, abych se citil bezpecne.
Na jakoukoli otazku odpovidat "dobry den" tak dlouho, dokud opicak taky nepozdravi.
Ucel cesty "jedu domu" a pritom se prokazat jen ridicakem.
Otazky, jestli je to bavi a jestli je lide nepovazuji za nejake sproste slovo.
Pootevrene okenko, ale naproste mlceni, po vyzve jen ukazana obcanka.
V pripade nalehani na cokoli do ruky otazky, zda maji ciste ruce/rukavice. Pak jen prosba, at to hodi do auta, ze se toho nebudu dotykat, tak se prenasi covid.
Dal bych si rizek a pivo. Trapne ticho. Anebo ne, dve piva. S touto odpovedi na ucel cesty jsem zatim mel nejvetsi uspech.
PS: K memu uzasu jsem v poslednich tydnech ani jednou nedychal a nelizal.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #64 kdy: 25 Března 2021, 09:16:39 »

Nejmenší pohyb osob prokazatelně nastává při −273,15 °C, neboť v ten okamžik dochází k zastavení pohybu všech částic.
Dovolím si nesouhlasit Stupně zimy
....
-273 °C: Absolutní nula. Ustává pohyb elementárních částic. Rus cucá zmrzlou vodku a připouští, že je opravdu pořádná kosa.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pokutobijec

  • Příspěvků: 228
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #65 kdy: 25 Března 2021, 10:00:22 »

Já si také přihřeju polívčičku - ani při absolutní nule neustává pohyb částic, to by odporovalo kvantové teorii. Dle Heisenbergova principu neurčitosti nelze zároveň určit hybnost a polohu elementárních částic, což je v rozporu s předpokladem, že při 0 K by ustal veškerý pohyb.

To jen tak na okraj.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:HUMOR
« Odpověď #66 kdy: 25 Března 2021, 10:51:25 »

Absolutní nuly taky nejde dosáhnout, takže všechno fcajku 8)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

mhepp

  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #67 kdy: 25 Března 2021, 11:03:14 »

Já si také přihřeju polívčičku - ani při absolutní nule neustává pohyb částic, to by odporovalo kvantové teorii. Dle Heisenbergova principu neurčitosti nelze zároveň určit hybnost a polohu elementárních částic, což je v rozporu s předpokladem, že při 0 K by ustal veškerý pohyb.

To jen tak na okraj.

no, ono to má více rovin - první je ta, že 0 K nelze dosáhnout - vědci se tomu blíží, ale nepřiblíží, takže co bude při 0 K pouze aproximují z pozorování vyšších (ale velmi blízkých) teplot (méně než 3nK, dle článku z roku 2003, odkaz níže). Druhá věc je ta, že se bavíme o elektronech, protonech a neutronech a zároveň o měřitelném pohybu (pohyb může být ale natolik malý, že není měřitelný, tudíž se částice jeví jako nehybná). A třetí věc je už jazykovědná - pohyb ustává versus pohyb ustane (to může být ale „ztraceno v překladu“).

Při hledání nejnižší dosažené teploty jsem narazil na tento článek: https://www.scienceworld.cz/neziva-priroda/dosud-nejnizsi-dosazena-teplota-boseuv-einsteinuv-kondenzat-2846/ a cituji:

Citace
Při teplotě blízké 1 K se začínají elementární částice vykazovat zvláštní chování a jejich kvantové korelace vymizí. Hovoříme o kvantových plynech a kvantových kapalinách, které jsou v podstatě soubory částic se silně se překrývajícími vlnovými funkcemi.

Takže vlastně kdo (zde) ví jak to je...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #68 kdy: 25 Března 2021, 12:59:56 »

Takhle veze náčelník řadového policistu a nejednou zastaví v polích...policista se ptá "Náčelníku, proč stojíme ?" náčelník ukáže na palubní desku a povídá "Došel nám benzín".... a policista na to "Teda šéfe - vy jste dobrej, já bych si toho určitě nevšimnul a jel bych dál...."  ;D
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #69 kdy: 25 Března 2021, 13:14:16 »

Takže vlastně kdo (zde) ví jak to je...
Jelikož je to tak trochu můj obor, tak se hlásím. Otázka, jestli je absolutní nula dosažitelná, jak to pasuje na princip neurčitosti a další kvantové fíčury, nedává smysl, pokud se nejdřív nedohodneme, jak vlastně teplotu definujeme, resp. co by ten systém měl splňovat, v jakém by měl být kvantovém stavu, abychom pak o něm prohlásili T = 0. Pokud vyjdeme z běžné definice pomocí vztahu energie a entropie (definované statisticky z objemu fázového prostoru), tedy za (inverzní) teplotu budeme považovat faktor β vyskytující se např. v partiční sumě, a přeneseme se přitom nad některé „drobné“ problémy, jako např. že hypotetický systém s T = 0 těžko bude ať už sám o sobě, či s něčím dalším v termodynamické rovnováze, aby vůbec dávalo smysl mluvit o teplotě, tak je odpověď snadná, T = 0 je v tomto standardním popisu nesmysl matematicky, docházelo by k dělení nulou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #70 kdy: 25 Března 2021, 13:17:23 »

hh> Existuje nějaký obor, kterému nerozumíte?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #71 kdy: 25 Března 2021, 14:02:39 »

Těch je ... např. ve feministickém vzdorném čtení jsem úplně marnej.
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #72 kdy: 25 Března 2021, 14:10:46 »

A dneska dělá Eliška projekťáka v Active24 - asi se stará o to, aby distribuce domén byla genderově vyvážená  :D
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #73 kdy: 25 Března 2021, 14:14:55 »

Těch je ... např. ve feministickém vzdorném čtení jsem úplně marnej.

Perfektně rozumíte právu, fyzice a IT.. Nejste vy Pirát Michálek? :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:HUMOR
« Odpověď #74 kdy: 25 Března 2021, 14:48:12 »

Nejsem, ale prý jsem ho kdysi dávno, když ještě byl na gymplu, na jedné akci měl jako studenta :)

Kombinace matfyz+práva není zas tak exotická, jak by se mohlo zdát, osobně znám podobně postižených určitě víc než 10. Na MFF kolují vousaté vtipy o VŠE, jak by tam matfyzák vystudoval o jarních prázdninách, kdyby je měl, a Sněhurka by tam byla nejchytřejší (ovšem nikoliv nejkrásnější). Ve skutečnosti to mnohem líp sedí právě na ta práva - proti kterým je VŠE docela slušná škola.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7