30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Znovuzískání ŘO a doplacení pokuty  (Přečteno 3784 krát)

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Znovuzískání ŘO a doplacení pokuty
« kdy: 02 Února 2018, 10:59:10 »

Zdravim,


Chtěl bych se zeptat, zda je pravda co jsem slyšel o tom, že pokud člověk po zákazu řízení žádá znovu o oprávnění, tak musí mít doplacené všechny pokuty. Jde mi o to, pokud mam na jednom městském úřadu nedoplacenou pokutu a na jiném (kde mam trvalé bydliště) žádám znovu o řidičák, tak mi ho nedají dokud nedoplatím tu pokutu?

Děkuji
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Znovuzískání ŘO a doplacení pokuty
« Odpověď #1 kdy: 02 Února 2018, 11:07:07 »

Záleží zda žádate o vrácení ŘP po polovině trestu nebo až po uplynutí celého trestu
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Znovuzískání ŘO a doplacení pokuty
« Odpověď #2 kdy: 02 Února 2018, 11:09:12 »

Po uplynutí celého.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Znovuzískání ŘO a doplacení pokuty
« Odpověď #3 kdy: 02 Února 2018, 11:12:23 »

V tom případě nezaplacená pokuta nesouvisí se žádostí o vrácení ŘP
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Znovuzískání ŘO a doplacení pokuty
« Odpověď #4 kdy: 02 Února 2018, 12:11:31 »

Jak by na MU v místě bydliště mohli vědět o případné nedoplacené pokutě v jiném městě?
By-li přiděleny body, tak to obecní úřad ví, protože je správcem registru - ale výše pokuty není údaj, který je v registru veden.
IP zaznamenána

skythelimit

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Znovuzískání ŘO a doplacení pokuty
« Odpověď #5 kdy: 02 Února 2018, 12:13:14 »

Jak by na MU v místě bydliště mohli vědět o případné nedoplacené pokutě v jiném městě?
By-li přiděleny body, tak to obecní úřad ví, protože je správcem registru - ale výše pokuty není údaj, který je v registru veden.

Právě přesně takhle jsem si to taky říkal, ale pak mně napadlo, jestli už třeba náhodou nezavedly nějakej ten společnej registr (jednou jsem o tom nějak slyšel ve zprávách)

Díky za odpověď
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Znovuzískání ŘO a doplacení pokuty
« Odpověď #6 kdy: 02 Února 2018, 12:49:55 »

Patrně jste slyšel o zavedení evidence přestupků (viz třetí část zákona o rejstříku trestů). To se ale řidičů naprosto nijak nedotklo, protože údaje o jejich přestupcích se centrálně evidovaly již dávno předtím v rámci Registru řidičů, a z tohoto důvodu se ani do té nové evidence vedené RT neposílají (není důvod, když jsou pro veřejné orgány mnohem snáze dostupné právě v Registru řidičů, resp. Centrálním registru řidičů).

Pokud jde o nezaplacené pokuty, tak to je problém vždy konkrétního orgánu, jehož příjmem má ta platba být a je jeho úkolem ji případně vymáhat. Tohle se centrálně neeviduje a ani nevím o tom, že by existovalo něco zákonem navázané na podmínku nemít žádné dluhy vůči všem orgánům veřejné moci (vím jen o situacích, kdy je nutné dokládat bezdlužnost vůči FÚ či ČSSZ, případně dalším, ale vždy konkrétně určeným institucím).

Každopádně zcela konkrétně, pokud po vykonání zákazu znovu žádáte o ŘO, tak se podívejte do ZPPK, jaké náležitosti a podmínky tato žádost má. Nic o zaplacených pokutách tam nenajdete.
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Znovuzískání ŘO a doplacení pokuty
« Odpověď #7 kdy: 03 Února 2018, 01:45:34 »

Pokud jsem to pochopil správně, tak je toto vlákno o nezaplacených pokutách.
Či s tím mají společného zaznamenané pokuty?
IP zaznamenána