30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)  (Přečteno 12062 krát)

Mrakoplaš

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« kdy: 24 Března 2018, 22:45:29 »

Zdravím a prosím o pomoc,
někdy v únoru 2017 jsem v Rakousku na dálnici překročil rychlost, ale jsem si jist, že to nebylo víc než o 20 km/h. Zhruba za dva měsíce přišla do schránky první výzva, abych sebe či někoho nabonzoval. Pokud prý zaplatím hned, tak mi dají pokoj. Tak jsem to hodil do koše (nebylo to doporučeně). Za nějaký čas to přišlo znovu a zase "mrsk" s tím do koše. Myslel jsem si, že to pošlou možná ještě jednou a pak se unaví. Bohužel tento týden nám zazvonil na dům policajt s dopisem, který jsem si musel převzít. Přišlo to, co je v příloze.  Kdybych udělal nějaký zásadní přestupek, tak bych to prostě zaplatil a hotovo. Ale tohle mi přišlo jako totální buzerace, protože nejezdím jako hovado (v obci 55) a na dálnici se chovám slušně, akorát sem tam jedu max 150, což na suché nenacpané silnici není žádná hrůza.

Je nějaká možnost s poldama z Rakouska vyjebat?

AM
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2018, 23:08:58 »

K případu neporadím, ale převzat ste to nemusel. Měl ste mu říct že pokud něco chce tak ať to pošle poštou. Ale v tu chvíli nevíte zda to není výzva na základě které Vás mohou předvést (pokud neuvedete důvod nepřevzetí, mohou Vás pak předvést - uplatní fikci doručení ... myslím že po x dnech) ... a z toho důvodu je lepší to odůvodnit (např. z důvodu využití určité procesní strategie).
« Poslední změna: 24 Března 2018, 23:11:35 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #2 kdy: 25 Března 2018, 12:19:29 »

Ohledně nepřevzetí....co třeba jednoduché, promiňte, zapoměl jsem si občanský průkaz v práci. (předpokládám že při takovém doručení dojde k legitimování...no a pokud ne tak bůhvíkomu vlastně doručili)
IP zaznamenána

Mrakoplaš

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #3 kdy: 25 Března 2018, 22:13:59 »

Mno, chybí mi stoický klid, takže jsem prostě vyměkl, když se mi za dveřmi ten policajt vyloupl. Na druhou stranu už ten dopis mám a napsat, že jsem to neměl převzít, mi moc nepomůže. Ale každopádně díky, příště si připravím pevnější nervy a kamennou tvář.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #4 kdy: 25 Března 2018, 22:17:28 »

K případu neporadím, ale převzat ste to nemusel. Měl ste mu říct že pokud něco chce tak ať to pošle poštou.

Pokud tohle fízlovi řeknete tak je to stejný jako když řeknete že to odmítáte převzít.

Tudíž příště kouknout do kukátka a když vidím fízla tak neotvírat dveře.
IP zaznamenána

Mrakoplaš

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #5 kdy: 25 Března 2018, 22:33:17 »

DObře, ale co teď? Jak to řešit dál? Nezbývá mi už nic jiného než tam dát nějakého Helmuta?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #6 kdy: 26 Března 2018, 01:00:15 »

Pokud tohle fízlovi řeknete tak je to stejný jako když řeknete že to odmítáte převzít.
Což taky odmítám a odůvodňuji i proč.  :) Naposledy jsem odmítl když mi přijel na majákách do práce, tam sem nemohl dělat že ho nevidím. Ale neuvedl jsem důvod tak mě za týden přijeli předvést (a jelikož jsem souhlasil s nepodáním vysvětlení na služebně tak se vlastně ani o předvedení nejednalo).

DObře, ale co teď? Jak to řešit dál? Nezbývá mi už nic jiného než tam dát nějakého Helmuta?
Tak bych to řešil (v tomto případě by mohl být helmut nějaký bezdomovec z ČR), ale zda je to průchozí taktika netuším, za zkoušku nic nedáte.
« Poslední změna: 26 Března 2018, 01:03:42 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Mrakoplaš

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #7 kdy: 26 Března 2018, 09:03:43 »

Já to zkusím, což o to, ale v dopisu píšou, že podání nepravdivých informací je trestné (celkem logicky). Kde se dá takový český Helmut jednoduše sehnat? Nemám s tím zkušenosti. Díky moc a radu.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #8 kdy: 26 Března 2018, 09:42:15 »

I když možná v tomto případě by nemusel být špatný deadmut. A ten se dá sehnat na internetu, stačí hledat.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #9 kdy: 26 Března 2018, 10:23:43 »

Pokud tohle fízlovi řeknete tak je to stejný jako když řeknete že to odmítáte převzít.
Což taky odmítám a odůvodňuji i proč.  :)

Než tohle tak je lepší si ten dopis vzít.. když ho odmítnete převzít tak je doručeno a nevíte co je doručeno.

DObře, ale co teď? Jak to řešit dál?

Jak dlouho tam je promlčení.. nestačí už jen někoho udat a jeho už nepůjde postihnout kvůli promlčení??
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #10 kdy: 26 Března 2018, 10:26:39 »

Tak promlčeno asi nebude.. tady se říká že mají 3 roky https://www.30kmh.cz/index.php?topic=5087.msg65563#msg65563
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #11 kdy: 26 Března 2018, 11:06:32 »

Já bych osobně zkusil udat českého Helmuta (ovšem s funkční schránkou !!) a samozřejmě bych psal v češtině. Když si dali tu práci s překladem, proč by to nešlo jednoduše česky?
IP zaznamenána

Mrakoplaš

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #12 kdy: 26 Března 2018, 11:34:43 »

Vážení, plánuju tam poslat tento dopis, ve kterém ze sebe dělám co největšího pitomu. Vzhledem k dopisu, který jsem do svého příspěvku dal v pdf, mi přijde ten můj dopis logický:

Vážená paní Zachová,

rád bych s Vámi vyřešil dopis, který jsem převzal (Určení totožnosti řidiče) s výše uvedenou značkou. V dopisu není uveden důvod, proč bych měl podávat požadovanou informaci. Navíc si opravdu nepamatuji, kdy a kdo řídil mé auto v době, kterou uvádíte. Co je tedy důvodem, proč po mně požadujete tuto informaci? Byl snad spáchán nějaký přestupek? Dále podle nových pravidel o osobních údajích, které vydala EU, označovanou ve zkratce GDPR, mám obavu, abych neporušil tento předpis tím, že uvedu nějaké jméno. Pokuste se mi tedy blíže popsat situaci. Zároveň se velice omlouvám, že píši česky, ale bohužel neumím německy.

S pozdravem
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #13 kdy: 26 Března 2018, 11:41:49 »

Rozhodně psát česky. Co varianta: Vážený orgáne, prosím o zaslání relevantních částí předmětného spisu - zejména fotografie: v uvedenou dobu měly vozidlo svěřeny dvě osoby. Fotografie napomůže k jejich jednoznační identifikaci.

Zároveň namítám podjatost správního orgánu. Správní orgán mě nutí neoprávněně používat při jednání něměcký jazyk, který nevládnu. Požadavek správního orgánu je v rozporu s právem Evropské unie, neumožňuje mi efektivní obhajovu a porušuje má ústávní práva (spravedlivý proces).

Toto bych poslal poštou a bez podpisu. Čekal bych analogii s postupem českých orgánů, které by měly vyzvat k doplnění podpisu.

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k určení totožnosti řidiče (Rakousko)
« Odpověď #14 kdy: 26 Března 2018, 12:12:13 »

Navíc si opravdu nepamatuji, kdy a kdo řídil mé auto v době, kterou uvádíte.

Tuhle větu vynechte, jinak dobrý
IP zaznamenána