30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Skutečná platnost STK  (Přečteno 34091 krát)

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Skutečná platnost STK
« kdy: 18 Června 2014, 11:22:26 »

Zdravim ve spolek a rád bych poprosil o názor nebo fundovanou radu. Včera ně zastavili měštáci a jali se mě otravovat, že chtěj doklady a podobně. V předtuše legrace sem jim je dal a po chvíli začali dotírat, že mam propadlou stk, že v emisní kartě mam platnost do 11.6 a, že je pozdě a ,že bude pokutička. Vyrazil sem je s tím, že nemáj nárok posuzovat technickej stav vozidla a už vůec za to vybrat pokutu. Sebrali se a odjeli. Co mě ovšem zajímá je skutečnej datum platnosti těch kontrol. Do teď jsem žil v tom, že na nálepce je 6/14 tak platí celej Červen. Zajímalo by mě jestli pro policii platí ta nálepka nebo je směrodatnej datum, ale v případě datumu by teoreticky ztratii nálepky svůj význam. Budu rád za každou odpověd, myslim že setkání se státní by nedopadlo takhle na pohodu a rozhodně je nehodlám zbytečně krmit.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #1 kdy: 18 Června 2014, 12:10:54 »

Je to vždy jen na posouzení konkrétního policajta. Technické se evidují podle datumů. Nálepka je orientační.
Pokud bude chtít, tak si tu technickou vylustruje a zjistí, že může být podle datumu propadlá, pak klidně uloží pokutu.
Normální policajt na to akorát upozorní s dovětkem, příště by to mohlo být za pokutu, pokud je to v tom konkrétním měsíci :)
Nutné je vědět, že prošlá platnost pravidelné technické prohlídky nutně neznamená, že je vozidlo technicky nezpůsobilé.
Po formální stránce sice pachatel nepřistavil vozidlo k technické prohlídce, jak vyžaduje zákon, ale pokud není vozidlo evidentně vrak, tak materiální stránku bude orgán prokazovat jen s obtížemi, obvzlášť, když jde o 6 dnů.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #2 kdy: 18 Června 2014, 12:36:10 »

platí jen a pouze do data, ostatně i v TP máš jasně napsáno: Platnost do: XXXXXX
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #3 kdy: 18 Června 2014, 17:55:38 »

Ok, díky za rady zařídím se podle toho :-)
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #4 kdy: 20 Června 2014, 08:25:51 »

Dávat jim emisní kartu?! - přijde mi to jako zbytečná provokace...
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #5 kdy: 20 Června 2014, 12:34:45 »

Z emisní karty stejně nejde vyčíst platnost STK. Sice je zvykem, že se emise i STK udělá na jednom pracovišti ve stejnej den, ale já třeba jezdim jinam na emise a jinam na STK a někdy obojí za jeden den nestihnu. Taky se může stát, že auto projde emisema, ale na STK ne, takže zase je jiný datum platnosti emisí a jiný STK.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #6 kdy: 20 Června 2014, 15:04:07 »

emisní kartu MP nemá právo požadovat, a u PČR si teda taky nejsem jistý. myslím, že v zákoně se píše jen o malém techničáků a zelené kartě

a jak vás MP zastavili? to taky nemůžou jen tak z plezíru kvůli kontrolní kontrole
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #7 kdy: 20 Června 2014, 16:24:33 »

Nevím jak MP, ale státní policie si datum STK vylustruje, nic není třeba předkládat, zjistí si to sami.
IP zaznamenána

badliner

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #8 kdy: 20 Června 2014, 20:01:27 »

myslím, že ani pčr na emise nemá nárok..a pokud si vzpomínám, tak ji po mně ani nikdy nechtěli ani když jsem ji nabízel :-)
IP zaznamenána

Vadym Polyakov

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #9 kdy: 15 Prosince 2017, 09:21:18 »

Tohle je opravdu zajímavé téma. V praxi totiž dochází i k tomu, že je platnost STK špatně vyznačena i v dokladech, resp. v registru.

Skutečná platnost technické prohlídky je standardně dva roky od jejího provedení:

§ 41 zák. č. 56/2001 Sb.: "Lhůta pro přistavení silničního vozidla k pravidelné technické prohlídce a k pravidelnému měření emisí se počítá ode dne zaregistrování silničního vozidla u příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností a potom vždy ode dne provedení pravidelné technické prohlídky zapsané v technickém průkazu silničního motorového vozidla nebo ode dne zákonem stanovené povinnosti přistavit vozidlo k pravidelné technické prohlídce a pravidelnému měření emisí."

Tedy pokud byla provedena 6. 4. 2015, končí platnost 6. 4. 2017. Akorát mi moc nedává smysl to kdy se použije den provedení prohlídky a kdy den povinnosti přistavit vozidlo k prohlídce.
« Poslední změna: 15 Prosince 2017, 09:28:48 od Vadym Polyakov »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #10 kdy: 15 Prosince 2017, 10:00:17 »

§ 41 zák. č. 56/2001 Sb.: "Lhůta pro přistavení silničního vozidla k pravidelné technické prohlídce a k pravidelnému měření emisí se počítá ode dne zaregistrování silničního vozidla u příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností a potom vždy ode dne provedení pravidelné technické prohlídky zapsané v technickém průkazu silničního motorového vozidla nebo ode dne zákonem stanovené povinnosti přistavit vozidlo k pravidelné technické prohlídce a pravidelnému měření emisí."
Tedy pokud byla provedena 6. 4. 2015, končí platnost 6. 4. 2017. Akorát mi moc nedává smysl to kdy se použije den provedení prohlídky a kdy den povinnosti přistavit vozidlo k prohlídce.

To co citujete je ale § 42, nikoliv § 41.
Mám za to, že pokud byla provedena poslední prohlídka 6.4.2015, pak končí 5.4.2017 a nikoliv 6.4.2017, protože se počítá "ode dne provedení".
Ale trochu mě mate §41 a stanovená povinnost přistavit k měření emisí měsíc před koncem platnosti technické prohlídky  - dělám to zásadně najednou v jeden den (obvykle tak 3 až 4 dny před koncem platnosti)
A pozitivní, když už to studuji je § 45 (2)  -  "Fyzická osoba, která vozidlo k měření emisí přistavila, je oprávněna být při jejich měření přítomna; přitom je povinna řídit se pokyny zaměstnanců provozovatele stanice měření emisí pro zachování bezpečnosti při měření emisí". , protože naposledy mě vyfuckovali před bránu a týrali auto bez mojí přítomnosti.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #11 kdy: 15 Prosince 2017, 13:37:06 »

Nevím, ale já už ani žádnou emisní kartičku nemám.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Skutečná platnost STK
« Odpověď #12 kdy: 15 Prosince 2017, 14:18:19 »

Jak vlastně může uživatel vozidla, který zároveň nedisponuje velkým techničákem, zjistit přesný den platnosti ME/STK, a zároveň za to byl zodpovědný?
(stranou toho, že za propadlou technickou bude jistě popotahován i provozovatel)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita