30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zábor veřejného prostranství v Brně  (Přečteno 9943 krát)

sumec211

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[WIN] Zábor veřejného prostranství v Brně
« kdy: 29 Března 2018, 10:55:45 »

Zdravím,
někomu s mým autem se podařilo zaparkovat u vjezdu do garáží tak, že porušil par.5 odst.1 pism. g 251/2016Sb., což je zábor veřejného prostranství. Lísteček asi odletěl, dopis od MP k podání vysvětlení hozený do schránky asi někdo ukradl a teď mi přišel od úřadu rovnou příkaz, kdy jsem vinnen a mám zaplatit 500 Kč. Je to standardní postup? Čekal jsem prvně nějaký odpustek nebo možnost napráskat viníka. Nastudoval jsem zdejší fórum, chtěl bych se ujistit, jestli je můj další postup správný.  Do 8 dnů podám odpor, pak by mě měl úřad vyzvat k nějakému ústnímu jednání, ke kterému bych ani nešel a pouze předtím zanesl na úřad, že odmítám podat vysvětlení dle par. 55 odst.4. Je to tak Ok? Diky za rady.
Jinak žasnu, že můžou napsat, že spáchání přestupku  bylo obviněnému XY dostatečně prokázáno zjištěním na místě a fotodokumentací. To jako uvidí auto, vyfotí ho a hned ví, kdo ho zaparkoval?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2018, 11:07:26 »

Plete si všechno možné dohromady, převážně úplně či alespoň částečně špatně. Správně máte pouze odpor v termínu podle poučení.
Studujte dále a více. Hint: pojmy - podání vysvětelní, ústní jednání, 37 LZPS, správní řád x odpovědnost za přestupky proti veřejnému pořádku.
Až dojde další papír z úřadu, nahrejte sem, uvidíme co s tím. Ale je to dopředu WIN, pokud neuděláte nějakou zásadní chybu, jako že k ní máte výborně nakročeno.

EDIT: stejný přestupek byl řešen třeba v tomto vlákně. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2624.0
« Poslední změna: 29 Března 2018, 11:09:38 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #2 kdy: 29 Března 2018, 11:11:08 »

Odpor je správný postup.

Odpustkový dopis vám nepřišel protože na zábor veřejného prostranství se nevztahuje odpustek ani SprDel.
Pro vás to znamená že potřebují vědět kdo řídil.. a když dáte odpor a pak řeknete že vy jste tam nezaparkoval a dál odmítáte vypovídat tak WIN.
IP zaznamenána

sumec211

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2018, 11:36:04 »

Plete si všechno možné dohromady, převážně úplně či alespoň částečně špatně. Správně máte pouze odpor v termínu podle poučení.
Studujte dále a více. Hint: pojmy - podání vysvětelní, ústní jednání, 37 LZPS, správní řád x odpovědnost za přestupky proti veřejnému pořádku.
Až dojde další papír z úřadu, nahrejte sem, uvidíme co s tím. Ale je to dopředu WIN, pokud neuděláte nějakou zásadní chybu, jako že k ní máte výborně nakročeno.

EDIT: stejný přestupek byl řešen třeba v tomto vlákně. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2624.0

Díky za rady. Ten přispěvek jsem četl a právě z něho vycházel z něho při svém plánovaném postupu. Tam také na předvolání k podání vysvětlení poslal dopis, ze odmítá podat vysvětlení dle par. 50 200/1990. Jen má jiný paragraf, ten 55 odst 4 jsem našel na webu dfense jako návod při jednání s obecním úřadem. Je lepší tedy použít  37 LZPS ? Jinak v tom příspěvku je to dokonce stejný úřad jako u mě.
Každopádně podám odpor a budu dál studovat
« Poslední změna: 29 Března 2018, 11:37:54 od sumec211 »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2018, 11:58:50 »

Čtěte pořádně, on neodmítl podat vysvětlení, udělal něco jazykově významově velmi blízkého, procesně však něco úplně jiného. V rámci ÚJ obviněný již vysvětlení nepodává, ale.....?
37 LZPS je univerzální, nemusíte dohledávat obdobná ustanovení zrovna podle toho, podle jakého zákona je řízení/úkon právě veden/o (O policii, O obecní policii, Správní řád). Vás by se týkal správní řád, taxi si můžete příslušný paragraf vyhledat, ale je to zbytečné až nadbytečné. Proč si hrát na chytrého.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

sumec211

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #5 kdy: 29 Března 2018, 12:25:17 »

Čtěte pořádně, on neodmítl podat vysvětlení, udělal něco jazykově významově velmi blízkého, procesně však něco úplně jiného. V rámci ÚJ obviněný již vysvětlení nepodává, ale.....?
37 LZPS je univerzální, nemusíte dohledávat obdobná ustanovení zrovna podle toho, podle jakého zákona je řízení/úkon právě veden/o (O policii, O obecní policii, Správní řád). Vás by se týkal správní řád, taxi si můžete příslušný paragraf vyhledat, ale je to zbytečné až nadbytečné. Proč si hrát na chytrého.

Takže správný termín by byl, že využívám svého práva nevypovídat?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #6 kdy: 30 Března 2018, 10:49:14 »

Moje zkušenost v Brně je taková, že po příkazu už se nestalo nic. Ostatně i ten příkaz je spíš takové plácnutí do vody.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #7 kdy: 03 Dubna 2018, 13:30:05 »

Citace
Takže správný termín by byl, že využívám svého práva nevypovídat?
Přesně tak.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #8 kdy: 03 Dubna 2018, 18:31:03 »

IZS> Obávám se, že pokud po příkazu nenastalo nic, tak příkaz nabyl právní moci.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #9 kdy: 04 Dubna 2018, 09:33:18 »

IZS> Obávám se, že pokud po příkazu nenastalo nic, tak příkaz nabyl právní moci.
Samozřejmě po řádně podaném odporu, automaticky už to beru pevně spojené. Taky jsem to bral ze strany SO, pro který byl příkaz jediným počinem.
IP zaznamenána

sumec211

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #10 kdy: 16 Dubna 2018, 13:23:02 »

Další pokračování příběhu :).
Úřad koná fofrem, hned po podání odporu mi přišlo "Předvolání obviněného z přestupku k ústnímu jednání", které je naplánováno na příští týden. Nahlédl jsem do spisu, kromě naší vzájemné korespondence, tam je "Oznámení přestupku" od MP, kde se píše, že neznámá osoba neoprávněně zabrala veřejné prostranství. Dále, že MP provedla úkony, jejichž účelem bylo odhalení pachatele přestupku, ale přesto se jeho totožnost nepodařilo zjistit. Dále přiloženy dvě fotky opuštěného auta. Naproti tomu v "Příkazu" od úřadu už je napsáno, že zábor byl obviněnému dostatečně prokázán zjištěním na místě  a pořízenou fotodokumentací. Zajímavé :).
Další postup mám naplánovaný takový, že se dostavím na ústní jednání, kde řeknu, že jsem vozidlo neřídil a že dále odmítám vypovídat dle článku 37 LZPS. Stačí to takhle? Nebo je lepší varianta dát jim to předem písemně? A je nutné tvrdit, že jsem neřídil nebo rovnou odmítnout výpověď? Díky za případné rady.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #11 kdy: 16 Dubna 2018, 13:49:23 »

Pokud vám jde o zdržovací faktor, tak tam nemusíte chodit vůbec, můžete se zkusit omluvit a posunout to a teoreticky se k tomu nemusíte ani jakkoli vyjadřovat a počkat si až na vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí.

Pokud je tam napsáno, že seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí a patřičné vyjádření můžete učinit po ÚJ, napište jim, že jejich pozvání na masáž bohužel nemůžete přijmout a že se vyjádříte ve lhůtě (třeba) 30 dnů nebo ve lhůtě, kterou vám k tomu správní orgán určí.

Pokud to proignorujete, bude to mít stejný efekt jako odmítnutí výpovědi. Jste obviněný, nelze vám uložit pokutu za nedostavení se a z titulu provozovatele nelze automaticky vyvozovat i titul řidiče = pachatele přestupku, tedy nemají na vás nic.
IP zaznamenána

sumec211

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #12 kdy: 16 Dubna 2018, 14:40:35 »

Pokud vám jde o zdržovací faktor, tak tam nemusíte chodit vůbec, můžete se zkusit omluvit a posunout to a teoreticky se k tomu nemusíte ani jakkoli vyjadřovat a počkat si až na vyjádření k podkladům pro vydání rozhodnutí.

Pokud je tam napsáno, že seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí a patřičné vyjádření můžete učinit po ÚJ, napište jim, že jejich pozvání na masáž bohužel nemůžete přijmout a že se vyjádříte ve lhůtě (třeba) 30 dnů nebo ve lhůtě, kterou vám k tomu správní orgán určí.

Pokud to proignorujete, bude to mít stejný efekt jako odmítnutí výpovědi. Jste obviněný, nelze vám uložit pokutu za nedostavení se a z titulu provozovatele nelze automaticky vyvozovat i titul řidiče = pachatele přestupku, tedy nemají na vás nic.

V "Předvolání" je napsáno, že se předpokládá, že bude ve věci rozhodnuto při tomto ústním jednání a že dle par. 36 odst.5 správ. řádu mi závěrem tohoto ústního jednání -před vydáním rozhodnutí - bude dána možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí.
Zdržovat nebo omlouvat se moc nechci, nejraději bych to už měl za sebou, řeším ještě k tomu nějaké svoje zdravotní problémy.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #13 kdy: 16 Dubna 2018, 14:45:26 »

Tak jim prostě napište:

č.j. XY

Vážená úřední budovo,
ve věci údajného přestupku podávám následující vyjádření:
Na úřední jednání se nedostavím, mám mnoho důležitější práce.
Z podkladů neplyne, že jsem vozidlo zaparkoval já. Důkazní břemeno nesete vy.

S pozdravem
           Pyrát.
IP zaznamenána

sumec211

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství v Brně
« Odpověď #14 kdy: 24 Dubna 2018, 08:49:48 »

Zdravím,
tak na ústní jednání nepůjdu a pro úřad jsem vyplodil níže uvedený text. Mohlo by to tak být? Nebo jsem snad na něco zapomněl?
Díky za případnou opravu.

Dobrý den,
bohužel  se nedostavím k ústnímu jednání ve věci údajného přestupku. Nevím, na základě jakých důkazů jste dospěli k tomu, že jsem tento přestupek spáchal já.  Z podkladů uvedených ve spise nijak nevyplývá, že jsem vozidlo odstavil  a tím se tak údajně dopustil přestupku podle § 5 odst. 1 písm. g) zák. č. 251/2016 Sb, o některých přestupcích. Stejného názoru je i Městská Policie, jak vyplývá z jejího „Oznámení přestupku“. Dále již v této záležitosti odmítám vypovídat dle čl. 37 Listiny základních práv a svobod.
IP zaznamenána