30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta Rakousko - doporučený dopis  (Přečteno 31588 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #45 kdy: 03 Července 2019, 00:06:57 »

yb-an> Jestli se tu Helmut motal bez víza je jeho problém a ne problém provozovatele.

Promlčecí lhůta je rok. Tato lhůta se nerestartuje tím, že "to začnou řešit" ale zahájením správního řízení a vydáním rozhodnutí o vině. Restartovat je možné vícekrát, maximální lhůta je však 3 roky od přestupku.

Více třeba zde.
IP zaznamenána

yb-an

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #46 kdy: 03 Července 2019, 01:59:28 »

Díky Číkusi,
jsou ty podmínky pro promlčení stejné i v Rakousku, potažmo obecně v EU, nebo se týkají jen ČR?
Pokud úřad pošle jako první dopis s výzvou k bonzu řidiče, je už toto bráno jako rozhodnutí o vině?
Pokud si budeme s úřadem dopisovat dostatečně dlouho, tj. třeba rok+ nebo než je to doufám přestane bavit, tak se promlčecí lhůta počítá jak?
Prodlužuje se každým dalším dopisem z jejich strany?

Já to chápal tak, že to funguje takto:
Úřad má rok od přestupku k tomu, aby se ozval a začal to vůbec řešit. Pokud nezačne do roka řešit, je přestupek po roce od přestupku promlčen.
Pokud se úřad ozve a začne to řešit - pošle výzvu cokoli - tak se promlčení prodlužuje na 3 roky od přestupku.

Po tvé odpovědi s tím, že restartovat je možno víckrát jsem v tom ale úplně ztracenej  :(
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #47 kdy: 03 Července 2019, 09:13:20 »

Mluvím o ČR, což bych asi v této sekci neměl, ale i tak: Výzva k bonzu řidiče není brána jako rozhodnutí. Lhůta se neprodlužuje každým dopisem ale pouze zahájením správního řízení (ne že "něco začnou nějak řešit") a rozhodnutím vinen.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 329
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #48 kdy: 03 Července 2019, 21:26:54 »

OTTO: Australský Helmut je předpokládám reálný a živý  - když máte zpětnou vazbu, že zatím nebyl obeslán. Tam může být problém s vízem, ne?
Myslím to tak, že Australani potřebují víza, takže se dá dohledat, jestli tu v té době daný Helmut skutečně pobýval. Pokud ne, můžou to úřady brát jako falešné podání vysvětlení, ne? Tohle si oni myslím umí dohledat.
Pro tento účel by myslím bylo lepší použít Helmuta ze zemí s bezvízovým stykem, u kterého se nedá pobyt zpětně nijak dohledat.
Nemám pravdu?
Za cca 10 dnů uplyne rok od údajného přestupku - myslím, že v tomto případě není expirační doba rok, ale tři roky. Rok je, pokud to nezačnou do roka řešit. U vás to řešit začali, takže tam se lhůta pro vyřešení prodlužuje na 3 roky, ne?

Ano reálný Helmut, nemrtvý :-). Australani (Commonwealth) pokud vím víza do Rakouska nepotřebují. Tenhle Helmut má ale stejně britské ovčanství, takže je to fuk.

Lhůta je rok, za týden je to WIN.
IP zaznamenána

neregistrovany

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #49 kdy: 18 Února 2020, 15:33:06 »

taky mi přišel pozdrav z AT, konkrétně z Hartberg-Fürstenfeld (A2 - Graz)
Jak to dopadlo?
Je super, že tohle forum existuje, bohužel se tu málokdy člověk dozví, jaký měl ten či oný postup výsledek.
Když už to poslali doporučeně, měl by to člověk převzít a prásknout nějakého Helmuta (o nikom takovém - skutečném - nevím) ?
IP zaznamenána

yb-an

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #50 kdy: 01 Března 2020, 22:39:43 »

Nedopadlo to zatim nijak, dopisujeme si. Oni se tak jednou za 2-3 mesice ozvou a ja odpovim, ze jsem to neridil. A oni to zkousi znova, nevim, co cekaji.
Az me to prestane bavit, bonznu mrtveho Helmuta a bude slus.
Zatim me to ale nijak neobtezuje, takze spis nabiram zkusenosti pro pripadne dalsi pripady.
Ale jak videt podle dopisu, moc inovativni ani iniciativni zrovna nejsou. Jsem si rikal Rakusaci, ti na to srat nebudou, to bude jina liga nez cesky urednik. Ale houby, je to stejne, opakuji stejne chyby, posilaji dopisy se spatnyma datama, spatnyma RZ aut nebo uplne bez toho... Pak staci oponovat jednoduse tim, ze jim tam chybi nejaka info a tim se to zase prodlouzi.
No, pristi tyden to bude rok :) Nicmene vzhledem k tomu, ze to zacali resit bude promlceci doba myslim 3 roky, nikoli rok, tak jeste neslavim.
IP zaznamenána

kacerka

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #51 kdy: 31 Května 2020, 15:59:22 »

po dvou obyč dopisech a AT leží na poště doporučený, není do vlastních rukou.... nevyčetla jsem z fóra zda převzít nebo naopak nechat vhodit do schránky? a dle obsahu další postup...
IP zaznamenána

dneskatonepujde

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta Rakousko - doporučený dopis
« Odpověď #52 kdy: 01 Června 2020, 12:20:21 »

Dobrý den, přišel mi minulý týden úplně stejný dopis, doporučeně do ruky. Překlad do českého jazyka, Pokuta 220E za 80km/h + 48km/h po torelanci(na dálnici). Auto jsem půjčil známým, ti odmítají pokutu platit >:((důvod těžká doba) v téhle době nemalá částka. Jelikož jsem vlastník, tak jsem to zkusil vyřešit a podal jsem tak odpor v němčině(něco ve smyslů...„prohlašuji, že v době přestupku jako vlastník vozidla neřídil...) na email přís. úřadu z Kraje odkud pocházela pokuta. Ti během hodiny poslali email kde je fotografie řidiče, nic víc?" prázdný email jen fotku.
IP zaznamenána