30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Litomyšl: Schválení míst pro měření  (Přečteno 10744 krát)

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Litomyšl: Schválení míst pro měření
« Odpověď #15 kdy: 06 Června 2018, 09:03:20 »

Pánové,
nemůžu si pomoct, ale tohle místo mi připadá jako největší prasárna jak jednoduše vydělat peníze a zároveň totální past na řidiče. Nechápu, proč jsou tam dva pruhy, ještě k tomu do kopce, kde to vyloženě vybízí k předjetí pomalejších - a ejhle, radárek. Někdo asi nedomyslel, že auta, která jedou (měla by jet) 50 kmh se pravděpodobně nepředjedou ani na nekonečně dlouhé trati...  Nebo je to schválně? :) Tomuhle fakt nerozumím.
Už mi to určitě milej úředníček taky sepisuje, jelikož jsem tam jel teď po dlouhé době a nevěděl jsem, že to je úsekovka, takže jsem pěkně zpomalil dole, ale nahoře už ne, mezitím jsem předjel pár aut.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Litomyšl: Schválení míst pro měření
« Odpověď #16 kdy: 06 Června 2018, 15:03:55 »

Jinak je samozřejmě možné podat odvolání na to jejich tvrzení o neexistenci příslušných dat. Jestli bude mít -hh- chuť, tak si k tomu řekně své.  ;)
Navrhuji trochu litomyšlské úřednictvo dovzdělat v principech správního rozhodování. Do odkazovaného blábolu, kterým se pokusili žadatele zbavit, bych se odvolal ryze formálně s tím, že rozhodnutí je nepřezkoumatelné (za odůvodnění jsou vydávány 2 řádky na konci první strany) a především nezákonné, protože vůbec neuvádí hmotněprávní zákonné ustanovení, o které odmítnutí opírá (podle § 68(2) SprŘ to má být součástí výroku, Litomyšl to nemá ani ve výroku, ani nikde jinde). Vadilo by to u jakéhokoliv rozhodnutí, u odmítnutí informací je to vada o to smrtelnější, že jde o omezení základního práva, které je bez zákonného podkladu absolutně nepřípustné (čl. 17 odst. 4 Listiny).

Takže kraj to zruší a vrátí, Bc. Zelenková si otevře infozákon, a pokud ji napadne vzít jej od začátku, tak nejspíš nepřehlédne § 2(4) InfZ, který do nové verze odmítnutí s pocitem maximálního uspokojení začlení. Až v dalším kole jí vysvětlíme, proč nejde o informaci, kterou obec nemá ...

Zajímá-li někoho opravdu daná informace a chce ji dostat v konečném čase, může o ni usilovat paralelně (upravená žádost, jiný žadatel ...).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Litomyšl: Schválení míst pro měření
« Odpověď #17 kdy: 14 Července 2018, 00:35:58 »

hh> Děkuji, zapracuji do doplnění blanketního odvolání.

Citace
Doplnění odvolání proti Rozhodnutí č.j. XXX

Toto rozhodnutí je nepřezkoumatelné, jelikož v něm zcela absentuje odůvodnění (zopakování žádosti a dva nicneříkající řádky textu na konci první strany nelze ani při nejlepší vůli považovat za odůvodnění).

Ve výrokové části absentuje právní ustanovení, podle kterého bylo rozhodováno, což je v přímém rozporu s § 68 odst. 2 správního řádu.

MěÚ Litomyšl dále neví, kolik utratil za poštovné a nemusí to vědět.
« Poslední změna: 16 Července 2018, 02:00:40 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Litomyšl: Schválení míst pro měření
« Odpověď #18 kdy: 22 Srpna 2018, 02:30:39 »

Korejtko se s odvoláním vypořádal vskutku originálně. My o voze vy o koze.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Litomyšl: Schválení míst pro měření
« Odpověď #19 kdy: 22 Srpna 2018, 18:53:40 »

Zkoušel jsem z webu města zjistit, jestli nemají transparentní účet ze kterého by se dalo zjistit, kolik na účet přiteklo peněz, například z pokut. Naše město účet má a občas jsou tam zajímavé věci. Našel jsem ale něco jiného. Mají docela solidně zpracované informace o průjezdech aut, takže proč ne z radarů?

http://www.gemos.cz/gemos.cz/doprava/pamArea/monthlyStatistics/name/litomysl?idPamDevice=1493179667
http://www.gemos.cz/gemos.cz/doprava/pamArea/dailyStatistics/name/litomysl?idPamDevice=1493179667
 
A tady je malá kuriozitka:

https://www.litomysl.cz/?lang=cz&co=starostova_odpovedna&akce=zobraz_dotaz&id=1523952041966
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Litomyšl: Schválení míst pro měření
« Odpověď #20 kdy: 13 Září 2018, 17:17:39 »

Případ, při kterém jsem na nesrovnalost přišel, jsem sice vyhrál, ale na jiné věci. Škoda, doufal jsem, že se kraj k (ne)schválení úseku vyjádří.

Tak bude potřeba vést boj jinak. Co třeba trestní oznámení? Nebo pro začátek jen napsat starostovi s dotazem? Nějaké jiné nápady?
« Poslední změna: 13 Září 2018, 17:33:10 od Číkus »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Litomyšl: Schválení míst pro měření
« Odpověď #21 kdy: 13 Září 2018, 17:28:04 »

Moje oblíbená taktika u problematických úseků je zeptat se na schválení (včetně všech příloh) přímo policie ČR.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Litomyšl: Schválení míst pro měření
« Odpověď #22 kdy: 13 Září 2018, 17:29:57 »

uziv> Schválení úseku od PČR už máme k dispozici. Jde o to, že Litomyšl měří i mimo tento úsek.
IP zaznamenána