30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nedoručování na kontaktní adresu  (Přečteno 4352 krát)

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Nedoručování na kontaktní adresu
« kdy: 03 Února 2018, 00:49:42 »

Zdravím, potřeboval bych poradit.

Správní orgánu má potřebu být se mnou v kontaktu a pravidelně mi psal na mou adresu trvalého bydliště. Vzhledem k tomu, že jsem v zahraničí a nevím, jak zde funguje doručování fikcí, záměrně jsem sdělil SO adresu pro doručování v ČR, která je však odlišná od adresy trvalého pobytu. SO mi však začal doručovat do zahraničí.

Předpokládám, že tento postup je nesprávný. Tudíž mohu veškerá psaní, co mi sem chodí ignorovat a následně se vytasit s neplatností doručení? A mohu zároveň ignorovat i všechny ostatní dopisy týkající se jiných řízení vedené tímto SO, pokud by byly doručené do zahraničí, či na moji trvalou adresu?

Děkuji
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Nedoručování na kontaktní adresu
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2018, 02:05:25 »

V zásadě jednoduché pravidlo. Pokud úřad posílá písemnosti na adresu, kterou si z nějakého důvodu vycucal z prstu, nemůže nastat fikce doručení (může, ale bude zřejmě úspěšně napadnutelná). Kromě fikce může ještě nastat situace, kdy jste se s písemnosti prokazatelně seznámil. Například jejím převzetím, nahlédnutím do spisu před vydáním rozhodnutí a tak.
IP zaznamenána