30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odvolání za parkování na fialové zóně  (Přečteno 4090 krát)

Nikuška

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Odvolání za parkování na fialové zóně
« kdy: 07 Února 2018, 22:58:30 »

Zdravím  :-* Chtěla bych poprosit. Jelikož jsem začala pracovat v prosinci na Praze 8, tak jsem si chytře parkovala až do února na fialové (smíšené) zóně přímo před prodejnou, kde pracuji. Netušila jsem, že monitoring neplaceného stání již neprovádí pochůzkou městská (což by bylo ok - známosti, apod.  ;D), ale El Todo monitorovací auto, které krásně nasbíralo několik mých fotografií a poslala rovnou směr radnice Prahy 8 :-X No a mně teď začaly chodit obsílky s pokutami...Je mi jasné, že za skoro 3 měsíce to bude postupem pěkná pálka, takže jsem po netu hledala a četla, že je možné zkusit podat odvolání a než se k tomu opět Úřad MČ pro Prahu 8 prohrabe a začne to řešit, tak to propadne a vyhnu se tak zaplacení pokuty?  ::) Četla jsem, že dříve to tak fungovalo, co se týká Magistrátu. Nemá s tím někdo zkušenost? A pokud ano, kam a jak podat to "odvolání" se, např. s tím důvodem, že jsem auto v tu dobu neřídila já, apod.?

Děkuji mockrát za rady  :-*
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání za parkování na fialové zóně
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2018, 23:01:27 »

stačí nereagovat do doby, než začnou chodit dopisy s textem "přestupek provozovatele". Pak se ozvěte, dá se to řešit ve společném řízení za jedny peníze. Jednotlivé dopisy neplaťte.

Popřípadě nastudujte heslo Helmut a nějakého jim pošlete.
IP zaznamenána

Nikuška

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání za parkování na fialové zóně
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2018, 23:16:26 »

Super, děkuji mockrát za radu  ;) Budu se držet prvního postupu, ale druhou Helmut verzi nastuduji  ;D
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání za parkování na fialové zóně
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2018, 00:15:06 »

Podle mého bude stačit nereagovat nebo zkuste těsně po uplynutí 15 denní lhůty  nahlásit sebe s tím že jste tam stála vždy jen na dobu nutnou na složení nákladu. Někde jsem tady viděl judikát, že ve městě je tato doba do cca 30 minut OK.
V případě monitoringu  lze totiž zkusit namítnout, že na daném místě jste pouze zastavila na dobu nezbytně nutnou k naložení a složení nákladu, pokud nebudou mít dvě po sobě jdoucí fotky s odstupem kratším než cca 15-30 minut tak jste prostě navážela zboží do krámu - přijela, zastavila - složila a tak i několikrát denně.

IP zaznamenána

Nikuška

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání za parkování na fialové zóně
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2018, 20:41:08 »

Mockrát děkuji, jste zlatí  :-* Určitě vyzkouším a dám vědět, jak to dopadlo nebo popřípadě budu škemrat o další radu s postupem  ;D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání za parkování na fialové zóně
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2018, 11:12:19 »

Nikuška: Podle toho co píšete tak výzvy nechodí z magistrátu, ale z úřadu městské části..

Může být zajímavé tenhle případ sledovat.. městské části v Praze teď řeší parkování nově a bude to zkušenost jak jim to funguje..
IP zaznamenána

Nikuška

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání za parkování na fialové zóně
« Odpověď #6 kdy: 12 Února 2018, 19:44:45 »

Tak budu pokusný králík :D Dám na rady výše a uvidíme, jak dobře to funguje na úřadech pro jednotlivé městské části  8)
Budu informovat  ;)
IP zaznamenána