30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12

Autor Téma: Starý Vestec - oslepující radar  (Přečteno 69997 krát)

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #105 kdy: 21 Ledna 2019, 14:41:23 »

Mam taky pocit ze som niekde videl ohanat sa nejakeho zastupitela akousi statistikou prave z tychto informacnych radarov v zmysle "pozrite ako na to vsetci seru a jazdia tade 90". A pokial to meria 100m pred zaciatkom obce (robia to tak skoro vsetky), je to na zvazenie.

Inak neviem aka je presnost tychto informacnych billboardov, mne to kolko krat ukazuje 47, 65, 52 a pritom cely cas okolo toho jazdim 80 gps.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

ryuu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #106 kdy: 21 Ledna 2019, 17:55:40 »

Docela by me zajimalo, jestli tyhle info radary alespon formalne provozuje obecni nebo statni policie. Nikdo jiny totiz podle zakona rychlost na silnici merit nesmi
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #107 kdy: 21 Ledna 2019, 18:42:56 »

Rychlost na silnici může měřit kdo chce čím chce a koho chce. Něco jiného je měření rychlosti se sankčními důsledky.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #108 kdy: 21 Ledna 2019, 22:37:20 »

Diky za nazory, nemam potrebu zbytecne bojovat ani ignorovat, zatim v takovych nebezpecnych mistech radeji jen poradne vyzkousim, zda mi funguje klakson, precejen je lepsi upozornit na blizici se nebezpeci. Ale puvodni otazka smerovala k tomu, zda by slo zabavit dva organy mezi sebou, tedy win-win strategie.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #109 kdy: 22 Ledna 2019, 18:12:39 »

Info radary jsou většinou přesné, u některých je fejková kamera. Některá města je používají pro sběr statistických dat o průjezdu: čas, počet, rychlost. Už jsem tuhle věc přesunoval minimálně desetkrát.Stačí, když se kvůli objížďce objeví auta tam, kde byl doteď klid a lidi mají najednou pocit,že  tam všichni prasí  ::)
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #110 kdy: 31 Ledna 2019, 09:29:12 »

Starý Vestec možná Lysé trochu hodil vidle do úsekovky. https://mestolysa.cz/cz/mestsky-urad/uredni-deska/1813-rozhodnuti-stary-vestec - komu se to nechce studovat: bude vybudována přeložka sil. 272. Na křižovatce 611 a 272 od Bříství/dálnice se udělá kruháč. A odtud se povede přeložka 272 směrem na Lysou. Na stávající 272 se napojí někde kolem hřbitova. Čimž vznikne "vjezdová šikana" směrem od Prahy, Lysý i dálnice. Volný průjezd do vsi od Poděbrad zůstane zachován. Až pojedu Vestcem, tak mrknu kde přesně jsou brány úsekovky, ale snad bude mezi všemi kruháč fungující jako brzda/optimalizátor rychlosti v úsekovce. Starosta Moc vyběháním téhle přeložky a kruháče (říkal mi o ni už před dvěma lety) udělal pro bezpečnost a zklidnění dopravy v obci víc než Lysá za šest let provozování radaru...
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #111 kdy: 31 Ledna 2019, 12:05:22 »

No to bude kruháč asi na té velké křižovatce u výjezdu na Prahu, pak bude úsekovka mezi kruháčem a výjezdem na Poděbrady předpokládám?
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #112 kdy: 31 Ledna 2019, 14:49:44 »

Ano ano, kruháč bude u výjezdu na Prahu. Pokud nechají od Prahy značku obce tam kde je, tak kruháč už bude v obci. Kde přesně nechá Lysá nastrkat do země brány od úsekovky teď nevím.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #114 kdy: 27 Února 2019, 02:16:44 »

http://www.auto.cz/radar-meril-nezakonne-motorista-vyhral-oslicku-otres-se-127864?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Vida, takže ono celé to měření probíhalo nelegálně. No nic, těch 160 milionů korun asi nikdo vracet nebude, že. Jestli jsem tomu dobře porozuměl, tak šanci na vrácení peněz nemám, protože naši zaplatili celou částku už ve výzvě, tedy s pokutou souhlasili, ještě než jsem se o tom dozvěděl. Šanci požádat o znovuprojednání řízení tedy mají pouze ti, kteří se do správka skutečně probojovali, nikoliv ti, kteří ihned zabékali a poslali mamon.

V článku zjevně využíval autor data poskytnutá v tomto vlákně. Jsem rád, že alespoň k něčemu ta snaha byla :)
IP zaznamenána

ok1

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #115 kdy: 28 Února 2019, 00:00:30 »

Hm, takže když jsem zrovna v téhle obci 12.2.2017 překročil rychlost do 20 km/h a zaplatil ve fázi výzvy provozovateli vozidla k zaplacení určené částky, tak nemám šanci na vrácení peněz? :)
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #116 kdy: 28 Února 2019, 01:37:18 »

Podle daňového řádu tu možnost máte. Ale také máte stále dobrou šanci doživotně platit bezdůvodně uložené sankce s vědomím, že jeden gauner (starosta) najal druhého gaunera, neschopného uživit se vlastní prací (tajemník), který úkoluje bandu naprosto neschopných dementů (vedoucí odboru dopravy a jeho squad, tzv. oprávněné úřední osoby) tak, aby se obecní rozpočet stal demonstrací moudrosti a úspěšnosti (libovolného*) vedení města.

Za pokus (skoro - krom poštovného) nic nedáte. Žádost naleznete třeba zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2406.0.

* Je zajímavé, jak daň z tachometru “spojuje společnost”. Kdesi jsem tu kdysi zachytil příspěvek o tom, jak se ODS vůči těmto praktikám údajně vymezuje. Naprostý nesmysl, viz Mikulov, Pohořelice atd. Napříč celým politickým spektrem (pocitově mi nejhůře vychází STAN a ANO) se snaží maximalisovat zisky obcí až na velmi vzácné výjimky téměř všichni. A dodnes mne mrazí při vzpomínce na vystoupení soudruha Zavadila (Svobodní) na téma “jak si na sebe MP v Měšicích musí vydělat” ve spojení s fatální neschopnosti jindy neohroženého bijce, předsedy Macha, mu tu nevymáchanou bolševickou papuli zavřít.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #117 kdy: 28 Února 2019, 09:39:58 »

... že jeden gauner (starosta) najal druhého gaunera, neschopného uživit se vlastní prací (tajemník), který úkoluje bandu naprosto neschopných dementů (vedoucí odboru dopravy a jeho squad, tzv. oprávněné úřední osoby) tak, aby se obecní rozpočet stal demonstrací moudrosti a úspěšnosti (libovolného*) vedení města...
A tahle absurdní fraška má od nového roku silný dějový zvrat. Tajemník odešel ze scény a z vedoucí odboru dopravy se stala tajemnice.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #118 kdy: 28 Února 2019, 11:28:30 »

Já vím. Prý chudák neunesl tu kyberšikanu, jíž se stal obětí. Nicméně můj komentář byl obecně aplikovatelný na téměř libovolný MNV, neměl jsem na mysli žádný konkrétní.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #119 kdy: 01 Března 2019, 08:59:28 »

FYI - Starý Vestec i Lysá nad Labem mají letos ukázkově splněno a výroční zpráva podle 106/1999 je zveřejněna včas.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12