30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Praha - Magistrála - nové krabičky nad vozovkou - účel?  (Přečteno 17925 krát)

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil

Nedávno se v Praze na magitrále nad silnicí objevily nějaký nový zařízení - ze sloupu osvětlení vede tyč, na které jsou zavěšeny 3 malé krabičky (vcelku malá, tak 10-20 cm) s tím, že každá z nich je natočená tak, že vypadá jako by snímala jeden pruh.

Kdyz to vezmu ze smeru z centra na D1, tak jsou umístěný u Vyšehradu nebo např. u Pankráce kousek před měřeným usekem https://www.google.com/maps/@50.0526,14.442085,3a,75y,117.77h,73.05t/data=!3m4!1e1!3m2!1svl-BEqHhZXOobI1nM33qLQ!2e0
(videt na mapach ještě nejsou, protože focení proběhlo dřív, nez je tam dali).

Nemáte někdo info, k čemu slouží?  Skusím to případně vyfotit, jak tam zase pojedu.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Magistrála - nové krabičky nad vozovkou - účel?
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2014, 13:59:55 »

To jsou tusim scitacky provozu. Nevim jestli jen scitaj auta, ale mam tuseni, ze sbiraj i dalsi data jako rychlost atd, ale to si nejsem jistej. Az budu doma muzu na to kouknout, mobilu se mi nechce. Na webu firmy Camea by melo byt vic.
IP zaznamenána

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Magistrála - nové krabičky nad vozovkou - účel?
« Odpověď #2 kdy: 13 Června 2014, 20:07:28 »

Podle popisku na http://www.camea.cz/underwood/download/files/UnicamRDet.pdf je to Continuous Wave Frequency Modulated radar. I obrazky na webu stejne tak rozmer 12x12x10 cm vypadaji podobne.

Nikde jsem tam nevycet, ze by mel optiku, takze fotky a tim padem znacka a nasledne identifikace z toho dostat asi nepujde. Stejne tak se nikde nezminuji fraze jako "violation", "enforcement" a podobne, ktery jsou zminovane v jinych sekcich o dalsich produktech dane firmy, takze to vypada spis jako "data collection device".

Kdyz jsem projel i ty dalsi produkty - zda se mi to, nebo mi to podle mi to prijde jako hlavni dodavatel techto zarizeni pro Prahu? ???
IP zaznamenána

bmp1

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Magistrála - nové krabičky nad vozovkou - účel?
« Odpověď #3 kdy: 13 Června 2014, 20:25:32 »

Taky jsem si jich nedávno všiml.
Kameru zvlášť pro každý pruh jako úsekovky to nemá, ale často vedle nich vídám takové ty širokoúhlé kamery jako bývají v supermarketech.

Řekl bych, že si tím zmrdi z magistrátu tipují buď a) komunikace pro nějaké to zklidňování, nebo b) potenciálně výnosná místa pro nové úsekovky.
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Magistrála - nové krabičky nad vozovkou - účel?
« Odpověď #4 kdy: 13 Června 2014, 23:22:55 »

Myyo - takže jsem měl pravdu. Tady je něco pro méně jazykově nadané - http://camea.cz/underwood/download/files/cam_rdet.pdf . Optiku samo o sobě nemá, ale bývá často součástí úsekových měření, kde je i spolu s UnicamINFRA, případně UnicamFLASH (http://camea.cz/underwood/download/files/cam_infraflash_web.pdf) a samozřejmě kamerama. Ale je to často i ve spojení se strategickým dopravním detektorem, který si lidi zaměňujou s úsekovkou. Tak jako tak, i kdyby to mělo kameru, tak samo o sobě se to k represivnim účelům používat nedá, stejně jako bejvaj "bububu" kamery u informačních tabulí, které měří rychlost. Vysvětlení je jednoduché - není to zařízení schválené ČMI.

bmp1 - a) bych pokládal za pravděpodobné, b) s tím souvisí, takže také.
IP zaznamenána

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Magistrála - nové krabičky nad vozovkou - účel?
« Odpověď #5 kdy: 19 Června 2014, 00:22:29 »

Pripojuju fotkz, at vime, o cem se bavime


IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Magistrála - nové krabičky nad vozovkou - účel?
« Odpověď #6 kdy: 04 Července 2014, 02:58:43 »

Stejně by mě zajímalo, proč u toho je i wifi anténa.. (na dolní fotce bílý čtverec s kabelem zespoda)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Magistrála - nové krabičky nad vozovkou - účel?
« Odpověď #7 kdy: 04 Července 2014, 17:29:53 »

Zajímavý poznatek - minulý týden jsem jel po Liberecké směrem k Mostu Barikádníků - také se tam objevily tyto nové krabičky.

Co je však zajímavější, že u krajnice stálo s rozsvícenou žlutou diskotékou služební auto firmy Camea a vedle něj mělo rozloženou trojnožku s radarem.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Praha - Magistrála - nové krabičky nad vozovkou - účel?
« Odpověď #8 kdy: 21 Července 2014, 19:22:22 »

Že by kalibrace?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Myyo

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Praha - Magistrála - nové krabičky nad vozovkou - účel?
« Odpověď #9 kdy: 22 Července 2014, 12:40:55 »

Stejně by mě zajímalo, proč u toho je i wifi anténa.. (na dolní fotce bílý čtverec s kabelem zespoda)
Podle toho fact sheetu se system sklada z
1. Radar Heads - to jsou ty krabicky, ktery miri na jednotlive pruhy
2. Interface Unit - pripojeni na net, takze wifi
3. Processing Unit - server nekde u mestapa, ktery zpracovava data pro dalsi pouziti (napr. statistiky)


Zajímavý poznatek - minulý týden jsem jel po Liberecké směrem k Mostu Barikádníků - také se tam objevily tyto nové krabičky.
Co je však zajímavější, že u krajnice stálo s rozsvícenou žlutou diskotékou služební auto firmy Camea a vedle něj mělo rozloženou trojnožku s radarem.
Tohle jsem potkal na magistrale smerem do centra tak mesic zpatky taky.
 
IP zaznamenána