30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 6

Autor Téma: Občanka - na vlastní kůži  (Přečteno 33303 krát)

bicepse

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Občanka - na vlastní kůži
« kdy: 26 Března 2018, 14:03:24 »

Když jsem ke konci roku četl d-fensovu Občanku, netušil jsem, že si to brzy vyzkouším na vlastní kůži.

Ztratil jsem peněženku, takže na úřad. Při vstupu do kukaně určené k nahlášení ztráty občanky jsem již byl připraven, takže na otázku "Jak jste ji ztratil?" samozřejmě padlo "Nebudu se vám k ničemu vyjadřovat". Zřejmě jsem tam byl takový první - "Tady jste na úřadě, vy chcete něco po mně pane!". Po tomto milém přivítání mi byl předložen formulář, do kolonky okolnosti ztráty vypsáno LZPS čl. 37 nic nepovím. Po vrácení formuláře milé úřednici si ho přečetla, usmála se a beze slova vstala a odešla. Za chvíli přišla i s paní vedoucí, ta byla sice slušnější, ale ani té jsem nedokázal vysvětlit, že mě nemohou nutit k tomu, abych se vyjádřil, když nechci. Patnácti minutová diskuze ukončena z mé strany sdělením, že jestli mají podezření na spáchání přestupku, ať to postoupí.

A postoupili, přišlo předvolání k podání vysvětlení viz přílohy. Tak jsem napsal , že se nedostavím, že jako jim fakt nic říkat nechci a že mou údajnou nedbalost, nebo na čem to chtějí stavět mi musí prokázat oni. Nyní přišlo oznámení o zahájení řízení a předvolání k podání vysvětlení, vše v příloze.

Reagovat stejně jako na první předvolání k podání vysvětlení, či si nějak jinak zašpásovat?
« Poslední změna: 26 Března 2018, 18:58:56 od bicepse »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #1 kdy: 26 Března 2018, 14:30:33 »

Doporučil bych tam dojít - abyste si mohl vyžádat kopii udání té úřednice, protože na základě něčeho to úřad zahájil - a prosím navěste to. Vypadá to totiž, že se rozmohl nový nešvar...že to tak bude pokaždé u každé žádosti o OP po ztrátě.
Orgánovi sdělte, že s odkazem na LZPS....atd.
Znova pak opakuji základní postup, transformovaný do vtipu: "Víte, jakou chybu udělá ryba, než se chytne na háček?"  - Otevře hubu :)
IP zaznamenána

bicepse

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2018, 15:02:03 »

Kopii udání mám, žádal jsem stošestkou ohledně jiné věci, tak jsem přidal i žádost o spis k věci této. K mému překvapení vyhověli, udání tedy přikládám. Nepřipadalo mi nijak zajímavé, proto jsem ho nepřidal hned.

//to přeškrtnutí čl. 37 ve vyjádření je na nátlak úřednice, která trvala že "něco" tam napsat prostě musím.
« Poslední změna: 26 Března 2018, 18:59:45 od bicepse »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #3 kdy: 26 Března 2018, 15:10:18 »

Není nežádoucí už samotné vyplnění způsobu, jak o občanku přišel (ztráta/odcizení/poškození/zničení)?

Pokud to není někde vyžadováno zákonem, tak bych do formuláře doplnil novou kolonku:
[] nemám
IP zaznamenána

peter_sk

  • Příspěvků: 90
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2018, 15:10:27 »

Kolega gumidos to popsal jasně, alternatívou by bolo uviesť orgánu nasledovné a potom aplikovať mlčanlivosť = na každú ďalšiu otázku orgána odpovedať "nebudu se vyjadřovat".

„S přihlédnutím ke všem okolnostem a poměrům jsem chránil občanský průkaz před poškozením, zničením, ztrátou, odcizením nebo zneužitím. Ke ztrátě průkazu mohlo mohlo dojít bez mého zavinění, například z důvodu odcizení, závady na oblečení, zdravotní indispozice nebo v důsledku vyšší moci. Důkazní břemeno nese správní orgán. To je vše, co budu v této věci uvádět.“
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #5 kdy: 26 Března 2018, 15:19:40 »

Já si naopak myslím, že je to velmi zajímavé. Je to ukázka přístupu orgánů: pravděpodobně to tak bude všude.
- na oddělení OP již mají vytvořeno lejstro "Oznámení" ve kterém je rovnou kolonka "přestupek projednán...."
- udání báby z oddělení OP - "odmítl se vyjádřit a projednat přestupek příkazem na místě" - vycházím z vašeho popisu, kdy jste mlčel a orgán tak neměl jakoukoliv oporu pro tvrzení, že jste spáchal přestupek  - přesto to tvrdí.
- správní orgán pak, přesto, že nemá vůbec nic a neměl věc vůbec zahajovat, stejně zahájil. Jsou to u vás velmi sveřepí šakali...
- jak popisoval D-Fens, pokouší se vytvořit konstrukci, že již samotná ztráta je přestupkem.

Buďte ve střehu.

edit: zákon 328/1999 uvádí: § 14 odst.1), Občan je povinen: b) ohlásit neprodleně kterémukoliv obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností nebo matričnímu úřadu, že nastaly skutečnosti uvedené v písmenu a); v případě odcizení občanského průkazu je možno ohlásit tuto skutečnost též policii,
V podstatě to lze provést prostřednictvím DS, emailové zprávy se zaručeným podpisem, písemně s ověřeným podpisem či prostým ústním oznámením a následně pak podat žádost o nový OP.  Nenacházím nic, z čeho by plynula povinnost vyplňovat nějakej mizernej formulář. 
« Poslední změna: 26 Března 2018, 15:30:07 od gumidos »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #6 kdy: 26 Března 2018, 16:00:35 »

Zvažte nějakou teplou stížnost na nesprávný úřední postup nebo zneužití pravomoci, ať se děvčata trochu pobaví. Asi brzo ztratím občanku, jak to tak čtu.

Vážená úřednice. Já mám povinnost ohlásit ztrátu či odcizení OP, což tímto činím. OP mám jen kvůli vám a vám podobným, sám ji naprosto k ničemu nepotřebuji. Vaše práce je mimo jiné vést agendu OP a vydávat je lidem. Veřejná správa je službou veřejnosti, tedy se podle toho chovejte a dělejte svou práci a nevymýšlejte kraviny.

Chčijou nám na hlavy a už to ani nevydávaj za déšť
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #7 kdy: 26 Března 2018, 16:18:05 »

Nenacházím nic, z čeho by plynula povinnost vyplňovat nějakej mizernej formulář.

Asi vás vezmu za slovo, to bych schválně rád vyzkoušel. Nic mi neudělá větší radost, než když jim jejich cár papíru s úsměvem vrátím, že nic takového nechci a vyplňovat nebudu a rovnou požádám o vydání nového.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #8 kdy: 26 Března 2018, 16:20:24 »

Trochu lépe anonymizujte. Při načtení pdf problikává vše vč. podacího razítka, č.j. a úřednice D... Asi na třetí pokus to pomocí printscreen vidím vše...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #9 kdy: 26 Března 2018, 16:34:55 »

Asi vás vezmu za slovo, to bych schválně rád vyzkoušel. Nic mi neudělá větší radost, než když jim jejich cár papíru s úsměvem vrátím, že nic takového nechci a vyplňovat nebudu a rovnou požádám o vydání nového.

Tak se schválně podívejte na ten papír Oznámení - a uvedené možnosti. "Dne...jsem zjistil, že můj občanský průkaz jsem ztratil". Je to kravina z hlediska skutečnosti (třeba ho ztratila moje manželka, která nesla mojí peněženku s doklady) i z hlediska významu slova (ztráta = nezávisle na svojí vůli jsem pozbyl možnosti s věcí disponovat, zatímco v lejstru je popsáno, že jsem "ztratil" - tedy jsem se nějak aktivně podílel). Prostě bych takovouhle sračku odmítl vyplnit i podepsat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #10 kdy: 26 Března 2018, 16:42:49 »

Doplnit a zaškrtnout možnost
  • postrádám
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #11 kdy: 26 Března 2018, 16:44:53 »

nebo pohřešuji
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #12 kdy: 26 Března 2018, 16:50:35 »

Já jednou použil u žádosti o vydání nového ŘP formulaci "pokládám za ztracený". ŘP byl tou dobou zadržen magistrátem, clž já věděl a tak by jiná formulace byla dost pravděpodobně označena za nepravdu, neboli lež, ač i tuto formulaci pani za otevřenou lež označila, což jsem ji tedy úspěšně vymluvil:)
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #13 kdy: 26 Března 2018, 19:22:26 »

Při večerním venčení psa se nade mnou rozzářilo modré světlo a víc si nepamatuji. Probral jsem se bez psa a bez dokladů.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Občanka - na vlastní kůži
« Odpověď #14 kdy: 26 Března 2018, 20:24:31 »

Tak to zase bacha, v jiném tématu je zde něco o Bohnicích a jak málo stačí, aby se tam někdo dostal.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 6