30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [GIVEN UP] IP12 - Vyhrazené parkoviště  (Přečteno 4355 krát)

dromedarek

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[GIVEN UP] IP12 - Vyhrazené parkoviště
« kdy: 07 Června 2018, 20:16:46 »

Zdravím, mám otázku. Když se podíváte na přiložený obrázek, stojí auto opravdu na vyhrazeném parkovišti ? Parkoviště má pět míst a jiná značka nikde není...   
Jelikož jsem spěchal a bylo to za 200, tak jsem jim to rovnou zaplatil, ale stejně mi to vrtá hlavou.
https://www.imgup.cz/image/LO0Z
« Poslední změna: 31 Ledna 2019, 12:44:02 od Číkus »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:IP12 - Vyhrazené parkoviště
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2018, 20:22:43 »

IMO nestojí.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:IP12 - Vyhrazené parkoviště
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2018, 20:48:24 »

+1
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:IP12 - Vyhrazené parkoviště
« Odpověď #3 kdy: 07 Června 2018, 22:32:50 »

Muj neumely nazor je zeptat se v Pruhonicich, kterym dopravne / inzenyrskym opatrenim ci rozhodnutim byla znacka umistena nebo jestli si znacku Technicke sluzby Pruhonic umistily samy.

BEZ ZARUKY - pozjistoval jsem po webu, take me to zajimalo. Parkovani neni nikdy dost.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:IP12 - Vyhrazené parkoviště
« Odpověď #4 kdy: 07 Června 2018, 23:39:42 »

Rozhodně bych do toho nerýpal. Prostě projednat ve správním, zrušit a příště už podat na úředníka TO, protože mě šikanuje kvůli něčemu, o čem už bylo minule prokázáno že to přestupek není.
IP zaznamenána

Moto007

  • Příspěvků: 223
    • Zobrazit profil
Re:IP12 - Vyhrazené parkoviště
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2018, 18:53:54 »

Podle mne se jedná o parodii na IP 12, IP 12 vypadá jinak, max. by mohla být doplněna o dodatkovou Ex .   
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:IP12 - Vyhrazené parkoviště
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2018, 19:36:46 »

Zase tak moc parodie to není. Máte pravdu, že to není úplně de lege, ale nic to neubírá značce na srozumitelnosti. Značka označuje místo, kde je dovoleno zastavení a stání pouze některých vozidel. Údaje o tom, pro koho je parkoviště vyhrazeno (..blabla..) a popřípadě v jaké době, jsou uvedeny na dodatkové tabulce a mohou být uvedeny i na značce místo nápisu. Nápis RÉSERVÉ je na značce navíc a navíc zbytečně.

Jiná věc jest, že vyhrazené parkoviště je pouze to jedno místo, za kterým značka umístěna jest - alespoň to tak všichni intuitivně vnímáme, protože pokud má být vyhrazeno jednou značkou čelně umístěnou k parkovacím stáním více míst, používají se všelijaké varianty DT (např. E 8d, E8e, očíslované boxy.....). V zákoně ani ve vyhlášce rozsah platnosti takto umístěné DZ upřesněn není, ale TP 65 Zásady pro dopravní značení na pozemních komunikacích hovoří jasně na straně 86 Vyhrazená jednotlivá parkovací místa v řadě kolmých nebo šikmých stání se označují značkou umístěnou čelně k příjezdu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.