30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12

Autor Téma: Starý Vestec - oslepující radar  (Přečteno 69429 krát)

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #60 kdy: 28 Března 2018, 15:59:46 »

Jak by se k tomu asi postavilo? Data hovoří jasnou řečí:
Obec čítající 170 obyvatel s rozpočetem 3,2 míjo jim vydělává 8
https://www.youtube.com/watch?v=CH6o4j07-qs

IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #61 kdy: 16 Května 2018, 14:28:34 »

Dneska jde do ZM v Lysé požadavek na změnu rozpočtu kvůli vybudování úsekovky místo stávajícího radaru....
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #62 kdy: 16 Května 2018, 21:23:24 »

Tak bohužel i přes veškerou snahu do pokusu o neprohlasování vloženou úsekovka ve Vestci prošla těsnou většinou.... nevím kdy dojde k realizaci... Uvidíme, zda stihnou zrealizovat do voleb a pokud ne, zda se po volbách situace na radnici změní k lepšímu a projekt půjde ještě odvolat.... Moc nadějně to ale nevidím
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #63 kdy: 28 Června 2018, 22:54:27 »

Omlouvám se za oživení zombie threadu - zapomněl jsem uveřejnit odpovědi na stošestky. Pro jistotu to rozvedu nějak chronologicky.

7. Žádost podle 106 InfZ.
7. Žádost podle 106 InfZ., Odpověď 1
7. Žádost podle 106 InfZ., Reakce 1 (stížnost)
7. Žádost podle 106 InfZ., Odpověď 2

Myslel jsem, že orgán má při podání stížnosti předat spis nadřízenému orgánu a ten má posoudit, jak se věc má a eventuelně buď stížnost odmítnout, nebo vrátit zpět povinnému subjektu k přepracování. To se nestalo. Moc na stížnost prostě odpověděl "a tím považuje stížnost za vyřízenou."

Také jsem podával znovu žádosti 2-5. Při prvním pokusu jsem zapomněl na datum narození, kteréžto byly odmítnuty, aniž by bylo uvedeno, co je na nich špatně. Byly tedy odeslány znovu pod čísly 8-11:

8. Žádost podle 106 InfZ. (interně označena 3)
9. Žádost podle 106 InfZ. (interně označena 2)
10. Žádost podle 106 InfZ. (interně označena 1)
11. Žádost podle 106 InfZ. (interně označena 4)
8.-11. Žádost podle 106 InfZ., Odpověď 1. (1. strana)
8.-11. Žádost podle 106 InfZ., Odpověď 1. (2. strana)

Dále jsem podával žádost o informace stran snahy o zvýšení výběru peněz. Odpověď nepřekvapila:

12. Žádost podle 106 InfZ.
12. Žádost podle 106 InfZ., Odpověď 1

Nakonec jsem posílal žádost, kterou jsem přes veškerou snahu dokázal podělat a odkazovat se v textu na otázku nikdy nepoloženou:

13. Žádost podle 106 InfZ.
13. Žádost podle 106 InfZ., Odpověď 1

Tyhle odpovědi mi tak nějak vzaly sílu s tím bolševickým zmrdem dál bojovat žádostmi o informace, kterými si vytírá prdel. Smysluplnější by mi připadala nějaká forma informační války tak, aby ta krysa ve volbách propadla a podařilo se zvolit někoho rozumnějšího.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem účastníkům, bylo to poučné.
« Poslední změna: 28 Června 2018, 23:33:28 od mcsoap »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #64 kdy: 29 Června 2018, 02:27:56 »

Myslím si, že by byla škoda to vzdávat. Určitě tu bude více lidí, kteří s nimi mají nevyřízené účty.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #65 kdy: 29 Června 2018, 08:36:51 »

No strategicky bylo špatně se ptát i na otázky stran vlastnictví radaru a jeho dokumentace. Několik lidí tu zmínilo, že ten radar patří jinému městu, resp. že provozovatel je jinde a já jsem jak hluchej pořád posílal tyhle dotazy do Vestce. Pořád mám motivaci s tím něco dělat, jenom si myslím, že cesta nevede přes zbytečné stošestky, ale tzv. hearts and minds. Budou volby a možná by stálo za to zkusit motivovat lidi k nim jít a nevolit dementy. Minimálně by starostu asi nepotěšilo, když lidi začnou dostávat letáčky.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #66 kdy: 11 Července 2018, 08:54:00 »

Radar ve Vestci je Czech Radaru (kdysi se na radnici řešil odkup do majetku města LnL, ale zařízení je zastaralé a samotný HW je k ničemu), provozovatelem je Městapo Lysá nad Labem. Letos půjde stará mýtné budka asi do stoupy a Vestec bude vybaven úsekovkou....
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #67 kdy: 11 Července 2018, 11:26:13 »

Víme, poslal jsem nějaké stošestky do Lysé i do SV. V SV mě zajímá, jakému nadřízenému orgánu předal starosta mojí stížnost podle InfZ (nejspíš žádnému), když mi napsal, že jí považuje za vyřízenou. Do Lysé se ptám, jakým způsobem vyhodnocují přínost zařízení stran bezpečnosti provozu, vzhledem k tomu, že na měřeném úseku se téměř žádné nehody v důsledku rychlosti podle dat PČR nestávají, a nestávaly se ani před instalací současného radaru, resp. jakých výsledků v provozu musí být dosaženo, aby tam ten radar nedávali. A dále ještě jakým způsobem se vypořádají s argumentem, že radar tam je jenom kvůli výběru peněz, vzhledem k tomu, že se tam nestávají žádné nehody a přínos radaru tak nelze žádnou metrikou vyjádřit.

Čekám, co se odpoví. Mezitím si hraju s myšlenkou, jestli zkusím nějakou informační kampaň proti starostovi z Vestce před volbama do zastupitelstva.
IP zaznamenána

Zimbuk

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #68 kdy: 12 Července 2018, 19:35:27 »

K tomu by šlo dát 14 dnů před volbama něco i do sociálních sítí, jsem pro!
Než to soudruh dovysvětlí, tak je po volbách :D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #69 kdy: 12 Července 2018, 23:11:07 »

Obávám se, že místní řepy mu za radar spíše zatleskají....takže jestli mu chcete pomoct :)
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #70 kdy: 12 Července 2018, 23:16:43 »

Přesně. Kdo přece jezdí “slušně” tak se nemá čeho bát.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #71 kdy: 13 Července 2018, 03:09:46 »

Obávám se, že místní řepy mu za radar spíše zatleskají....takže jestli mu chcete pomoct :)

To mě taky napadlo, možná by to šlo pojmout z druhé strany - napsat tam, že radar je nejenom k hovnu, ale že prachy z něj dostává Lysá. Moje údernická propaganda by tak měla dvě části, ty pro řepy a tu pro všechny ostatní. Řepáci by třeba pozitivně reagovali na to, že z jejich radaru jdou prachy přespolním a ostatní by se možná podrbali na hlavě, že by tam ten radar bejt nemusel, nebo minimálně ne v současné podobě.

Nezapomeňme na to, že můj primární problém je s tím, jak to bliká. Je to fakt oslepující.
IP zaznamenána

tarmara

  • Příspěvků: 265
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #72 kdy: 13 Července 2018, 10:53:30 »

Obávám se, že místní řepy mu za radar spíše zatleskají....takže jestli mu chcete pomoct :)

To mě taky napadlo, možná by to šlo pojmout z druhé strany - napsat tam, že radar je nejenom k hovnu, ale že prachy z něj dostává Lysá. Moje údernická propaganda by tak měla dvě části, ty pro řepy a tu pro všechny ostatní. Řepáci by třeba pozitivně reagovali na to, že z jejich radaru jdou prachy přespolním a ostatní by se možná podrbali na hlavě, že by tam ten radar bejt nemusel, nebo minimálně ne v současné podobě.

Nezapomeňme na to, že můj primární problém je s tím, jak to bliká. Je to fakt oslepující.
Takhle nějak jsem kdysi popíchnul veseckého starostu. Lysá má ročně miliony, Vestec nemá ani kačku. Za ty 4 roky na tom mohla obec slušně nahrabat. Starosta v mailu koukal jak z jara kolik z toho má Lysá vejvar. Čekal jsem dog eat dog situaci, do rady města opravdu přišel požadavek od Vestce na podíl ze zisku. Rada to nějak zazdila. Tuším, že na novou úsekovku budou muset mít novou veřejnoprávní smlouvu. Takže tudy by mohla jít správná cesta. Vestec bude chtít ve smouvě podíl na mýtném, Lysá to nebude schopna právnicky vyřešit, Vestec nepodepíše veřejnoprávní smlouvu. Sice nebude mít radar/úsekovku, ale bezpečnost tím neutrpí...viz statistiky před a po spuštění radaru
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #73 kdy: 13 Července 2018, 17:15:44 »

do rady města opravdu přišel požadavek od Vestce na podíl ze zisku.

Ano, to víme. Takhle nějak jsem si vždycky představoval, že poddaní žádají císaře o podíl na válečném lupu ukradeném protivníkovi. Na soudružská, ponížená slova starosty lze jen těžko zapomenout:

Citace
"Nedokážu a ani si odhadovat nedoufám, jaký čistý výnos po odečtení všech nákladů a podílu provozovatele zůstává v rozpočtu města. ... Závěrem mi dovolte, abych se omluvil za troufalost našeho přání (nikoli požadavku) a předem poděkoval za přehodnocení stávajícího stavu."

Tuším, že na novou úsekovku budou muset mít novou veřejnoprávní smlouvu.

Ano, to byl ostatně závěr zastupitelstva v Lysé. S odstupem jsem se na celou mojí eskapádu znovu podíval a zhodnotil. Dopisování si s Mocem je podle mě zbytečné a nechápu, proč jsem to tady tak rozpatlával. Moc je nikdo, bolševická podržtaška a nula bez poradního hlasu, který nemá nad radarem vůbec žádnou kontrolu, nebo pravomoc cokoliv změnit. To maskoval, jako správný straník a funkcionář, svými výpady v emailové a písemné korespondenci a vítězoslavně prohlašoval, jaké skvělé fotografie radar pořizuje a jak se tomu zajisté neubráním. Už tenkrát mi mělo dojít, že zjevně vůbec netuší, jak radar a správní řízení probíhají a jenom si honí triko nad hejlem, jako jsem já, který mu dal příležitost si to triko vyhonit.

Cesta skutečně vede přes Lysou, je potřeba exploitovat jejich obavu, že podíl na zisku sdílený s jinými obcemi by byl argumentem odpůrců radaru, kteří by jej nazývali dělením lupu. Pokud dojde k nahrazení měřidla za úsekové bez sdílení prostředků s Vestcem, a to ani navrhovanou formou daru, pak by to byl win tohoto vlákna a případný odboj proti existenci zařízení by byl separátním případem.

Mám teď 4 pending stošestky ve Vestci, kde se jenom vozím po starostovi a jeho neschopnosti, ale mám taky 4 pending stošestky v Lysé, kde se snažím, řekl bych velmi věcně a slušně, získat informace stran vyhodnocování přínosu měřidla na té silnici. Uveřejním to až najednou vč. odpovědí.

Možná bych měl veškerou komunikaci a reakce vložit hned do prvního příspěvku, aby i nově příchozí nemuseli procházet celý thread. Pokročilí bijci se asi zasmějí tomu, jak dlouho mi všechno dochází - bohužel jsem začátečník, tak mi všechno déle trvá :) Snad to dovedeme do úspěšného konce a Vestec ostrouhá.
« Poslední změna: 13 Července 2018, 17:24:41 od mcsoap »
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Starý Vestec - oslepující radar
« Odpověď #74 kdy: 20 Července 2018, 21:50:56 »

Máme ty odpovědi nějakého vohrndíry z Lysé, kterému budu asi muset poslat slovník. Moje naivita nezná konce. Já jsem si myslel, že si nějaký způsob měření přínosu radaru vymyslí, ale oni ho otevřeně vůbec nemají. Magické slůvko. Prevence. Jinými slovy radar je k hovnu a neexistuje žádný materiál, který by jakkoliv dokazoval zvýšení bezpečnosti.

16. Žádost podle 106 InfZ. (interně označena 4)
17. Žádost podle 106 InfZ. (interně označena 3)
18. Žádost podle 106 InfZ. (interně označena 1)
19. Žádost podle 106 InfZ. (interně označena 2)
16.-19. Žádost podle 106 InfZ., Odpověď 1. (1. strana)
16.-19. Žádost podle 106 InfZ., Odpověď 1. (2. strana)

V odpovědi na první stošestku (interně bod 4) jsou zajímavá čísla. Za dob největší slávy měl radar vejvar 3000 pokut měsíčně, ale teď už je to jenom 500. Proto je patrně potřeba rozšířit měření na úsekové, aby se kasička zase chvíli plnila.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12