30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)  (Přečteno 24584 krát)

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #45 kdy: 06 Března 2017, 14:44:19 »

IMHO by v odůvodnění odvolání nemělo chybět:

- v inkriminovanou dobu jsem byl někde úplně jinde. Důkaz: výpis z docházkového systému + navržení svědci,
- bylo projednáno bez mé přítomnosti, ač jsem se řádně omluvil. Byl jsem proto krácen na svých právech, nebyla mi navíc dána možnost vyjádřit se k podkladům před vydáním rozhodnutí. pokud by SO dělal svoji práci řádně, mohl si odpustit tento trapný moment.
- vzhledem k typu a barvě vozu bych zpochybnil identifikaci vozu - je to nade vší pochybnost vozidlo, které máte v užívání? IMHO poznat, jestli to auto mělo RZ 6A2 1234 nebo 6AZ 1234, to na té fotce bude IMHO dost problém. (Podobně 8 > B, atd.)

« Poslední změna: 06 Března 2017, 14:53:01 od icu »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #46 kdy: 06 Března 2017, 15:03:13 »

Hm, tak ano, i přestupky mimo blokové řízení lze sprdelizovat…
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #47 kdy: 06 Března 2017, 15:05:45 »

Svědky nemám. Nikdo si nepamatuje, jak to tehdy bylo.

Co se týče fotky, SPZka je vidět dobře, záměna není možná.

Takže přiložit ten výpis? Nechci dávat více než musím. Je tam dost osobních informací mých a mého nadřízeného.

IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #48 kdy: 06 Března 2017, 16:44:33 »

IMHO výpis musí prokazovat, že pirát2017 nar. 1.1.1901 byl na pracovišti, ostatní údaje (jeho velikost bot, jméno a barva vlasů šéfa atd. - netuším, co je na výpisu vašeho DS) snad mohou být zakryté.

K SPZ - soudil jsem jen z kvality fotky, která tady visí a tam se záměna přímo nabízí.

Zásadní ale vidím ono projednání přes řádnou omluvenku a nemožnost vyjádřit se k podkladům před vydáním rozhodnutí. (tedy - jen za předpokladu, že vám tu možnost opravdu nedali, že mezi pozvánkou k ústnímu jednání a rozhodnutím vám nepřišel jiný dopis, tedy "výzva k seznámení s podklady k rozhodnutí").

A ke svědkům - jste si opravdu jist, že je nemáte? To si často lidé myslí: https://www.youtube.com/watch?v=U8_AeMptPew, čas 4:40
« Poslední změna: 06 Března 2017, 17:00:17 od icu »
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #49 kdy: 01 Dubna 2017, 20:28:31 »

Tak případ se nám posunul. Úřad v plné šíři vyhověl mému odvolání. Anonymizovaný spis sem ještě přiložím pro potřeby ostatních budoucích obětí.

V tuto chvíli je to tedy win-win-? (body-ŘO-pokuta). Počítám, že do měsíce za mnou přijde nadřízený, že bude tu pokutu, co mu napálí úřad, chtít po mně. Protože to je arciškrt, který by si pro korunu koleno nechal vrtat, tak lze předjímat, že si budu muset vybrat buď to cvaknout nebo měnit zaměstnavatele ... ale to je už problém, se kterým mi toto skvělé fórum nedokáže pomoci :-)

V každém případě děkuji všem, kteří mi poskytli pomoc a radu.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #50 kdy: 02 Dubna 2017, 08:38:15 »

A odvolačka to zastavila??
Asi spíš rozhodli že rozhodnutí se ruší a případ se vrací SO1 k novému projednání??

Tak to ještě bude pokračovat.
A provozovateli pokutu nedají když měřila hlídka a zastavovala.. i když zkusit by to mohli..
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #51 kdy: 02 Dubna 2017, 09:37:58 »

Tak případ se nám posunul. Úřad v plné šíři vyhověl mému odvolání. Anonymizovaný spis sem ještě přiložím pro potřeby ostatních budoucích obětí.



V tuto chvíli je to tedy win-win-? (body-ŘO-pokuta). Počítám, že do měsíce za mnou přijde nadřízený, že bude tu pokutu, co mu napálí úřad, chtít po mně. Protože to je arciškrt, který by si pro korunu koleno nechal vrtat, tak lze předjímat, že si budu muset vybrat buď to cvaknout nebo měnit zaměstnavatele ... ale to je už problém, se kterým mi toto skvělé fórum nedokáže pomoci :-)

V každém případě děkuji všem, kteří mi poskytli pomoc a radu.

Proč by Vás měl někdo šikanovat v práci, když jste v den spáchání přestupku byl dle docházkového systému v práci?To musí pochopit přece i to největší managerské hovado, že nebudete platit za něco co jste ani hypoteticky nemohl spáchat.

Edit:
A jak je možné, že jste v knize jízd na ten den zapsán a podepsán a zároveň jste také v práci? Stal se přestupek v době, kdy jste ještě byl fyzicky  v práci a až v pozdějších hodinách jste vyjel?
« Poslední změna: 02 Dubna 2017, 09:45:18 od Thom@s »
IP zaznamenána

pirat2017

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #52 kdy: 04 Května 2018, 22:16:44 »

Dobrý den,

uplynul rok a měsíc od zastavení řízení ze strany správního úřadu. Správní řízení se nevrátilo ani zaměstnavateli, takže jsem z toho zcela vyklouzl (bez pokuty, bez bodů). Navíc u zaměstnavatele končím, takže i kdyby našli nějakou berličku a zaměstnavateli to poslali, tak si to chlapec zaplatí sám :-)

Chtěl bych zdejšímu kolektivu poděkovat za pomoc a neberte to zle, ale doufám, že už sem nikdy nebudu muset zaplout. Tedy jinak než jako náhodný čtenář (na rádce nemám zkušenosti).
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost 115/111 v obci, nezastaven, rozhodnutí SPRDEL(?)
« Odpověď #53 kdy: 04 Května 2018, 22:22:54 »

Ale budete ;-). System je tak nastaven. Navic, jestli hodlate striktne dodrzovat predpisy, aby jste uz nikdy neplatil, coz se nerovna bezpecne jizde, potom potes koste!
IP zaznamenána