30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve  (Přečteno 39364 krát)

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #30 kdy: 27 Března 2018, 08:55:35 »

Na windows jsem používal taky RAR rád – ale jen pro své potřeby. Pro sdílení se nehodí, je licenčně omezen, systemy jej nemohou integrovat tak, jako ZIP. Ale nejlepší je stejně vložit dokumenty do PDF. Totiž i rozbalování ZIPu a pak rozklikávání obrázků je únavné a odrazující.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #31 kdy: 27 Března 2018, 19:14:31 »

Na windows jsem používal taky RAR rád – ale jen pro své potřeby. Pro sdílení se nehodí, je licenčně omezen, systemy jej nemohou integrovat tak, jako ZIP. Ale nejlepší je stejně vložit dokumenty do PDF. Totiž i rozbalování ZIPu a pak rozklikávání obrázků je únavné a odrazující.

OK tak tady ještě jednou, v pdf, snad je to již pro každého čitatele komfortní :-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #32 kdy: 27 Března 2018, 19:54:37 »

Tak jsem si to přečetl, a tu pozici pánovi nezávidím. Upřímně řečeno nevidím čeho se chytit.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #33 kdy: 27 Března 2018, 20:22:32 »

Tak jsem si to přečetl, a tu pozici pánovi nezávidím. Upřímně řečeno nevidím čeho se chytit.

Já taky ne :-( fízlové si dosvědčí, že to z něj táhlo a "motal se kolem auta" (i když v protokolu o zápachu alkoholu není zakřížkované pole). Dost dobře nechápu, proč to druhé auto po střetu pokračovalo v jízdě a zmizelo, pokud byl viníkem náš klient... stejně tak nechápu, proč se dotyčný vracel na místo nehody, mohl očekávat, že svědek zavolá fízly. Co vím, pán je hodně naivní a není to žádný protřelý pirát.

Advokát se ho bude ptát na pár věcí, např. zda se všichni dotyční neznají, apod. Předpokládám, že zde hrozí vyšší trest, než při spodní hranici (25tisíc+rok zákaz) z důvodu alkoholického přestupku před 4 lety. Takže advokát se bude asi jen snažit o co nejnižší trest. Nyní jde o to, jak to vyargumentovat.

Pá si jinak slušně naběhnul hned na několikery vidle....
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #34 kdy: 27 Března 2018, 21:58:33 »

Bohužel, pán se choval jako ten řidič v tom vtipu jak ho zastaví policajt a říká - jakto že jedete v obci rychlostí 90km/h ? ... no protože pospíchám abych to stihnul domů než mi slivovice stoupne do hlavy....
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #35 kdy: 27 Března 2018, 22:57:49 »

Jakýsi pyrát to dokonce použil jako obhajobu
Citace
V uvedenou dobu jsem skutečně řídil uvedené vozidlo na uvedeném místě, ale nejednalo se o přestupek, jelikož jsem jednal v krajní nouzi. Bezprostředně před jízdou jsem na ex vypil půllitrovou láhev čtyřiceti procentní vodky, v důsledku čehož jsem byl nucen jet rychle, abych dojel do cíle a ukončil jízdu dříve, než to na mne začne působit. Naopak pomalou (a tedy déle trvající) jízdou bych riskoval, že spáchám výrazně závažnější přestupek, ne-li trestný čin. A to bych nechtěl udělat! Žádný  přestupek se tedy nestal, šlo o jednání v krajní nouzi.
Případ je zatím živý v neveřejné části, tak nemohu dát všeobecně dostupný odkaz, leda že by odkaz přímo na text podání vysvětelní na externím webu sem vložil jeho zmocněnec.
« Poslední změna: 27 Března 2018, 23:05:21 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #36 kdy: 28 Března 2018, 00:06:19 »

Každopádně uvítám jakoukoli radu, na čem postavit odvolání, díky moc.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #37 kdy: 28 Března 2018, 00:51:59 »

Poradím si najít právníka v oboru kovaného. Obávám se, že tohle už případ pro komunitní pomoc nevhodný a vyžaduje mnohem odbornější postup. 
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 002
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #38 kdy: 28 Března 2018, 01:44:28 »

enzym> On to ten pyrát použil i v již neživém případu, zmetek jeden drzý. Ale přiznám se, že si nejsem jistý, jak by to mohlo pomoci v tomto případě.

Ovšem napadá mne jiná věc:

Řídila osoba mně blízká, ovšem byla úplně ožralá. Po nehodě utekla. A já abych ji kryl, jsem se pro fízly tvářil jako řidič, ač jsem jím nebyl. Tím jsem zařídil, aby se nepokusili jej hledat, dostihnout, legitimovat, zjistit ovlivnění alkoholem...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #39 kdy: 28 Března 2018, 07:18:42 »

Druhej řidič měl asi důvod proč odjel, taky mohl být pod vlivem, nepojištěný auto, zákaz řízení, hrozí mu vybodování, auto bylo kradený...cokoliv
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #40 kdy: 28 Března 2018, 08:55:39 »

Řídila osoba mně blízká, ovšem byla úplně ožralá. Po nehodě utekla. A já abych ji kryl, jsem se pro fízly tvářil jako řidič, ač jsem jím nebyl. Tím jsem zařídil, aby se nepokusili jej hledat, dostihnout, legitimovat, zjistit ovlivnění alkoholem...
Osoba blízká (dle definice v TZ) je v takovém případě naprosto zásadní, protože jinak § 366 TZ. Je to už trochu jiný level než se s fízlem pouze nebavit.

IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #41 kdy: 28 Března 2018, 09:38:01 »

enzym> On to ten pyrát použil i v již neživém případu, zmetek jeden drzý. Ale přiznám se, že si nejsem jistý, jak by to mohlo pomoci v tomto případě.

Ovšem napadá mne jiná věc:

Řídila osoba mně blízká, ovšem byla úplně ožralá. Po nehodě utekla. A já abych ji kryl, jsem se pro fízly tvářil jako řidič, ač jsem jím nebyl. Tím jsem zařídil, aby se nepokusili jej hledat, dostihnout, legitimovat, zjistit ovlivnění alkoholem...

To snad stojí za úvahu. Otázka je, zda si pak neprovedou výslech svědka, který bude tvrdit, že dotyčný byl v autě po celou dobu sám.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 139
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #42 kdy: 28 Března 2018, 09:52:59 »

Ovšem pozor, aby Vás pak neobvinili za spoluúčast, jelikož jste dopustil, aby řídila osoba ovlivněná alkoholem a tedy mohlo dojít k obecnému ohrožení a tak dále. Já bych to doporučil vypilovat. Třeba že osoba blízká nebyla ovlivněná, ale zrovna užívala mentolový bombón a byla si vědoma falešné reakce detektoru pralinek…
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #43 kdy: 28 Března 2018, 11:22:46 »

Osobně si myslím, že cokoliv rozmetají jako účelovou výmluvu. Protože tam maj trojnožku : policie + svědek + přiznání na místě.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Zadržení ŘP po odmítnutí dechové zkoušky a krve
« Odpověď #44 kdy: 28 Března 2018, 14:04:15 »

Osobně si myslím, že cokoliv rozmetají jako účelovou výmluvu. Protože tam maj trojnožku : policie + svědek + přiznání na místě.

Také se obávám. Dostali jsme právě vyjádření řidiče k některým věcem ve spisu, pak to sem dám.....
IP zaznamenána