30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prisla mi vyzva a prikaz zaroven  (Přečteno 3954 krát)

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Prisla mi vyzva a prikaz zaroven
« kdy: 13 Února 2018, 22:14:42 »

Zdravim, chtel jsem se zeptat na moznost postupu. V minulosti mi prisla vyzva k urceni ridice za rychlost prekrocenou o 10kmh v obci a nebo zaplaceni 700. Tuhle vyzvu jsem uplne ignoroval. Nenechal jsem si to dorucit a cekal jsem az to hodi do schranky. Slo o rychlost ze dne 25.3.. Dneska jsem dostal do schranky prikaz k uhrazeni pokuty 2000 jako provozovateli vozidla. Zaroven mi prisla dalsi vyzva k urceni ridice nebo zaplaceni 700 od stejneho uradu za rychlost o 10kmh ze dne 19.8.. Jelikoz mam opravdu hluboko do kapsy, tak se mi to nechce platit. Je mozne se tomu nejak vyhnout? Dekuji za rady.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil
Re:Prisla mi vyzva a prikaz zaroven
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2018, 22:49:44 »

Na výzvu si stačí vyhledat slovo "Helmut" a na příkaz je potřeba zavčas podat odpor, jinak nabyde právní moc. Bude to dražší max o tisícovku za náklady na správko, ale můžete pak bojovat a snažit se obhájit.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Prisla mi vyzva a prikaz zaroven
« Odpověď #2 kdy: 13 Února 2018, 23:04:54 »

Co se týká té případné pokuty kdyby bylo nejhůř neměl by být problém domluvit se na splátkovém kalendáři.

_________________

Ale zajímá mě jiná varianta splácení pokuty, má někdo vyzkoušeno? Příklad: Pokuta 500kč, nezaplaceno, přijde výzva zaplaťte do 30 dnů 500kč nebo exekuce, do 30 dnů zaplaceno 5kč, znovu výzva, zaplaťte 495kč nebo exekuce, zaplaceno znovu jen 5kč, a takhle pořád dokola, je to možný?

Pokuta by se splácela asi 100 měsíců (cca 8 let) a úřad by musel poslat 100 výzev k úhradě. Někdo takhle údajně platil ČKP výpalný a fungovalo to...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Prisla mi vyzva a prikaz zaroven
« Odpověď #3 kdy: 14 Února 2018, 02:21:05 »

Uz zde reseno, hledejte...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prisla mi vyzva a prikaz zaroven
« Odpověď #4 kdy: 14 Února 2018, 06:10:33 »

Podobne tema jsem hledal a vsude jsem cetl o Helmutovi ale popravde nechapu, co je tim mysleno? Koho tomu spravnimu oragnu uvadite za ridice? Hledal jsem nekde nejake vlakno, kde je to vysvetleno ale nenasel jsem. Byl by nekdo tak hodny a popsal mi tak ten postup jako blbcovi? A co se tyce toho odporu, je mozne takove spravni rizeni vyhrat? Co se stane, kdybych uvedl, ze jsem to ridil ja a ze ten sprdel nemohou resit a pak se nejak branil a ke konci bych to poprel a uvedl, ze jsem to ja neridil. Nemohlo by se to tim cele promlcet?
IP zaznamenána

lachim

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Prisla mi vyzva a prikaz zaroven
« Odpověď #5 kdy: 14 Února 2018, 06:48:01 »

Napadlo me, jeste ze bych tu vyzvu za 700 zaplatil, aby mi to nemohlo narusit promlceci lhutu u te prvni veci. Na ten prikaz bych si pak podal odpor a nasledne bych celou vec zdrzoval a to az do toho brezna, kdy by byla rychlost jako prestupek promlcena a ja bych se pak u nejake vypovedi priznal, ze jsem to ridil ja ale rychlost uz by byla promlcena a tim, ze jsem zaplatil tu prvni rychlost, tak by se to nemohlo povazovaz jako pokracovani v tom prestupku a cela sranda by me stala jen 700. Co si o tom.myslite?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Prisla mi vyzva a prikaz zaroven
« Odpověď #6 kdy: 14 Února 2018, 09:46:48 »

Naopak.. druhou věc neplaťte..
i když dojde na SprDel (nyní přestupek provozovatele) tak můžete chtít společné řízení s tou první a v něm je dobrá šance že celková pokuta bude menší než když to budete řešit zvlášť..
hlavně u bagatelních přestupků je často i ve společném řízení trest na spodní hranici a tak zaplatíte jako za jeden přestupek a vyřešíte všechny..

Taktika Helmut je na výzvu napráskat svého kamaráda cestovatele ze zahraničí který zrovna má doručovací adresu v ČR na místě kde mu uděláte schránku s jmenovkou.
Když Helmut dostane dopis od úřadu tak se k přestupku přizná a nechá si uložit pokutu.. pak se vydá poznávat krásy zase jiné země a jak po něm SO bude pokutu vymáhat už není váš problém.

Nemá to úspěch zaručený protože úřady o taktice Helmut vědí a snaží se reagovat.

Ale zajímá mě jiná varianta splácení pokuty, má někdo vyzkoušeno? Příklad: Pokuta 500kč, nezaplaceno, přijde výzva zaplaťte do 30 dnů 500kč nebo exekuce, do 30 dnů zaplaceno 5kč, znovu výzva, zaplaťte 495kč nebo exekuce, zaplaceno znovu jen 5kč, a takhle pořád dokola, je to možný?

Když obviněný na tu pokutu opravdu nemá tak může už v řízení žádat snížení pokuty i pod spodní hranici a může žádat o splátkový kalendář.

Takovou trpělivost aby posílal 100 výzev úřad asi mít nebude.. a taky nevím jak to je, ale asi po čase začnou naskakovat úroky..
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Prisla mi vyzva a prikaz zaroven
« Odpověď #7 kdy: 14 Února 2018, 09:53:32 »

Podobne tema jsem hledal a vsude jsem cetl o Helmutovi ale popravde nechapu, co je tim mysleno?
Zkuste to přečíst znovu, s jasnou hlavou a případně si na papír vedle dělat poznámky. Pokud ani to nepomůže, bude pro vás nejefektivnější správním orgánům nedávat žádnou záminku pro to, aby si vás všímaly (což považuji za složitější, než pochopit Helmuta) a pokud vám přesto přijde nějaká výzva, tak správně vyplnit platební příkaz bance.
IP zaznamenána