30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Parkovani motorky na “chodniku”  (Přečteno 4085 krát)

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
[?] Parkovani motorky na “chodniku”
« kdy: 05 Června 2019, 21:38:13 »

Dobry den. Jiz 2 roky parkuji motorku bezprostredne u zdi bytoveho domu. S vlastniky jsem za dobre a parkovani i po reseni na nasi schuzi nikomu nevadi (dotazoval jsem se). Bytovy dum se nachazi v obytne zone na malem meste, jedna se o zpevnenou plochu napojenou na chodnik (zamkova dlazba). “Chodnik” vede nikam, parkuji na jeho konci kam nikdo nechodi (ukoncen plotem). V KN je pozemek veden jako zastavěná plocha a nádvoří/bytový dům. Nalezici domu.

Bohuzel mame proaktivni Mestskou policii, ktera si motorky dnes vsimla, pry ji fotila (listecek nenechala), vc okoli, takze predpokladam, ze dorazi pokuta. Rad bych se informoval jak postupovat. Motorka krome Policie nikomu nevadi a prijde mi to jako zbytecna buzerace a vykazovani cinnosti. Navic dle meho usudku parkuji nikoliv na chodniku, ale na soukromem pozemku jehoz jsem spoluvlastnikem.
IP zaznamenána

J0HN3C

  • Příspěvků: 70
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani motorky na “chodniku”
« Odpověď #1 kdy: 06 Června 2019, 12:49:54 »

Rekl bych, ze tam MP nekdo poslal, nedovedu si predstavit, ze by neco takoveho resili proaktivne.
V kazdem pripade podle vaseho popisu nemuze jit o spatne parkovani, kdyz to neni parkoviste ani silnice. Jedine tak o zabor verejneho prostranstvi. Tomu ale odporuje vypis/pohled z KN, takze nejspis utrou.
Dal muze nejspis nasledovat klasicky pribeh. Dojde nedoporuceny dopis od MP, ten neni potreba resit a az v pripade, ze se ozve spravni organ, tak naskenovat, co poslou a to by bylo, abyste jim s pomoci mistniho hard core neprotahl mozkove zavity :)
IP zaznamenána

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani motorky na “chodniku”
« Odpověď #2 kdy: 06 Června 2019, 13:02:09 »

Tak ještě doplním, že lísteček jsem našel nalepený dnes ráno.

Jedná se o podezření ze spáchání přestupku dle Zákona č. 251/2016 Sb. § 5 bod g. (Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že poškodí nebo neoprávněně zabere veřejné prostranství, veřejně přístupný objekt nebo veřejně prospěšné zařízení, jde-li o případy, které nelze postihnout podle jiných zákonů).

Městská policie se mnou chce projednat přestupek osobně do 7 dnů, jinak ho předá k projednání správnímu orgánu.

Ač je v KN pozemek veden jako zastavěná plocha a nádvoří/bytový dům ve výhradním vlastnictví našeho bytového domu, tak je Veřejné prostranství definováno ještě Zákonem č. 128/2000 Sb. § 34 o Obcích (Veřejným prostranstvím jsou všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání, a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru).

Za tento přestupek je možné uložit pokutu do výše 50.000 Kč

Chtěl bych argumentovat tím, že se nejedná o veřejné prostranství, protože ač je prostor veřejně přístupný, tak slouží pouze vlastníkům bytového domu pro přístup do objektu. Navíc prostor kde vozidlo parkovalo je "slepá ulička", jejímž záborem jsem nezpůsobil nikomu omezení v tomto přístupu.

Bohužel se mi zdá, že se jedná o tenký led a MP bude argumentovat a prokazovat přestupek právě tímto paragrafem, který je nejednoznačný a může být vyložen každou stranou jinak.

Máte nějaké doporučení, jak to zamést tak, abych tam mohl parkovat i nadále? Jinou možnost kde zaparkovat legálně motorku nemám, protože celé okolí je Obytná zóna, kde je parkování výslovně zakázáno.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani motorky na “chodniku”
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2019, 13:25:20 »

Neřešte to. Ať to předají správnímu orgánu. Uvidíte co se stane, ,třeba už nic nepřijde.
Nestahujte kalhoty, bordel je ještě daleko :-)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani motorky na “chodniku”
« Odpověď #4 kdy: 06 Června 2019, 13:26:56 »

Nejde o sprdelizovatelny prestupek, takze nic nereste a o nicem nikomu nevypovidejte.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani motorky na “chodniku”
« Odpověď #5 kdy: 06 Června 2019, 13:34:25 »

Hlavně mlčte a bez konzultace zde nikomu nic nepište a nepodepisujte. Že je to veřejné prostranství je nepochybné a pro Vás velmi výhodné, strategie zpochybňování VP je cesta do pekel. Projděte si uzavřejné případy, klíčové slovo "zábor", prohrát to můžete pouze Vy sám vlastní zbytečnou a nevhodnou aktivitou. MP/SO Vás nemá na čem umatovat.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Viper

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani motorky na “chodniku”
« Odpověď #6 kdy: 06 Června 2019, 15:31:03 »

Super, děkuji - nechám zatím vyhnít a počkám co přijde od správního orgánu dál.
Jen poslední dotaz. Když tam nyní budu parkovat a nebylo ještě o přestupku rozhodnuto hrozí mi další postih? Opakovaná pokuta atd..
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani motorky na “chodniku”
« Odpověď #7 kdy: 06 Června 2019, 15:43:22 »

Všechny "přestupky" spáchané do doby, než SO1 zahájí, musí sloučit, hrozí max. navýšení nejvíc "ohodnoceného" přestupku o tuším polovinu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani motorky na “chodniku”
« Odpověď #8 kdy: 06 Června 2019, 17:28:37 »

No a hlavně k žádné pokutě nemůže dojít, protože zábor nelze navléknout na přestupek provozovatele, tak bude stačit, když pokaždé kdy Vám něco přijde od úřadu - správního orgánu písemně odpovíte, že s odkazem na listinu základních práv a svobod odmítáte podat vysvětlení - (pozor na výzvy a dopisy od MP nereagujte).

Takže nyní podle mně klidně parkujte dále, a teprve až něco přijde z úřadu , dejte to sem a uvidíme.  Ale jak píši výše, nemáte se podle mne čeho bát.
IP zaznamenána

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Parkovani motorky na “chodniku”
« Odpověď #9 kdy: 19 Července 2019, 19:11:56 »

Co presne v tomhle kontextu znamena neopravnene? Nestacilo by to rozporovat z toho pohledu, ze se nejedna o neopravneny zabor, protoze to bylo povoleno majitelem?
IP zaznamenána