30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil  (Přečteno 12587 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #30 kdy: 17 Března 2018, 12:22:40 »

Pouštění z připojovacího pruhu podle mne nemá žádný smysl a pokud ještě při tom někdo omezí nebo ohrozí jiného, dal bych to za body. Pokud je plno, tak by to asi bylo smysluplné, ale zase není obvykle kudy pouštět a nebo plno není a pak nemá nikdo problém. Pokud někdo najiždí, má prostě dávat přednost za každé situace. Dneska už je situace taková, že si to i najiždějící vynucují a stalo se mi i to, že na mě někdo ukazuje jedničku za to, že ho nepustím najet, když ani není jak. Ohleduplnost a vyjít vstříc ano, ale vše má své meze, na silnici dané ZPPK.

Jak jsem psal, dělám to, pokud tím nikoho v levém neomezím. A smysl to jistě má u velmi krátkých připojováků, jako jsou např. na D8 z Letňan směr ven z Phy (viděl jsem tam pár nehod, známou tam očesal z boku kamion), nebo jeden takový krátký je tuším na dálnici D10 kus od Benátek nad Jizerou nebo Brodců. Jde o připojováky, kdy auto nemá šanci zrychlit, aby mohlo plynule najet.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #31 kdy: 17 Března 2018, 12:30:54 »

A vy jste zase nebyl v mých, a co? Myslíte si, že jste nějak výjimečný tím, že vás někdo někdo na silnici vážně ohrozil? Kdo nedokáže udržet nervy a podnikne úmyslně pomstu, na silnici nemá co hledat, bez ohledu na to, co tomu předcházelo. Kdo je navíc schopen se tím veřejně chlubit, tak kromě sebekontroly postrádá i soudnost.

Výjimečný tím jistě nejsem, při nájezdu cca 100tis/rok jsem toho zažil dost a neřeším to, většinou použiju jen klakson a nezdržuju se. Popsaný zážitek byl zdaleka nejhorší. Ne, nervy jsem neudržel a zcela úmyslně jsem jej potrestal. Třeba to cigánovi za volantem docvaklo, co právě udělal. Nebo ne. Někdo jiný by třeba neudržel na silnici ani auto a byl by mrtvý. Nebyl jste tam, takže Váš názor, kdo má nebo nemá na silnici co hledat, si strčte za kloubouk.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #32 kdy: 17 Března 2018, 14:31:14 »

Dovedu pochopit, že jste idiotovi přál něco hodně ošklivého. Vím, že udržet se není snadné. S velkým přimhouřením očí bych snad dovedl pochopit i to, že jste výjimečně nervy neudržel a zahrál jste si na Zoro mstitele. Co už nepochopím je, že jste na to patrně hrdý, a už vůbec mi hlava nebere, že jste schopen se tím veřejně chlubit.

Nicméně to je opravdu jen můj názor, který si rád strčím za klobouk, nemám potřebu dovychovávat ostatní řidiče na silnici ani nikoho zde. Záleží mi ale na tomto fóru a nepřipustím, aby se z něj stala hitparáda psychopatů, kteří se budou trumfovat tím, jak někoho vytrestali - což následně úřednictvo a další skupiny, kterým je existence fóra nepohodlná, oprávněně využijí jako nahrávku na smeč. Takže navrhuji, abyste si recipročně strčil za klobouk svoji potřebu zde ventilovat, jak jste to cikánovi nandal.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #33 kdy: 17 Března 2018, 14:54:04 »

Dovedu pochopit, že jste idiotovi přál něco hodně ošklivého. Vím, že udržet se není snadné. S velkým přimhouřením očí bych snad dovedl pochopit i to, že jste výjimečně nervy neudržel a zahrál jste si na Zoro mstitele. Co už nepochopím je, že jste na to patrně hrdý, a už vůbec mi hlava nebere, že jste schopen se tím veřejně chlubit.

Nicméně to je opravdu jen můj názor, který si rád strčím za klobouk, nemám potřebu dovychovávat ostatní řidiče na silnici ani nikoho zde. Záleží mi ale na tomto fóru a nepřipustím, aby se z něj stala hitparáda psychopatů, kteří se budou trumfovat tím, jak někoho vytrestali - což následně úřednictvo a další skupiny, kterým je existence fóra nepohodlná, oprávněně využijí jako nahrávku na smeč. Takže navrhuji, abyste si recipročně strčil za klobouk svoji potřebu zde ventilovat, jak jste to cikánovi nandal.

O žádné chlubení nešlo, prostě jsem napsal, co se stalo a chtěl jsem ilustrovat, že nervy můžou v extrémní situaci rupnout i celkem příčetnému člověku bez poruchy osobnosti či psychiatrické diagnosy. Hrdý na to nejsem, ale ani se za to nestydím. Kamion byl německý, řidič dle vizáže Turek. Dneska už je mi to fuk, vlastně jsem si to po letech vybavil jen v kontextu toho článku. A s těmi psychopaty opatrně...nerad bych si to bral osobně. Děkuji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #34 kdy: 17 Března 2018, 15:03:49 »

Jak relativně normálnímu člověku ruply nervy slyším vcelku často, když si tím dotyčný v závěrečné řeči říká o nižší trest. Moc dobrý dojem na soud to obvykle nedělá ...
« Poslední změna: 17 Března 2018, 18:25:58 od hh »
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #35 kdy: 17 Března 2018, 15:54:59 »

Pouštění z připojovacího pruhu podle mne nemá žádný smysl a pokud ještě při tom někdo omezí nebo ohrozí jiného, dal bych to za body.

Asi 2 auta co mám nejsou většinou schopna ke konci připojováku přesáhnout 80kmph a to pokud jedu prázdný, pokud mám náklad tak se kolikrát ke konci připojuji při max 60kmph. Největší zlo sou velmi krátké připojováky, připojováky do kopce a připojováky kde nelze "pokračovat odstavným" ... no a pak potkam někoho kdo mě mermomocí nepustí ani když má volno. Bohužel ty auta jsem si nevybral a již z výroby jsou tak podmotorizovaná že se to jinak řešit nedá. A teď si představte že takové podmotorizované auto řídí bába bez odhadu pro kterou fyzika znamená učivo 6. třídy ZŠ  ... a čáru považuje za zeď. Ale kdo nic takového nikdy neřídil, bude většinou tvrdit že je to problém řidiče a že nemá povinnost bla bla, a pak jedete za někym kdo Vám to na konci připojováku radši zadupne.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #36 kdy: 17 Března 2018, 17:57:33 »

Z důvodu stáří dojde v mém zaměstnání k upgradu vozidla, na nové, které bude o TŘETINU VÝKONNĚJŠÍ než stávající, ale bude vybaveno OMEZOVAČEM na 90 km/h. Se stávajícím vozidlem jezdím 90-100 km/h, předjíždím 110-120 km/h. S novým a silnějším autem budu předjíždět taky, ale podstatně déle než s 18 let starým autem :( Bylo by fajn, kdybych mohl na pár minut vypnout beztrestně omezovač.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #37 kdy: 17 Března 2018, 21:07:33 »

Z důvodu stáří dojde v mém zaměstnání k upgradu vozidla, na nové, které bude o TŘETINU VÝKONNĚJŠÍ než stávající, ale bude vybaveno OMEZOVAČEM na 90 km/h. Se stávajícím vozidlem jezdím 90-100 km/h, předjíždím 110-120 km/h. S novým a silnějším autem budu předjíždět taky, ale podstatně déle než s 18 let starým autem :( Bylo by fajn, kdybych mohl na pár minut vypnout beztrestně omezovač.

No, s tímhle kdyby za mnou přišli tak buď omezovač vypnout, nebo dávám výpověď.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 762
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #38 kdy: 17 Března 2018, 23:16:16 »

z připojováku nepouštím
sám jej využívám k legálnímu podjetí, tak si myslím, že to může udělat každý

nevybržďuji
2x jsem před něj najel a vyřadil a plachtil až do 50kmh
jakmile jej začali další předjíždět, byl čas přiložit pod kotel
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #39 kdy: 18 Března 2018, 18:26:56 »

Z důvodu stáří dojde v mém zaměstnání k upgradu vozidla, na nové, které bude o TŘETINU VÝKONNĚJŠÍ než stávající, ale bude vybaveno OMEZOVAČEM na 90 km/h. Se stávajícím vozidlem jezdím 90-100 km/h, předjíždím 110-120 km/h. S novým a silnějším autem budu předjíždět taky, ale podstatně déle než s 18 let starým autem :( Bylo by fajn, kdybych mohl na pár minut vypnout beztrestně omezovač.

No, s tímhle kdyby za mnou přišli tak buď omezovač vypnout, nebo dávám výpověď.

Njn, výhra to není, ale 18 let každodenně používané auto je docela dost jeté.

OT:Tento týden mne fest nasrali na STK s motorkou 125ccm. Mám dvě  vážné závady: ošoupaný štítek na rámu a o 1cm širší pneu. Z čísla jsou ušoupány blatníkem TŘI PÍSMENA, ale jsou vyražena do rámu o 10cm výš! Pneu jsou širší, protože rozměr uvedený v TP lze koupit pouze Michelin nebo Pirelli s dvojnásobnou cenou proti Mitasu!! Ještě předloni to nikomu nevadilo, ale prý by si mohl někdo na ministerstvu zoomnout fotku a přečíst číslo na pneu!! Moto najede za rok cca 2000km. Boha jeho, takového kokota člověk potká jednou za život. Proč se o tom zmiňuji? Protože 18 let staré služební na té stejné STK prošlo i přesto, že nejvíc brzdí levé přední kolo a brzdový pedál bez našlapání prošlápnete až na podlahu!!  Kdo si troufne hádat, proč auto neprošlo STK? NEČITELNÝ VIN !!!! Takže následovalo kolečko po úřadech, servisu, STK a z toho některé dvakrát!! Současná STK není o stavu auta, ale o tom, jak vypadá na fotce!! :x :x :x :x Sry za ot. 8)
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #40 kdy: 18 Března 2018, 21:06:04 »

Z důvodu stáří dojde v mém zaměstnání k upgradu vozidla, na nové, které bude o TŘETINU VÝKONNĚJŠÍ než stávající, ale bude vybaveno OMEZOVAČEM na 90 km/h. Se stávajícím vozidlem jezdím 90-100 km/h, předjíždím 110-120 km/h. S novým a silnějším autem budu předjíždět taky, ale podstatně déle než s 18 let starým autem :( Bylo by fajn, kdybych mohl na pár minut vypnout beztrestně omezovač.

Fajn, beru to, že někdy je situace taková, že to alespoň má smysl. Přesto trvám na tom, že je to spíše nešvar, než pomoc. Ani Vy, ani já ani nikdo jiný nemůže za to, jak připojovák vypadá a většinou ani za to, s čím (přidělené služební auto) a za jakých podmínek tam zrovna kdo jede. Proto je nutné se chovat tak, jak ostatní očekávají, tedy v souladu se ZPPK. Někdo, kdo jede 130 v levém pruhu třeba ani z důvodu technických parametrů nájezdu z dálky nemůže najíždějícího vidět, pak nemůže ani pochopit úhybný manévr někoho, jedoucího o 250m před ním.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #41 kdy: 18 Března 2018, 23:46:57 »

Jak relativně normálnímu člověku ruply nervy slyším vcelku často, když si tím dotyčný v závěrečné řeči říká o nižší trest. Moc dobrý dojem na soud to obvykle nedělá ...

Jsem rád, že jsme si to v PM vyjasnili :-) a konec dobrý, vše dobré, howgh.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #42 kdy: 19 Března 2018, 08:31:30 »

No já jsem jezdil asi rok s veteránem (motor 1.2, žádná úprava) a můžu říct, že z připojováku jsem si vždycky místo našel. Samozřejmě ne všechny nájezdy to umožňují, ale zpravidla se snažím koukat po nějakém místě co nejdřív a pokud tam prostě není, tak nezrychluji a násilně se tam necpu - spousta lidí zapomíná, že na tom připojováku je dej přednost v jízdě a myslí si, že se tam můžou s prominutím za každou cenu nasrat a ostatní si kvůli tomu vyrazí zuby. Taky spousta lidí dělá tu chybu, že si v tom připojováku zastaví až úplně na konci a nenechají si tam žádné místo pro rozjezd.... je to všechno o přemýšlení a předvídání a nevýkonné vozidlo mi přijde jako trapná výmluva od lidí, kterým se prostě nechce tu minutu čekat.

A to předjíždění z pravého do levého, abych někoho pustil, má smysl jen když tím neohrozím někoho dalšího, pokud není kam udělat místo, tak si ten dotyčný prostě musí počkat.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #43 kdy: 19 Března 2018, 20:46:17 »

IZS: Good luck .. reálně se na tom průtahu jezdí kilem, ve zpětnym vidíte jen jak se na Vás ze zatáčky chrlí auta a jakmile dupnete na brzdu tak se prakticky bez rizika nepřipojíte. Nehody v tom úseku (nejen tu) tak 1x za den (a za deště klidně 9x za den). Ramery tam jezdí 2 a prakticky nonstop.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

motoosman

  • Příspěvků: 257
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #44 kdy: 20 Března 2018, 09:18:32 »

Tak už tam chybí jen zákaz předjíždění, jako je na obchvatu Kolína, směr Kutná Hora.
IP zaznamenána