30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Jízda na červenou 2x nesprávné uvedení totožnosti řidiče  (Přečteno 7844 krát)

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Dobrý den, chci se zeptat, uvedla jsem totožnost řidiče, kdy mi přišel příkaz z důvodu projetí na červenou. Uvedla jsem řidiče, kterého jsem si myslela, že řídil. Následně ho pozvali k ústnímu projednání přestupku, kde to řidič popřel. Po tom mi přišel další příkaz, u ktérého již pokuta byla vyšš,  neboť jsem uvedla nesprávné údaje. Tento týden v pondělí 19.2. mi přišel dopis (dopisy si zásadně vyzvedávám v poslední den lhůty) Předpokládám, že v něm je informace o zahájení správního řízen,  jenže promlčení přestupku je už 2.3.2018. V tom dopise o informaci o zahájení správních řízení budu mít další lhůtu na odpověď, dejme tomu 7 dní. Stihne mě správní orgán nějak potrestat, když se mu do 1 roka nepodařilo najít viníka?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou 2x nesprávné uvedení totožnosti řidiče
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2018, 10:18:13 »

To je nějaké divné. Můžete sem ty dokumenty nahrát?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 870
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou 2x nesprávné uvedení totožnosti řidiče
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2018, 10:53:58 »

Můj tip je ten, že první "příkaz" byl odpustek - naprášila řidiče, ten to odmítl a přišel jí příkaz na SPRDEL.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou 2x nesprávné uvedení totožnosti řidiče
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2018, 11:20:53 »

Můj taky, ale že bych chtěl něco poradit jen na základě tipování, to fakt nechci :-)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou 2x nesprávné uvedení totožnosti řidiče
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2018, 13:10:43 »

Ale jestli opravdu přišel příkaz za přestupek provozovatele tak se promlčecí doba restartovala tím příkazem a k promlčení rok od přestupku nedojde..
IP zaznamenána

Berserk

  • Příspěvků: 154
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou 2x nesprávné uvedení totožnosti řidiče
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2018, 08:19:01 »

Ale jestli opravdu přišel příkaz za přestupek provozovatele tak se promlčecí doba restartovala tím příkazem a k promlčení rok od přestupku nedojde..
Jen pro moji ne/vědomost stran doručování v režimu paskvilu SprDele - lhůta se v tomto případě restartuje okamžikem, kdy ouřada lejstro vypotí, nebo okamžikem, kdy je mi doručeno? Pokud by bylo správně b), pak by stačilo s vyzvednutím písemnosti počkat na 3.3. a bylo by vyřešeno? Nebo se pletu? Díky

Odesláno z mého Lenovo YT3-X90L pomocí Tapatalk

IP zaznamenána
Pokud by strážník nebo policista zvládl obsluhovat tak složité zařízení, jako je radar, nemusel by pracovat jako strážník nebo policista.
Pokud by úředník dopravního odboru zvládl takovou složitou věc, jako je správní řízení, nemusel by pracovat pro státní správu.

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 949
    • Zobrazit profil
Re:Jízda na červenou 2x nesprávné uvedení totožnosti řidiče
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2020, 16:21:18 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána