30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zpoplatněná kopie spisu do DS  (Přečteno 9625 krát)

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #15 kdy: 19 Února 2018, 21:28:17 »

Poučení tam měli, mají to dobře ošetřené, je tam radar, který bere každého co o tom neví, za tu dobu si to už ošéfili dobře.

Budu tedy postupovat odvoláním + podnětem k MVČR.

Děkuji.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #16 kdy: 01 Března 2018, 20:09:31 »

Tak mi přišlo od nich nějaké sdělení ohledně té mé stížnosti (že neprovádí anonymizaci elektronicky). Napsali následující:

Vaše stížnost týkající se nesouhlasu s výší úhrady sdělené podle § 17 odst. 3 a požadované v souvislosti s poskytováním
informací bude v souladu s ustanovením § 16a ZoSPkI postoupena k přezkoumání postupu povinného subjektu
nadřízenému orgánu a to v daném případě ...............


Neuvedli ani, že tu stížnost v rámci autoremedury zamítají, a už vůbec ne z jakého důvodu. Je tento postuv zákonný?

Za jak dlouho mi příjde od nadřízeného orgánu verdikt?

Dále, někdo tu uváděl, že ten mezní limit nákladů je 100 Kč. U mně byla částka kolem 80 Kč, ale oni uvedli, že je to prý přes 50, tak ne. Máte někde doležených, že ta hranice je 100 Kč?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #17 kdy: 01 Března 2018, 20:48:18 »

Ten mezní limit 50 nebo 100Kč je v obou případech v pořádku, zákon to neřeší. Povinný subjekt si hranici může stanovit zcela libovolně. Třeba zde se platí od první koruny - http://www.financnisprava.cz/cs/informace-podle-zakona-106-1999sb/sazebnik-uhrad
IP zaznamenána

dot106

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #18 kdy: 05 Března 2018, 18:06:36 »

Téma mě zaujalo a tak jsem požádal o způsob určení ceny barevného skenu A3 Fulnek (3Kč) a Ludvíkovice (14Kč). Respondenty jsem vybral náhodně. Odpovědi mě překvapily.
IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #19 kdy: 31 Března 2018, 08:16:17 »

Takže ačkoliv všem děkuji za rady, přišla mi odpověď SO, že "anonymizace naskenovaných stran písemností by vyžadoval spolupráci správního orgánu s odbornými pracovníky úseku IT" atd. atd. A za to jejich chytré vyjádření, že lze speciálním programem po digitální anonymizaci vrátit dokument zpět by si zasloužili asi Nobelovu cenu. Pan Korejtko je očividně stejně chytrej, jako úředník, kterej žádost o el. anonymizaci zamítl. Oba dva očividně nejsou sto otevřít si soubor v Malování, zvolit malý obdélníček, kliknout "pravým" na černou a citlivé údaje prostě vymazat. Posuďte sami:

Povinný subjekt v předkládací zprávě uvedl, že spis je veden v listinné podobě, žadatel
není účastníkem řízení a z toho důvodu musí povinný subjekt v souladu s ust. § 12 InfZ
a ust. § 8a InfZ provést anonymizaci v částech spisu týkajících se těchto informací. Časově
a i z hlediska náročnosti provedení anonymizace písemností, na kterých se výše uvedené
informace, které je nutno v souladu se zákonem vyloučit, nachází, je nejméně náročným
způsobem nakopírování stran těchto písemností a následně znečitelnění příslušných
pasáží textu např. černou barvou, tak, aby i při skenování text neprosvítal. Z tohoto
důvodu nebyla žadateli anonymizace zpoplatněna. Žadatelem navrhovaný způsob
elektronické anonymizace naskenovaných stran písemností by vyžadoval spolupráci
správního orgánu s odbornými pracovníky úseku IT (správní orgán není odborně
zdatný tuto elektronickou anonymizaci provést), takovouto činnost by bylo možno
zařadit do mimořádně rozsáhlé a náročné práce, kterou by správní orgán dle platného
sazebníku zpoplatnil, tím by úhrada značně převyšovala výši úhrady, která byla žadateli
stanovena. Rovněž dle vyjádření pracovníka IT lze takto elektronicky anonymizované
písemnosti speciálním programem vrátit do původního stavu před anonymizací, což
u klasického výše popsaného způsobu anonymizace v žádné případě nelze provést.
Krajský úřad tedy konstatuje, že se s postupem povinného subjektu ztotožnil
a povinný subjekt postupoval v souladu se zákonem.


Dá se s tím v takovéto fázi ještě něco dělat?
« Poslední změna: 31 Března 2018, 08:20:02 od ridic »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #20 kdy: 31 Března 2018, 12:38:46 »

Namítnout do odvolání, že to že mají neschopné úředníky kteří nezvládají základní operaci v grafickém editoru nemůže být argumentem nemožnosti elektronické anonymizace bez tiskárny a fixů.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #21 kdy: 31 Března 2018, 18:37:54 »

Soucasne si 106 pozadejte, jak urad provedl skoleni urednika na anonymizaci dokumentu - aby mohl zvladat beznou agendu uradu, kdy to bylo a kolik to stalo.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #22 kdy: 01 Dubna 2018, 00:45:49 »

Namítnout do odvolání, že to že mají neschopné úředníky kteří nezvládají základní operaci v grafickém editoru nemůže být argumentem nemožnosti elektronické anonymizace bez tiskárny a fixů.

Tohle jsem obdržel už přímo od Kraje. V poučení je, že odvolání již není přípustné.
IP zaznamenána

Lys

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #23 kdy: 01 Dubna 2018, 08:38:51 »

IT expert na věc, kterou se děti na základce učí v hodinách IVT. Zdá se, že ouřadi nevychodili ani tu ZŠ.
IP zaznamenána
"Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej."

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #24 kdy: 01 Dubna 2018, 12:58:43 »

Tohle jsem obdržel už přímo od Kraje. V poučení je, že odvolání již není přípustné.

Ale je přípustná správní žaloba ke krajskému soudu. Lhůta je, a teď si nejsem jist a hledat to nebudu, 60 dní od doručení rozhodnutí kraje. A je to MS kraj, jehož soudce dal ústavní stížnost na sprdel.

Nemusíte být zastoupen advokátem a poplatek je 3000. Podívejte se na paragraphos a pak do sbírky rozhodnutí nssoudu, jestli se to už neřešilo.

IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #25 kdy: 03 Dubna 2018, 02:46:56 »

Ne že bych byl línej hledat, ale v této oblasti jsem opravdu nezběhlý, takže i když zkouším hledat, nic podobného nenajdu. Přitom si myslím, že něco podobného se už určitě muselo řešit.

Nevěděl by tedy někdo zkušenější o podobném rozsudku NSS? Bylo by celkem zajímavé, jak by to posoudil. V podstatě by rozsekl otázku, jestli by řadovej úředník měl být schopnej v jednoduchým grafickým editoru (Malování) - jak už tu někdo řekl, že to dělají děti na ZŠ - začernit citlivý údaje.

Mnohem zarážející mně ovšem přijde jejich tvrzení, že i tak by to prý po přečtení nějakým speciálním programem údajně šlo zpětně zjistit. To už není na NSS, ale spíš na psychiatrii. Tedy zase v případě že ten člověk má základní znalosti ohledně fungování počítače a ukládání informací na úrovni ZŠ.

Je to totiž stejné, jako by tvrdil, že když mám A4 a kus z ní vystříhnu a spálím, novou A4 následně někomu předám, tak zázračným kouzlem by nějaký profík dokázap přece jenom ten kousek, kterej poslal do věčných lovišť, dostat zpět. Jak říkám, není toto spíš na psychiatrickou léčebnu?

// mimochodem, o odvolání proti stížnosti rozhodoval tento pán:



Co myslíte, kde by se uchytil lépe? Ve sportu, nebo v otázkach, jak je snadné začernit něco v Malování? A případně to vzít "profesionálním programem" zpátky?

Tak schválně za 100 bludišťáků, kdo bude takovej profík a zvládne mu vrátit do původní podoby oči a číslo dresu  :P
« Poslední změna: 03 Dubna 2018, 02:56:04 od ridic »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #26 kdy: 03 Dubna 2018, 06:36:21 »

Možná jejich IT, což bude asi schopnostně podobná úroveň, jakou má sám zástupce SO ve svém oboru, straší poslední dobou neustále častěji popisované AI. To umí dopočítat obrázky z pár pixelů, vymyslet si, co ani nebylo a podobně. Samsung to už dává do TV a obraz je údajně lepší, již to máte i v aplikacích na focení ve smartphonech, možná pak vyfotíte černý nepřátelský tank a na facebooku bude z toho na fotce holubice. Taky tady máme kopírky, kam vložíte předlohu, kde je např. řetězec "34xe" a na kopii máte "qw21", protože vada firmware. No a pak tady máme nedávnou "kauzu" u Apple, kde když použijete nikoliv plnou barvu, ale nějaký snad štětec, nebo zvýrazňovač, kterého vlastností je, že nepřekryje 100%, tak je podklad pořád čitelný.

V duchu těchto moderností je na Vašem obrázku v originálu jistě toto.
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:Zpoplatněná kopie spisu do DS
« Odpověď #27 kdy: 03 Dubna 2018, 13:17:53 »

Ne že bych byl línej hledat, ale v této oblasti jsem opravdu nezběhlý, takže i když zkouším hledat, nic podobného nenajdu.

Když ve vyhledávacím formuláři NSS vyberete v oblast úpravy "právo na informace" a do textu dáte "zpoplatnění", dostanete 18 rozhodnutí správních soudů.

Netroufáte-li si na žalobu sám, zkuste trik a advokátem, který dělá správní právo. Až soud vyhrajete, žalovaný SO vám bude muset zaplatit poplatek 3000 a náklady zastoupení 10200 bez DPH.
IP zaznamenána