30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil  (Přečteno 12676 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #15 kdy: 16 Března 2018, 20:41:56 »

:::: Nulla poena sine lege.

Někdy je rychlý trest na místě.

:::: Vytvářet nebezpečnou situaci když absolutně nevím jak ostatní můžou reagovat je přinejmenším sobeckost.

To je dle situace.

::::Ten kojenec z O1 (vybržděn od BMW) to pochopil celkem rychle (hned umřel) ... a je mi fakt jedno co O1 předváděla před tím.

To byla dost jiná situace.

:::: Osobně se mi to stává na autobahn dost často, ale většinou se to dá předvídat ... buď je v blízkosti připojovák a nebo začíná stoupání a kamiony jsou u sebe blízko. Chce to jen používat mozek. P.S. jezdím běžně 200 ... a legálně, a když vidím narvanej připojovák na dálnici tak tu rychlost prostě srovnam ... dost často ještě probliknu ve smyslu "můžeš ho pustit". Ale za hranicemi je řidičská kultura holt taknějak zdravější.

Tady nejsme v rozporu. Předvídám také a vždycky spíš čekám, že mi kamioňák provede nějakou prasárnu a počítám s tím. Na druhé straně, pokud se nepletu, zrovna v Německu se "pouštět" z připojováku tak, že uhnu do levého, vůbec nesmí. A je tam namalovaná i plná čára. Nebo se pletu?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #16 kdy: 16 Března 2018, 20:53:02 »

Citace: qoyi
Nulla poena sine lege.
Někdy je rychlý trest na místě.
V demokratické společnosti ovšem ne, navíc zaměňujete trest za pomstu.

Tady nejsme v rozporu. Předvídám také a vždycky spíš čekám, že mi kamioňák provede nějakou prasárnu a počítám s tím. Na druhé straně, pokud se nepletu, zrovna v Německu se "pouštět" z připojováku tak, že uhnu do levého, vůbec nesmí. A je tam namalovaná i plná čára. Nebo se pletu?
Čáry jsou podle lokality, občas (spíše výjimečně) bývají, a všichni (včetně mě) na ně z vysoka serou. Pouštět zakázáno není.
« Poslední změna: 16 Března 2018, 20:58:44 od qoyi »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #17 kdy: 16 Března 2018, 21:15:12 »

Tak pouštět z připojovacího ano, ale je problém, když borec v pravým jede 100 a vletí do levýho aby pustil z připojováku někoho kdo jede 80 a pak člověk musí ze 140 v levým na plný brzdy.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #18 kdy: 16 Března 2018, 21:24:15 »

Stalo se mi to samý co Ottovi ale fakt jsem pospíchal a nechtěl jsem to dál řešit, ani jsem netroubil a neblikal, co mě ale dorazilo když jsem ho konečně už předjížděl tak frajer se ještě usmíval a koukal na mě, to mě vytočilo víc, myslel jsem že mě opravdu přehlídl ale ten zmrd to asi má jako svoje hobby, vzal jsem neotevřenou plechovku (0,2l) s pitím a strešním oknem mu jí mrdnul do boku toho kamionu, prasklo a odlítlo mu tam něco plastovýho a úsměv na xichtu mu zmizel, tím to pro mě bylo vyřešený, za náma nikdo nejel a plechovka zmizela někde ve škarpě
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #19 kdy: 16 Března 2018, 22:00:19 »

Otto, t4455 a další, vy jste fakt banda psychopatů. Pokud se nechcete léčit, nemohli byste si alespoň tyto své zážitky či fantazie nechat pro sebe?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 072
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #20 kdy: 16 Března 2018, 22:15:38 »

Zcela vážně. Udělal jsem to v životě jednou, tuším r. 2015. Kamion (předjížděl jiný kamion) mi to poslal do levého bez blinkru, brzdil jsem o život, rozhodil jsem si auto, vymetl pruh trávy u vnitřních svodidel a málem vylítl z dálnice. Bral jsem to, jako pokus o zabití. Kamion jsem pak vybrzdil z 80 do cca 40km, tureckej hajzl blikal a troubil vším čím mohl, ale byl jsem nemilosrdný. Mám to asi někde v archivu na videu, bylo tam dobře vidět, jak jsem musel decelerovat a jak se auto na dálnici roztancovalo... co s takovým, kriplem, který nečumí do zrcátek, nebo čumí a je mu u prdele, že někoho zabije?
Nerad bych nějak soudil, ale přijde mi to spíš jako druhý pokus se nechat zabít, když se to napoprvé nepodařilo.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #21 kdy: 16 Března 2018, 22:15:44 »

Životní filozofií mám docela blízko k učení Andora Szandora LaVeyo, ale na silnicích zastávám myšlenku, že pokud se někde vyskytne idiot, je lepší, když bude daleko ode mne, takže buďto mu ujedu, nebo ho nechám, ať se vzdálí.

Jestli se cítíte být dostatečně silnými a mocnými, že budete někoho vybrzdovat, je to každého soukromá věc. Ten ve Volvu má rozmlácené auto, pokutu, body, čeká ho lítání po policajtech a bude platit 180 klacků škodu na kamionu. Kdyby někdo nabyl dojmu, že šlo ohrožení, mohl mít další bonusy na hřbetě. A to se vyplatí.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 231
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #22 kdy: 16 Března 2018, 22:18:02 »

Kamionaci a dalsi mentalni odpad jsou opravdu na ranu, ale neco po nem hazet nebo ho vybrzdovat, to by mi muselo uz asi rupnout v kouli.
Takove chovani jen podporuje fizlacou buzeraci v oci verejnosti, takze Vam "tleskam".
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #23 kdy: 16 Března 2018, 23:37:16 »

mám stejnou zkušenost s kamioňákem jako Otto a t4455, taky jsem jel po dálnici lehce nad limit, cca 170tacho, takže tak 155 real (rychloměr mám plný optimismu) a blbeček mi to poslal těsně před auto, šel sem brudce na brzdy a částečně do trávy u svodidel.. ano, já jel rychleji, ale za tohle sem měl toho zmrda chuť zabít, když sem viděl jak se tomu ještě směje... omezil jsem se jen na troubení a chtěl sem být zas co nejdřív od něj pryč..

na druhou stranu, před pár lety, než přišlo do módy vybržďování mi nikdy nic takového ani nenapadlo udělat, od té doby co nás televize zásobuje těmito případy jsem už bohužel pár zkratů kdy jsem tu brzdu na okamžik trefil měl.. co má ale s těma neřidičema člověk občas dělat.. vůbec se vyhozený plechovce do kamionu nedivím, pokud za nima nic nejelo.. ale ani netvrdím, že to je zrovna vhodný řešení.. k takovým zkratům by nemělo docházet, ale stejně tak nemá docházet ani k situacím, které jej vyvolají..
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #24 kdy: 17 Března 2018, 00:17:37 »

Tak pouštět z připojovacího ano, ale je problém, když borec v pravým jede 100 a vletí do levýho aby pustil z připojováku někoho kdo jede 80 a pak člověk musí ze 140 v levým na plný brzdy.

Tak já pouštím auta z připojováku vždycky, když je levej volnej. Tj. se kouknu do zcrátka, resp. raději nelením a otočím hlavu. Beru to jako elemetární gentlemanství. Ovšem "pouštět" a nepodívat se, zda někoho v levém ohrozím/omezím, je debilita...
« Poslední změna: 17 Března 2018, 00:22:31 od Otto »
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #25 kdy: 17 Března 2018, 00:20:40 »

Zcela vážně. Udělal jsem to v životě jednou, tuším r. 2015. Kamion (předjížděl jiný kamion) mi to poslal do levého bez blinkru, brzdil jsem o život, rozhodil jsem si auto, vymetl pruh trávy u vnitřních svodidel a málem vylítl z dálnice. Bral jsem to, jako pokus o zabití. Kamion jsem pak vybrzdil z 80 do cca 40km, tureckej hajzl blikal a troubil vším čím mohl, ale byl jsem nemilosrdný. Mám to asi někde v archivu na videu, bylo tam dobře vidět, jak jsem musel decelerovat a jak se auto na dálnici roztancovalo... co s takovým, kriplem, který nečumí do zrcátek, nebo čumí a je mu u prdele, že někoho zabije?
Nerad bych nějak soudil, ale přijde mi to spíš jako druhý pokus se nechat zabít, když se to napoprvé nepodařilo.

Ale vůbec ne. Držel jsem si odstup a nezadupnul to tak hloupě, jako pán na videu. Mám rád sebe i auto. A jak jsem napsal, udělal jsem to 1 x za tu dobu, co řídím a nemám v plánu to opakovat. Šlo o dost extrémní záležitost.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #26 kdy: 17 Března 2018, 00:21:38 »

Otto, t4455 a další, vy jste fakt banda psychopatů. Pokud se nechcete léčit, nemohli byste si alespoň tyto své zážitky či fantazie nechat pro sebe?

Nesuďte, příteli. Nebyl jste v mých botách :-).
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #27 kdy: 17 Března 2018, 01:13:14 »

A vy jste zase nebyl v mých, a co? Myslíte si, že jste nějak výjimečný tím, že vás někdo někdo na silnici vážně ohrozil? Kdo nedokáže udržet nervy a podnikne úmyslně pomstu, na silnici nemá co hledat, bez ohledu na to, co tomu předcházelo. Kdo je navíc schopen se tím veřejně chlubit, tak kromě sebekontroly postrádá i soudnost.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 911
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #28 kdy: 17 Března 2018, 01:49:04 »

Mně serou jak spolu závoděj o to kdo má líp nastavenej omezovač rychlosti nebo tempomat a přejížděj se do kopce nebo proti větru....předjížděcí manévr trvá 1-2 minuty a vytvoří půlkilometrovou kolonu. Ać zásadně a nikdy nikoho neškolím, v tomto případě se zařadím před kamion a velmi zvolna ubírám připraven na to šlápnout.....brzd se ani nedotknu.  Je to zejména od té doby, co jsem jel jako "vodicí auto" před náklaďákem rychlostí 80 km/h před náma byli dva polský kamiony, který tenhle taneček předváděli co 5 minut. Jednomu to totiž jelo do kopce asi o 2km/h rychleji než tomu druhému a naopak ten druhý byl o to samé rychlejší když foukal protivítr....takhle se předjeli snad desetkrát a pokaždé vytvořili v levém proudu kolonu jako kráva - o to nemluvím  to jak to tam pokaždý někomu hodili před čumák....
Od tý doby s nimi nemám slitování. Ale na brzdy bych nikdy nešel...to zavání.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Řidič vybrzdil na dálnici D2 kamión, ten do něj narazil
« Odpověď #29 kdy: 17 Března 2018, 03:15:18 »

Pouštění z připojovacího pruhu podle mne nemá žádný smysl a pokud ještě při tom někdo omezí nebo ohrozí jiného, dal bych to za body. Pokud je plno, tak by to asi bylo smysluplné, ale zase není obvykle kudy pouštět a nebo plno není a pak nemá nikdo problém. Pokud někdo najiždí, má prostě dávat přednost za každé situace. Dneska už je situace taková, že si to i najiždějící vynucují a stalo se mi i to, že na mě někdo ukazuje jedničku za to, že ho nepustím najet, když ani není jak. Ohleduplnost a vyjít vstříc ano, ale vše má své meze, na silnici dané ZPPK.
IP zaznamenána