30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poškození vozidla na překopu vozovky  (Přečteno 2749 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Poškození vozidla na překopu vozovky
« kdy: 10 Března 2018, 08:10:52 »

Kolega z práce si na nezaasfaltovaném špatně zasypaném a zhutněném překopu vozoky zřejmě utrhl silenblok z ramena na přední nápravě. Jednalo se o schod  15-20 cm hluboký a nebyl nijak označený dopravní značkou. Stalo se to v úterý. Správcem komunikace je město. Ihned po nehodě zastavil, zanadával si, zběžně překonroloval vozidlo a vše se zdálo OK. Po pár kilometrech však identifikoval klepání od přední nápravy při přejezdu nerovností. Ve středu se na to dílenští v práci koukli na rampě  a zjistili, že čepy i stabilizátor jsou ok, ale došlo k vytržení silentbloku zadního uchycení ramene a rameno pak klepe o karoserii. Zřejmě bude muset celá nápravnice ven. Půjde prý o opravu komplikovanou a časově náročnou a upřímě řečeno se jim do toho moc nechce (mají své práce nad hlavu) a nechali by to raději na značkovém servisu.
  Ihned po té jsme jeli zdokumentovat ten překop a stále ještě nebyl označen, jen byl  zase o fous hlubší, až  v pátek odpoledne byl označen a trochu dosypán.
Dotaz zní. Řešil někdo něco podobného? Je nějaká šance vymoci  náhradu škody po správci komunikace? Zkusit zajít přimo za správcem a zkusit to po dobrém nebo být důraznější a požádat rovnou o mimosoudní kompenzaci náhrady škody?

 Problém je, že není protokol od fízlů, bezprostředně po incidentu se zdálo vše s autem v pořádku. Máme jen fotky, den po incidentu a máme svědka. (tím je jeden náš skladník, kterého vozím z práce obvykle já, ale v úterý ho bral kolega) Přes tu díru jezdím každý den a vím o ní, ale kolega o ní nevěděl.





IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla na překopu vozovky
« Odpověď #1 kdy: 10 Března 2018, 09:04:08 »

Já něco podobného řeším tady. Jak jsem pochopil, dostat něco ze správce komunikace bude problém, cíle dosáhnu leda přes žalobu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla na překopu vozovky
« Odpověď #2 kdy: 10 Března 2018, 09:39:21 »

Mně se to jednou povedlo, podruhé ne, ale důvod byl, že se správce komunikace a správce kanalizace nedohodnuli, čí je to vina. Nějak jsem na to pak zanevřel, ač pořád mám chuť alespoň podat TO za obecné ohrožení, protože ani po letech vada nebyla odstraněna a mám písemné vyjadření jedné ze stran, že je vada zjevná a může poškozovat vozidla.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla na překopu vozovky
« Odpověď #3 kdy: 10 Března 2018, 22:47:45 »

Neřešil jsem, ale na něco podobného jsem se ptal zde, tak mrkněte:
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2866.0
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Poškození vozidla na překopu vozovky
« Odpověď #4 kdy: 11 Března 2018, 16:16:33 »

Tak jsem zjistil důležitou informaci od jednoho člověka, co pracuje jako vedoucí technických služeb. Ve čtvrtek si na překopu prorazila  dvě kola policejní hlídka, když někoho pronásledovala na majákách. Takže mám mimo jiné i škodolibou radost. Ve čtvrtek kolem 18 hodiny to musely tech. služby města dosypat a označit. Dále se má kolega přihlásit o náhradu škody na MÚ, že prý nebude problém. Město bude dále škodu vymáhat po firmě, která prováděla opravu plynového potrubí.
IP zaznamenána