30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: rychl. pistole + otočení přes dvojitou čáru - nechytli mě. Ale co dopis, důkazy?  (Přečteno 3773 krát)

kubaskl

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Zdravím, potřebuji MOC PROSIM poradit pač vážně nestojím za zbytečnou buzeraci a ohrožení mého ŘP a tuto situaci jsem zde nedohledal.
Je ulice kde neni chodník, ani nic v okolí - dva pruhy směrem tam + dva pruhy směr zpět rozdělené dvojitou čárou a celé do esíčka kroucené. Z kraje "čtyřproudu" je zeď.
Ovšem za rohem stál četník a měřil ruční pistolí. Nelze ho videt včas.
Všiml jsem si ho a zřejmě mě změřil když jsem jel cca 70-90 (nevím) na 50 (kde do nedávna byla 70 a proto to využili)
Za dalších 300m čekala ochcávka a chytači.

Moje reakce, po cca 100m sem se zastavil na blikačkách na bývalé bus zastávce - výkroj ze silnice jak odstavňáč to vypadá.
Čekal jsem až se v dálce nakupí dost aut (asi 15sekund + nekoho si tam vzali totiž protože vedle mě jelo BMW co jelo stejne rychle) aby mě nebylo pořádně vidět. V tu ránu jsem se otočil, přes dvojitou plnou (nic nejelo) směr zpět a ujel. četník s pistolí se samozřejmě na mě otáčel a mířil. z5 už jsem jel kolem pade.  (natáčí jim to i video nebo k čemu jinému to je?)

Rychle jsem odjel, auto odstavil o 2km dál a šel pryč. (pro případ kdyby je to rozhrklo a chtěli mě chytnout)

Otázka teď je - tutově příjde dopis. Už takhle přišel přítelkyni z trojnožky pred rokem na její auto co sem řídil já (65 na 50). Ovšem předvolají majitele auta. Policajt byl na výslechu milý a zeptal se ji zda je to osoba blízká a ona řekla ano a tim se to ukončilo :D (nechtel se s tim babrat)
Ale taky ji řekl, že kdyby přišla a řidíla ona plus by ji poznali z fotek (kde je to ovšem dobře videt ksicht řidiče mi potvrdila), tak rovnou de vše na ní. (body dodatečně taky? nevim)

A toho se bojím. Nevím co umí nafotit či zda umí točit jejich teplá pistole a aby mě nepoznali osobně protože hádám že to znamena automaticky stržení bodů a postih. A nevím jestli nehrozí odebrání ŘP za otáčení se přes dvojitou. (auto kterým sem to udělal už je psané na mě) Proto se chci zeptat co s tím prosím?

Mám pak případnou výzvu k podání vysvětlení ignorovat aby mi proste vyměřili pokutu a ochranil si tim papíry (zda to tak vubec chodi kdyz clovek ignoruje vyzvu od PČR) nebo to jít risknout a popírat protože sice maj fotky/video ale nemaj to jak jinak dokázat aneb může existovat mi hodně podobný člověk kterému jsem pujčil auto a je to osoba blízká? Fakt nevím co s tím...kdyby šlo o rychlost tak budiž, jdu si sypat popel na hlavu ale nevim jestli vubec je pravděpodobné zda to takto chodí nebo jde.

Já mam v lejstru jen dva body za rychlost v obci do 20kmh nad limitem, což není jeste ten přestupek který se nesmí udělat znovu. Ale zde jsem se bál a můj přirozený instinkt mě naučil "využij unikových cest pokud možno, jen tě nesmí chytit za volantem". Co ted s tím? Díky moc






IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Keep calm and don't talk to police. Třeba ani nic nepřijde.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil

Moc intenzivně jste nehledal.
Tedy jste nebyl "polapen" a ztotožněn. Ruční "pistole" v podstatě eliminuje tzv. "správní delikt".
Takže teď nedělejte nic a čekejte. Přijde-li nějaký milostný dopis - anonymizujte a vložte sem.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

A v mezičase si můžete 100x napsat, že S POLICIÍ SE NEBAVÍME.

To se týká samozřejmě i dopisů, o osobním jednání nemluvě. A pokud už eventuelně chcete něco sdělit, tak výhradně písemně a u věcí, které nejdou sprdelizovat (jako je právě tento případ), si vystačíte s rozšířeným sdělením ve smyslu "Podle čl. 37 LZPS odpírám podat v této věci vysvětlení." Který ze vzorů (co tu jsou na fóru či na webech s podobnou tématikou) si vyberete, to je jen a jen na vás.
IP zaznamenána

kubaskl

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Ok, ja vim že s policií se nemluví, to dodržuji, jen sem nevěděl že to tak mohu aplikovat i na dopisy. To že i na ně nemusím vypovídat a při nátlaku předvést tato kouzelná slova (nebo jina uvedena v přiručkach) která me chrání od vypovedi vím že ok.

Ale otázka zní tedy jak jsem již naznačoval předtím - co bude následovat? Oni udělaj u sebe záznam že to ignoruji nebo odmítám vypovídat tak jak mi umožnuje zákon a oni to pak předaj na magistrát do přestupkového a vyměří mi pokutu abych ji zaplatil a ja ji zas budu ignorovat nebo jak? :D díky moc
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

Chcete-li si udělat představu na téma co by kdyby, tak studujte fórum. Jinak postačí v duchu hesla problémy řeš až když nastanou vyčkat a případný dopis od úřadu sem vložit.

Velmi rámcově - cokoliv až do zahájení řízení o přestupku lze vypořádat odkazem na právo nevypovídat, a bude-li přesto nějaké řízení zahájeno (což není moc pravděpodobné), seznámit se s obviněním a dostupnými důkazy a podle toho pak postavit obhajobu, zde patrně především na základě toho, že nebude s potřebnou mírou jistoty prokázáno, kdo případný přestupek spáchal.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Nemusí se dít nic, protože na jednu rybu, co utekla ze sítě, nakašlou. Můžou vás zkusit pozvat na pendrekárnu, abyste se jim tam doznal a zaplatil. Můžou to podezření z přestupku poslat na úřad, kde vás můžou taky zkusit pozvat k podání vysvětlení (a zaplacení). Nebo můžou zkusit (protizákonně) jít cestou přestupku provozovatele (sprdele) a poslat odpustek. Možností je docela dost a nemá moc cenu je řešit dopředu. Ať se stane cokoliv, měl byste mí vždy dost času se s tím tady pochlubit a nechat si poradit. A s fízli se nebavíme.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil

Tady máte vzory jak si dopisovat jak se státními i městkými policisty, tak s úřadem : https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

Ale otázka zní tedy jak jsem již naznačoval předtím - co bude následovat?

My nejsme věštci a tak nevíme  ;D
Pozice není špatná.. nešlo o automat a nezastaven a neztotožněn..

Zůstaňte v klidu a počkejte jestli k tomu něco přijde.. když ano tak to anonymizujte a nahrajte sem. Když ne tak po roce od změření to můžete pustit z hlavy.
IP zaznamenána