30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Katastr - stání u soukromého objektu na obecním pozemku  (Přečteno 4440 krát)

ze-man

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil

Ahoj,
poslední dobou si naši ochránci další místo k buzeraci kolegů z fimy kdy parkujeme těsně u soukromého objektu (na obrázku "Vysoká škola K.E.") který je nepoužívaný a zchátralý. Bohužel dle katastru to vypadá, že příjezdová "cesta" na které se parkuje je opravdu pozemek města Brna. Je to ale naprosto těsně k soukromé budově u které se parkuje (viz červené čárky = auta). Žlutou jsou jen pro informaci znázorněny vchody (nepoužívané) do soukromého objektu.

Nikomu tam ty auta nevadí, není to nijak průchozí pro chodce, je tam bahno a již na první pohled to působí jako soukromý pozemek (na který se musí najet přes chodník).
Pokuty jsou většinou odůvodněny body typu "ostatní - nedovolené zabrání veřejného prostranství" apod.

Jsou vopičáci v právu? Díky za diskuzi!
« Poslední změna: 15 Března 2018, 14:57:06 od ze-man »
IP zaznamenána

mrfelix

  • Příspěvků: 178
    • Zobrazit profil
Re:Katastr - stání u soukromého objektu na obecním pozemku
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2018, 15:48:27 »

Chodníkový přejezd je upravený jako sjezd nebo samostatný sjezd, to znamená, že zajíždění a vyjíždění je legální. Jak to vypadá a jak je to označeno v místě, kde vozidla stojí, to tu z internetu nevidím.
Rozhodně doporučuji se bránit.

Ale myslet si, že mám právo tam stát, (na neoznačené zpevněné ploše ve vlastnictví města Brna, na níž navíc navazují vhcody a chodníky) to bych nedělal.
IP zaznamenána

ze-man

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Katastr - stání u soukromého objektu na obecním pozemku
« Odpověď #2 kdy: 15 Března 2018, 15:51:58 »

Díky za odpověď.
Vypadá to tam přesně dle této fotky. Takto stojící auta zde dostávají pokuty.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Katastr - stání u soukromého objektu na obecním pozemku
« Odpověď #3 kdy: 15 Března 2018, 16:36:58 »

Na ostatní - nedovolené zabrání veřejného prostranství zatím ještě funguje 37 LZPS, není to přestupek podle ZPPK.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ze-man

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Katastr - stání u soukromého objektu na obecním pozemku
« Odpověď #4 kdy: 15 Března 2018, 16:44:47 »

Noo to je dobrý nápad! Už jsem tak nějak automaticky bral stání že spadne do sprdele.
Každopádně by mě stejně zajímalo jestli je to opravdu moje chyba tam stát nebo ne.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Katastr - stání u soukromého objektu na obecním pozemku
« Odpověď #5 kdy: 16 Března 2018, 12:35:00 »

Pokud to je chodník (tedy PK), tak to sprdelizovatelné je, pokud to je jen prostý zábor, tak to sice taky je (minimálně po formální stránce) přestupek, který ovšem lze vyřešit zatloukáním. Zda to místo je/není chodník je otázka za 5 bludišťáků.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Katastr - stání u soukromého objektu na obecním pozemku
« Odpověď #6 kdy: 16 Března 2018, 13:52:43 »

Podle passportu komunikací je severozápadní cca polovina chodníkem a jihovýchodní nikoli.
« Poslední změna: 16 Března 2018, 13:55:57 od Číkus »
IP zaznamenána

ze-man

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Katastr - stání u soukromého objektu na obecním pozemku
« Odpověď #7 kdy: 16 Března 2018, 14:02:58 »

Díky za info, tento server jsem neznal. Noo stál jsem timpádem mimo chodník. Nicméně stále mě za to můžou pokutovat kvůli zabrání veřejného prostraství, je tak? Ale můžu nevypovídat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Katastr - stání u soukromého objektu na obecním pozemku
« Odpověď #8 kdy: 16 Března 2018, 14:06:45 »

Nevypovídat můžete i ohledně stání na chodníku, ale chodník je sprdelizovatelný.
IP zaznamenána