30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: policejní radar vs záznam z tachografu  (Přečteno 9638 krát)

lainen

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
policejní radar vs záznam z tachografu
« kdy: 08 Července 2014, 19:54:32 »

Ahoj.
Můj problém: Policajti mi naměřili rychlost v 50-sádce (obec) 69km/h. Naměřili mi to za jízdy, svým radarem ve vozidle. Na místě jsem nic neřešil, přestupku si nejsem vědom a čekám na s.řízení. Jenže jsem jel kamionem kde je záznamové zařízení, tachograf, na kterém je v daný okamžik zaznamenána rychlost samozřejmě padesát. Policajti si záznam z tachografu nezajistili, mají pouze svoje měření z radaru. Chci se tedy zeptat na kolik bude záznam z tachografu pádným důkazem proti rychlosti naměřené policií. Tachograf je samozřejmě řádně ocejchovaný. Navíc úsek kde mě změřili je do kopce, já mám doklad že jsem byl plně naložen 26 tun nákladu a v dané situaci takto naložený kamion ani nemohl do kopce rychlosti 69km dosáhnout. Toliko mé argumenty. Co asi tedy správní orgán na mě může vymyslet?
Budu rád když se mi k tomuto vyjádří zdejší profíci se svým názorem. děkuji
IP zaznamenána

lainen

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:policejní radar vs záznam z tachografu
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2014, 20:12:09 »

http://www.policie.cz/clanek/mereni-rychlosti-silnicnich-vozidel.aspx
Todle jsem k tomu našel, odstavec 5. Ale jsem laik tak nevím...
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:policejní radar vs záznam z tachografu
« Odpověď #2 kdy: 08 Července 2014, 20:42:01 »

jediný co můžeš tak udělat výtisk z tachografu, a čekat co si orgán vymyslí
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:policejní radar vs záznam z tachografu
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2014, 20:52:57 »

Byl bych vklidu a čekal na příkaz nebo oznámení o zahájení řízení od úřadu.
Bude to porušení § 18 odst. 4 z.č. 361, a tím naplnění skutkové podstaty přestupku podle § 125c odst. 1 písm. f) bod 4 z.č. 361, pokuta od 1500 - 2500,-, + 2 body v bodovém honocení, pokud by to dospělo k nabytí právní moci, což se nestane.
Až to přijde, požádat o kopii spisu podle zdejšího návodu.
Podle toho co v tom jednání budou spatřovat, tak se začít bránit.
Zatím je brzo něco řešit.
Záznam z tachografu je samozřejmě velice důležitý důkaz a dobře využitelný a je jedno jestli to bude ze záznamového listu, sjetina z tachografu nebo informace z karty řidiče.
Úředníka určitě nenapadne nechat zkontrolovat údaje z tachografu, bude jim stačit záznam od policie.
Ve vhodný čas se předloží vlastní důkaz a správní orgán bude nucen buď provádět další dokazování nebo to řízení rovnou zastaví.
Hlavně pozor, aby nechtěli záznam za posledních 28 dní a nenašli tam třeba překročení doby řízení nebo nedodržení bezpečnostních přestávek :)

IP zaznamenána

lainen

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:policejní radar vs záznam z tachografu
« Odpověď #4 kdy: 08 Července 2014, 21:23:02 »

Zatím teda díky, určitě to takhle udělám. Na záznam za 28 dní mě nedostanou, už jezdím dost dlouho na to abych si to ohlídal... :P
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:policejní radar vs záznam z tachografu
« Odpověď #5 kdy: 02 Září 2014, 15:33:36 »

Zatím teda díky, určitě to takhle udělám. Na záznam za 28 dní mě nedostanou, už jezdím dost dlouho na to abych si to ohlídal... :P
Bez ohledu na to, zda by Vas na tom dostali, neni naprosto zadny duvod jim to poskytovat cele.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:policejní radar vs záznam z tachografu
« Odpověď #6 kdy: 02 Září 2014, 17:07:09 »

Podobný případ jsem řešil v roce 2012. PČR naměřila kolegovi, v jehož vozidle bylo nainstalováno zařízení CarNet, rychlost 67 km/h v obci (Praha 4). Kolega neochvějně tvrdil, že nejel ani padesátkou, a to nejen těm yntelygentům, kteří ho zastavili, ale i mně. Podívali jsme se na výstup z CarNetu - a opravdu v daném místě v daný čas byla jeho (byť průměrná) rychlost 42 km/h.

Ačkoliv to z dnešního pohledu nepovažuji za šťastný postup, dali jsme tehdy výstup z CarNetu rovnou do odporu s tím, že předpokládáme, že PČR dosáhla nesprávného výsledku měření s nejvyšší pravděpodobností v důsledku porušení předepsaných postupů k používání technických prostředků určených k měření rychlosti vozidel, což - jak předpokládáme - bude velmi snadné prokázat v průběhu správního řízení, na než se už teď převelice těšíme. I (a zejména) vzhledem k tomu, že se to stalo v Praze, po odporu už nic dalšího nenásledovalo, a přestupek je tak už více než rok po preklusi.

Mimochodem: nachytat u výslechu "muže zákona" (v newspeaku se tak označuje individuum vyznačující se odporem k práci a vzdělání, jež je schopno bez skrupulí jako na běžícím pásu okrádat ty, z jejichž práce je živo; podobnost s jedním nejmenovaným etnikem je zde pouze náhodná, společenská prospěšnost obdobná) na neznalostech postupů obsluhy technických prostředků používaných k buzeraci - pardon, měření rychlosti vozidel - je nejen poměrně snadné, ale i velice zábavné.  ;)
« Poslední změna: 02 Září 2014, 19:11:17 od kdo »
IP zaznamenána

lainen

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:policejní radar vs záznam z tachografu
« Odpověď #7 kdy: 08 Září 2014, 22:35:27 »

Děkuj za zajímavé i zábavné reakce.
Takže při prvním jednání jsem orgánu předložil záznam z tachografu a byl z toho celkem rozhozený, evidentně znejistěl a poslal mě domů s tím, že se musí poradit. Připustil, že by to snad mohl i odložit... Nicméně dnes mi přišlo předvolání k dalšímu ústnímu jednání, tak jsem zvědav. Určitě pak napíšu výsledek, nebo případně vývoj situace...
IP zaznamenána