30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: pozdrav z židlo na služební auto.  (Přečteno 5068 krát)

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
pozdrav z židlo na služební auto.
« kdy: 09 Března 2018, 11:14:57 »

Jsem nenapravitelný pirát,
už chapu proč mají v židlých tolik uředníků na kamery:-) Nehorázně se snima roztahujou přes půl okresu.
Takže k věci, do firemní DS mi přišla výzva na odpustek. Že jsem jel o 12km rychleji.
Zaplať nebo udej.
Jsou zajímave věci:-)

"(Správní orgán upozorňuje, že u takto vyřešeného přestupku není provozovatel vozidla bodově postižen)."
Napsáno tučně, takže jako vždy jde o prachy na prvním místě že:-)

"V době splatnosti uvedené výše máte právo namísto zaplacení určené částky písemně oznámit správnímu orgánu na adresu v záhlaví této výzvy osobu řidiče, která v inkriminovaném čase skutečně řídila Vámi provozované vozidlo. Sdělení totožnosti řidiče bude posouzeno jako podání vysvětlení"

Lze to vubec považovat za podání vysvetlení?
"V daném případě tak došlo ke spáchání přestupku provozovatele vozidla dle ustanovení § 125f odst. 1, odst. 2 písm. a) zákona o silničním provozu, neboť jste jako provozovatel vozidla v rozporu s ustanovením § 10 zákona o silničním provozu nezajistil, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemní komunikaci stanovená tímto zákonem."
Jak můžou tvrdit že provozovatel nezajistil? Řidič byl přece poučen a proškolem. Může o tom existovat zápis.

Odepsat?
Jsem teda za odepsání, ale jestě bych si snima pohrál na to že to nelze požadovat za podání vysvětlní.
Pokud se znovu ozvou tak bych zajistil spis přidal sem a uvidíme.

Může firma udat helmuta? Můžou požadovat knihu jizd, nějaký vztah helmuta k firmě, atd.?

IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #1 kdy: 09 Března 2018, 11:30:48 »

Citace
Jak můžou tvrdit že provozovatel nezajistil? Řidič byl přece poučen a proškolem. Může o tom existovat zápis.
Věčná otázka :)

Helmuta lze použít, ale tady záleží na ochotě provozovatele spolupracovat.
Jinak v Židlích bych se zaměřil na pořízenou fotografii z radaru, dost často to mají blbě, viz podobné případy tady na fóru.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #2 kdy: 09 Března 2018, 19:50:16 »

kouzelna je i věta:
Neuhradíte-li určenou částku, nebo nevyužijete-li práva písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče
vozidla v době spáchání přestupku (osoba řidiče nebude zjištěna), správní orgán, po uplynutí
zákonné lhůty k šetření přestupku, přistoupí k postihu provozovatele vozidla.


Takže nic setřit nebudeme jen chceme vybrat.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #3 kdy: 09 Března 2018, 19:53:13 »

Zdravím, kde vás to blejsklo?

S Židlochovicema si jedu své, byl jsem osobně i svou milou úřednici navštívit a jim jde jen o jedno - vybrat co nejrychleji prachy. Jak je znám, pokud se pokusíte o jakoukoliv obstrukci, tak jednají.
Typicky třeba Helmut - Helmutovi zasílají dopis, kde píšou ve smyslu že provozovatelé zneužívají zákona tím, že udávají fiktivní neexistující řidiče a po něm budou chtít úředně ověřený podpis. Jakmile se Helmut nedostaví, tak to překlápí na SprDel.

Souhlasím, fotografie dost často vykazují anomálie.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #4 kdy: 09 Března 2018, 19:55:42 »

Rajhrad
apropo mají schvaleno od PČr?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #5 kdy: 09 Března 2018, 21:59:09 »

Jasně že mají, mám od toho lejstro a nebo Vám ho úřednice mileráda předvede. Byl jste už nakouknout do spisu? mně by zajímal záznam o přestupku a fotka, ostatní myslím taky :)
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #6 kdy: 09 Března 2018, 22:18:33 »

To si nechám předložit u správního řízení:-) zatím jim jen odepíšu že nic nedostanou a řidiče že znám ale neřeknu:-) Pro spis se stavím až pojedu okolo:-)
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #7 kdy: 10 Března 2018, 07:46:00 »

Pokud to chcete tak udělat, tak doporučuji použít sarkastické vyjadřování. Pozor ovšem na urážky !!
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #8 kdy: 16 Dubna 2018, 19:22:18 »

Tak víc jak měsíc se nic neděje, hlavně že má správní orgán jednat neprodleně do 30 dnů. Onehdá NSS prohlasíl že tříletá lhůta je naprosto zbytečná a ře musí úřadům stačit rok, sem zvědav jestli rozsoudí nejakej případ v tomto duchu až se to tam dostane.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #9 kdy: 16 Dubna 2018, 20:02:40 »

Buďte bez obav, oni si na vás vzpomenou  :)

Spis už máte?
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #10 kdy: 16 Dubna 2018, 23:20:52 »

ještě sem nejel okolo:-) je zvlaštní že když já nedodržím nějakou lhůtu, tak mám buď smůlu nebo dostanu flastr, a oni jsou v pohodě a soud jim to ještě podrží.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #11 kdy: 16 Dubna 2018, 23:22:46 »

Případně jim můžete trochu pomoci žádostí o uplatnění opatření proti nečinnosti, ale to v tomto případě asi nebude ideální postup, předpokládám, že promlčení je ještě daleko.
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 647
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #12 kdy: 17 Dubna 2018, 00:11:18 »

Případně jim můžete trochu pomoci žádostí o uplatnění opatření proti nečinnosti, ale to v tomto případě asi nebude ideální postup, předpokládám, že promlčení je ještě daleko.
Ano daleko, takže podobným způsobem do toho vrtat nebudu :-))))
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:pozdrav z židlo na služební auto.
« Odpověď #13 kdy: 16 Března 2021, 01:03:42 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána