30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti  (Přečteno 5495 krát)

Joska92

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil

Dobrý den dnes mi volala paní z úřadu prace a ptala se jakou mám doručovací adresu uvedl jsem svoji adresu a sdělil ze je stejná jako trvala adresa.

Poté jsem se optal proč, napsala mi že mi si prý neprebiram postu z úřadu prace a že mi posílaly požadavek na projednání prace doporučenku. Tu jsem si prý nepřevzal a tak se vrátila zpět.Já jsem odmítal to že bych si neprebiral postu,poštu si prebiram a mám i dobře označenou poštovní schránku.
Pobiram podporu v nezaměstnanosti ve výši 65%, všechnu postu si prebiram a také i slozenky přičemž mi slozenkou chodí peníze.
Oznámila mi že se mnou bude zahájeno správní řízení a já se chci zeptat jak se mohu bránit? Vyjádřit se mohu prý do 5.dni od přijetí oznámení ale zajímá me jak se mohu bránit žádný dopis ani výzva me nepřišla.

Přijdu o podporu nebo bude chodit dále? Mám zatím zkusit řízení oddálit tím ze až přijde dopis o zahájení správního řízení tak že si ho vyzvednu až po týdnů třeba? Jaké mám uvést důvody? Je to hrozné co se děje paní z úřadu arogantní když jsem ji vysvětloval že si postu prebiram říkala že prý asi ne a že to není její problém, co by jste dělaly Vy?

Hledám si práci do toho tenhle problém a štve mě to na schůzky chodim pravidelně a žádná výzva ani dopis ve schránce nebyl a nepřišel jak se mohu bránit?
Nejvíc me jde asi o princip, děkuji za rady a zajímá me jestli přijdu o podporu hned nebo jestli jen když me vyřadí z úřadu tedy po probehnutem správním řízení, děkuji za odpověď.

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2018, 16:45:09 »

Je to hrozné co se děje paní z úřadu arogantní když jsem ji vysvětloval že si postu prebiram říkala že prý asi ne a že to není její problém, co by jste dělaly Vy?

S nikým se po telefonu nebavit
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2018, 17:01:05 »

Zkuste to nejprve zcela v klidu. Zajděte na úřad a požádejte si o nahlédnutí do spisu a pořiďte si kopii fotoaparátem (nebo o kopii požádejte úřednici - první kopie by měla být zdarma).
Pak to anonymizujte a pošlete sem. Na něco snad přijdem. Hlavně se soustřeďte na to jestli je spis v pořádku (číslovaný soupis součástí s datumem vložení atd.) a zda tam je (ne)doručenka té údajné písemnosti. Kdy to bylo podáno na poštu, podací číslo atd. Případné vady vedení spisu jim nesdělujte, pouze je dopište rukou na kopii protokolu o nahlédnutí, kterou Vám dají podepsat.
Pokud můžete, tak si na telefonu zapněte nahrávání už před vstupem do kanceláře a nahrávejte celý průběh návštěvy. (Doporučuji nanečisto nahrát na telefon třeba nákup v obchodě - abyste si to vyzkoušel)

Problémem bude nejspíše doručovatelka, která Vaší písemnost prostě a jednoduše zahodila. Ono když zahodíte 50 dopisů, jste doma o dvě-tři hodiny dříve.

Pokud chcete podobným problémům předcházet a máte přístup k internetu, zřiďte si datovou schránku. U DS zatím podobné problémy nejsou známy.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2018, 17:05:06 »

JO a co se týče zdržování - v případě úřaqu práce je kontraproduktivní, protože pokud mám správnou informaci, tak po případném prohraném SŘ platí oučinky ode dne kdy bylo pochybení skutečně spácháno a můžou po Vás chtít vyplacené peníze zpětně vrátit.
IP zaznamenána

Joska92

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2018, 17:06:17 »

Dobře díky a zahájení správního řízení znamená automaticky to že nedostanu už žádnou podporu v nezaměstnanosti nebo to by se stalo pouze když mě pošlou až rozhodnutí o vyřazení? Děkuji za info.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2018, 17:08:21 »

No nejprve musí SŘ proběhnout a pak - buď vyhrajete a nic se neděje , nebo prohrajete a podporu už nedostanete.
IP zaznamenána

Joska92

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #6 kdy: 26 Března 2018, 17:27:16 »

Dobře díky a tak i tak když dojde dopis o zahájení správního řízení pomůže mi částečně protahování? Tak že si dopis prevezmu třeba po týdnů, nejdéle do 10.dni a poté až nějaký 4-5den se k tomu vyjádřím a protahnu to tak trochu nebo je to zbytečné? Uvidim co se dá dělat moc díky za rady.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #7 kdy: 26 Března 2018, 17:48:26 »

Dobře díky a tak i tak když dojde dopis o zahájení správního řízení pomůže mi částečně protahování? Tak že si dopis prevezmu třeba po týdnů, nejdéle do 10.dni a poté až nějaký 4-5den se k tomu vyjádřím a protahnu to tak trochu nebo je to zbytečné? Uvidim co se dá dělat moc díky za rady.

Odpověď máte o 4 řádky výše ....
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #8 kdy: 26 Března 2018, 20:47:04 »

Při focení spisu se zaměřte na podací lístky zásilek a na obálky těch zásilek údajně vrácených - mělo by tam být vidět: adresy, datumy a především podací čísla. Vám to sice nepomůže, ale můžete si stěžovat na listonošku, která si třeba chtěla ušetřit cestu.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #9 kdy: 31 Března 2018, 16:25:38 »

Pokud došlo k pochybení, nebo i záměru, můžete jebat poštu (reklamace, stížnosti) - jakmile ze spisu zjistíte číslo zásilky - a pomůže to aspoň na příště. Možná. Zpravidla do změny doručovatele. Nevim jestli to přímo v poštovních podmínkách je, ale neměli by dávat aspoň dvě výzvy dyž stále nedošlo k vyzvednutí?

Jinak jste ale v této zemi v prdeli, protože fikce doručení a vhození - poté co se na to vysral může doručovatel(ka) vyznačit křížek na vhození a s dopisem si třeba vytřít anál, aniž by kdy skutečně prošel kolem vaší schránky. Nebo prostě cokoli a dopic vrátit. Mimochodem úřady můžou - a stále častěji to dělají - nechat dopis po uplynutí lhůty vrátit, a pak už nemáte ani teoretickou šanci se o tom dozvědět, i když chcete, když se vám pošta neuráčí doručit výzvu. A nenaděláte s tím NIC - lidi chtěli fikci doručení na tydlety strašný pyráťy a jiný strašný kriminálníky co se vyhejbaj doručení, tak fikci mají. Pak někde něco omylem nebo i záměrně nedojde, roztočí se kolečko exekutorské mafie, která na fikci ze 2/3 stojí, a můžete si jít hodit lano. Že poměr kriplů na z různých důvodů obětí je - jako obvykle u socanskho stádního řešení - tak maximálně 1:4, je každýmu myslícímu člověku jasný. Ale to sou přece jen ty třísky dyž se kácí les. Žejo?

Pokud pošta něco posere, tak to obvykle a) vůbec nikoho nezajímá, tady se píše, že bylo po uplynutí doby vhozeno do schránky, takže to máte, nashledanou; a b) prokázání toho, že někdo něco neudělal (nedoručil, nevhodil) je na vás. Že dokázat že něco, o čem nic nevíte, se nestalo, se v našem civilizačním okruhu s nastavenou logikou příčiny a následku podstatě nedá (leda byste snad měl na schránku namířenou 24/7 kameru) - ve většině ostatních civilizovaných věcí se totiž prokazuje to, že se něco stalo (podpis na lístku, audiovizuální či svědecký důkaz pokusu doručení nebo toho, že se jim povedlo vám to vmáčknout do ruky) - taky nikoho nezajímá. Prostě břemeno je na vás, máte povinnost být dosažitelnej ouřadem a bláblá.

Jeden příklad za všechny popisoval onehdá Pecina: http://paragraphos.pecina.cz/2018/03/fikce-vhozeni.html
« Poslední změna: 31 Března 2018, 16:27:45 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #10 kdy: 31 Března 2018, 17:23:06 »

Jenom pro přesnost - fikce doručení a vhození je u správního a exekučního řízení trochu odlišná. Pokud se nepletu, tak u exekuce se "vhodit" musí - úřad nemůže předepsat vrácení. Provlém je v tom, že pošťák zaškrtne vhození a přitom to připíchne na nástěnku, správně by to měl vrátit jako nedoručitelné. Ale možná se pletu, exekuci jsem ještě nedělal. :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #11 kdy: 31 Března 2018, 17:34:03 »

Jo, jsou tam nějaké drobné výhody. Ale i tak, zastavit rozjetou exekuci vyžaduje nějaký zbytečný úsilí, rozhodně to není, jak tvrdí rády (ve všem) úřady, že je to přece pohodička, máte opravný prostředky, ne? Kolik lidí pak udělá chybu, nebo to nestihne ve lhůtě a průser je dokonán. Fakt nikdo nečeká natěšenej každej den na exekuční příkaz, aby hned poslal stížnost nebo co se tam podává, že. No, v tomto je dobrý trénovat na menších věcech, člověk pak není tak zaskočen, ale kdo to dělá, že. Fakt věřím tomu, že když na běžnýho vovčana todle hovno spadne, tak si s tím neporadí, a že na to exekutorská mafie záměrně spolíhá.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #12 kdy: 31 Března 2018, 17:34:38 »

Já nevím, jestli oprávněný, ale mám strach z toho, že se prostě někde zatoulá obsah dopisu poslaného na úřad. Úřad bude tvrdit, že přišla jen prázdná obálka, já budu tvrdit, že jsem poslal odpor. Co pak? Já mám datovku, ta to řeší, ale někdy se papír hodí...
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #13 kdy: 31 Března 2018, 18:50:38 »

Já nevím, jestli oprávněný, ale mám strach z toho, že se prostě někde zatoulá obsah dopisu poslaného na úřad. Úřad bude tvrdit, že přišla jen prázdná obálka, já budu tvrdit, že jsem poslal odpor. Co pak? Já mám datovku, ta to řeší, ale někdy se papír hodí...

A nebo osobní doručení na podatelně, jedná-li se o úřad ve vašem místě bydliště.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Zahájení správního řízení a podpora v nezamestnanosti
« Odpověď #14 kdy: 04 Dubna 2018, 08:09:44 »

Já nevím, jestli oprávněný, ale mám strach z toho, že se prostě někde zatoulá obsah dopisu poslaného na úřad. Úřad bude tvrdit, že přišla jen prázdná obálka, já budu tvrdit, že jsem poslal odpor.
Já mám ten pocit, že i prázdná obálka je vlastně podání a měli by Vás v tom případě vyzvat k doplnění tohoto podání. Nebo se pletu ?

IP zaznamenána