30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Humlova sprasenina - neplatnost výzvy???  (Přečteno 20027 krát)

Mrchoděj

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Humlova sprasenina - neplatnost výzvy???
« kdy: 23 Června 2014, 19:58:44 »

Ahoj kluci, bezva věcička tento portál, trochu jsem zde načerpal pár dobrých vědomostí, tak na oplátku přidám i svůj postřeh, třeba se někomu hodí (tedy nehledal jsem důkladně, zda to tu již někde není ;)) a zajímal by mne i váš názor.
Běžné přestupky moc nedělám, ale obrátil se na mne kamarád, který obdržel "Výzvu podle § 125 odst. 1 zákona č. 361/2000"... Nabízejí mu "odpustek", který má zaplatit do 15ti dnů.
Podle ust. § 125 písm.h odst. 4 musí výzva obsahovat, cit: "Výzva podle odstavce 1 musí obsahovat popis skutku s označením místa a času jeho spáchání, označení přestupku, jehož znaky skutek vykazuje, výši určené částky, DATUM SPLATNOSTI!!! určené částky a další údaje nezbytné pro provedení platby a poučení podle odst. 6 a 7", konec citace. Tak tu na to čumím a říkám si herdek, jak chceš uvést DATUM SPLATNOSTI, když nevíš, kdy bude obsílka doručena?? Nehovořím o lhůtě, ta je jasná, dle odst. 3, ale DATUM SPLATNOSTI je přece datum a je obligatorně takto vyžadováno jeho uvedení ve výzvě. Co vy na to?? Tož asi tak...
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Humlova sprasenina - neplatnost výzvy???
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2014, 20:16:55 »

klidně tam daji "zaplatte do 15dnů od doručení této výzvy" a je to vyřízený pak to je vcelku snadný, pokud převezmeš zásilku tak pošta odesílá úřadu oznámení o doručení pokud ne tak 10 dní uloží na poště 11. den ti jí daji do schránky a považujou jí za doručenou ... 
IP zaznamenána

Mrchoděj

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Humlova sprasenina - neplatnost výzvy???
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2014, 20:26:27 »

To ano, ale o lhůtě 15 dní nemluvím, to je samostatný odstavec, hledám marně ve výzvě DATUM SPLATNOSTI, samozřejmě tu žádný není, ale podle zákona tam být musí...
IP zaznamenána