30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování Kladno  (Přečteno 3711 krát)

Kulio

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Parkování Kladno
« kdy: 09 Dubna 2018, 11:33:45 »

Zdravím všechny,

vím, že se tady už tohle téma řešilo mnohokrát, ale jelikož jsem nováček, některé souvislostí jsem nedokázal dát dohromady. Prosím tedy o radu, protože tahle pokuta je vrchol policejní šikany. Přikládám dopis.

Stál jsem asi 15 min. na chodníku v ul. Štechova v Kladně, streetview tady:

https://www.google.com/maps/@50.145533,14.0931236,3a,75y,307.28h,73.58t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXax0YMbokGnz4Frz9UgmCw!2e0!7i13312!8i6656

Je to tedy před značkou IP11e (Parkoviště - stání na chodníku podélné), ale zároveň vůz nikomu nepřekážel v jízdě ani v chůzi (těžko místo využít jako chodník, když přede mnou stála řada vozidel). Někde za mnou je značka Zákaz stání.

- je tohle vůbec chodník? V katastru je to ostatní plocha.
- jak nejlépe postupovat?

Provozovatelem vozidla nejsem já, a provozovatel ani nebude moc spolupracovat. Mám se tedy nechat naprášit jako řidič a postupovat sám? Nebo zajít sám na MP a označit se za řidiče?

Díky moc za komentáře!
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Kladno
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2018, 13:24:03 »

Jedna varianta je, že vozidlo nestálo, ale zastavilo, to se dá rozvést na zastavení a zastavení vozidla.

Pak by šlo vyjet z parkoviště vedle a zastavit kvůli manipulaci s rozměrnějším nákladem, pokud to není Mini Cooper cabrio... Stačila obava z možného odření jiného vozu.

IP zaznamenána

Kulio

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Kladno
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2018, 14:02:28 »

A není to tak, že zastavení vozidla na dobu nezbytně nutnou k naložení/vyložení nákladu musí být na vozovce u krajnice a ne na chodníku?

Musí MP dokázat, že se jednalo o chodník?
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Kladno
« Odpověď #3 kdy: 10 Dubna 2018, 22:55:11 »

Omluva. Úplně mi uteklo, že jdou rovnou po chodníku a ne po zákazu stání.

Neznám kladenskou situací, jestli je odlišná od Prahy, kde se pak neděje spíš nic, ale naprasenim sebe prebirate štafetu Vy a provozovatel je z obliga.
Argument s chodníkem může být jakýkoli, a klidně bych použil strategii nakládal jsem dveře a vedle nebylo místo, tady jsem nikomu nezavazel a tak dál.


IP zaznamenána

Kulio

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Kladno
« Odpověď #4 kdy: 11 Dubna 2018, 08:11:45 »

Jasně. Verzi s nakládáním zkusit můžu. Ještě pár dotazů:

- když se napráším jako řidič, pořád záležitost řeší MP a hrozí pořád stejných 500,- Kč, nebo to jde na město a sazba může být vyšší?

- jak je to s tím chodníkem? dočetl jsem se, že policie musí dokazovat, že se jednalo skutečně o chodník, viz tenhle článek:

https://zpravy.idnes.cz/urady-musi-pri-pokutach-za-parkovani-na-chodniku-prokazat-ze-jde-o-chodnik-151-/domaci.aspx?c=A081003_154716_domaci_dp

IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Kladno
« Odpověď #5 kdy: 11 Dubna 2018, 08:57:43 »

Pokud chápu dobře dopis, tak už to řeší magistrát Kladna. Tedy ne MP.
Pokud naprášíte sebe a budete dělat obstrukce, může se stát, že ouřada to prostě shodí zpět na provozovatele a obešle jeho s příkazem. Myslím, že už to tu také někde poletovalo.
IP zaznamenána

Kulio

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Parkování Kladno
« Odpověď #6 kdy: 11 Dubna 2018, 13:49:07 »

Máte pravdu, už to řeší magistrát, omlouvám se. Jak to tak vidím, tak jiná varianta, než naložení/vyložení nákladu asi není, co? A to ještě na chodníku...
IP zaznamenána