30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje  (Přečteno 6862 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

https://www.mesec.cz/clanky/vuz-uz-prepisete-kdekoli-i-kdyz-kupec-ci-prodejce-nespolupracuje/?

Tak snad už se podařilo tento problém vyřešit. Ani se nechce věřit, že už napodruhé :D
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2017, 10:13:07 »

Jsem zvedav, kolik vody v Labi uplyne, nez vyjde clanek o tom, jak zlocinci preregistrovavaji auta lidi pro urady "nedosazitelnych" na sebe stejne jako se to obcas deje v katastru  :D

Plus jeste opravnena obava z druhe strany - citovano z diskuze:
"Dost se obávám toho, aby na mě bez mého vědomí někdo nepřepsal nějaký vrak, za který nechce platit pojištění nebo pokuty za přestupky apod. Jak úřady doručují poštu víme, to je samá fikce a ve skutečnosti nic nedorazí - mám funkční datovou schránku a polovina dopisů od státu mi stejně nedorazí, protože to pošlou poštou a ta to vrací bez toho, aby se ji pokusila doručit (schránku mám označenou a to na místě trvalého bydliště)."
« Poslední změna: 04 Května 2017, 10:16:59 od gw »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2017, 10:31:19 »

No tak prostě auta převedeme na Helmuta a budeme mít jednou pro vždy pokoj......

Protože jestli to správně chápu:

Převedu vozidlo na Pepu Nováka, Někdy narozeného , Bytem někde.
Předložím jím podepsanou plnou moc (neověřenou)
Oni počkají zákonnou dobu dokud vozidlo na sebe nepřevede.
Pokud ne tak ho obešlou
Pokud nereaguje, nebo neprotestuje tak převod dokončí.
No a mám do smrti smrťoucí pokoj. Až auto dojezdí, tak ho někde zaparkuji a nemám ani problémy s likvidací.
« Poslední změna: 04 Května 2017, 10:36:47 od pk202 »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2017, 11:45:53 »

Mně se líbí, jak na takovouhle bohulibou změnu zákona, hendka někdo vymyslí ochcávačku  ;D
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2017, 16:35:26 »

Abyste pak ale nahodou netrefili nekoho skutecneho a jestli mate drazsi auto.. :D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

František Dobrota

  • Příspěvků: 363
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #5 kdy: 04 Května 2017, 20:15:43 »

Hrahsi auto asi bude problem, ale nejaka plecka na dojeti, tam by to mohlo byt zajimave -) Jen jestli to nebudou mit osetrene ze pokud majitel nebude k zastizeni pujde to na vrub majitele predchoziho. Nijak bych se mooc nedivil.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #6 kdy: 04 Května 2017, 21:32:38 »

Jenom bych upozornil, že je lepší přepsat jenom provozovatele nikoli vlastníka vozidla, aby Vám ho nesebrali při exekuci až přijde na provozovatele bambilion pokut, které nebude schopen splácet. ;D

Edit: Tak to vypadá, že se ten odstavec se vztahuje jenom na vlastníka, ale napadl mě workaround s tím, že to přepíšu komplet a pak zase na sebe s plnou mocí, ale nechám auto pořád provozovat Petra Vomáčku. ;D

Edit2: A co mi brání zítra přijít s Helmutí plnou mocí na úřad, abych ho napsal jako provozovatele?  ;D
« Poslední změna: 04 Května 2017, 21:47:03 od paty »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #7 kdy: 04 Května 2017, 21:55:00 »

K EDIT2: Že by § 9 odst. 2 zákona č. 56/2001 Sb.->§ 8 odst. 6 zákona č. 56/2001 Sb.? = plná moc musí být úředně ověřená. Helmutí podpis se ověřuje dost obtížně.
« Poslední změna: 04 Května 2017, 22:00:59 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #8 kdy: 04 Května 2017, 22:30:59 »

asi před 4mi lety, když jsem prováděl upgrade vozového parku - a ještě neplatila ta nová 3,14ovina - si paní za přepážkou ověřovala, že osoba uvedená v plné moci opravdu existuje
páč mi říkala, že tam má špatně nějaký obvod nebo co ( měl jsem ofocenou občanku, data do plné moci vypisovala sama )
IP zaznamenána

cane

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #9 kdy: 23 Ledna 2018, 17:24:34 »

Plná moc musí být ověřená. Kvůli tomu debilovi, kterýmu jsem prodal ten krám, jsem šel na poštu.
Panáček si to ale nepřepsal, prý až někdy dojede na evidenčku a přepíše. Ale už je to několik měsíců a pořád nic.
(Je to starej krám, ale pojízdnej, jezdí kurva rychle, i výzvy mi dvě přišly. :-) )
Vlastníka přepsat ale půjde i bez jeho spolupráce, ale otázka je, co s provozovatelem. Teoreticky je na to potřeba ta evidenčka, ale nevím, jestli to auto vůbec fyzicky existuje. Někde je tu odkaz na rozhodnutí snad NS, kde se uvádí něco ve smyslu, že registr vozidel má evidovat správné (=v souladu se skutečným stavem) údaje. Když jsem auto prodal, tak není moje. Když ho neprovozuji, tak nejsem provozovatel. Ale chlap je téměř nekontaktní, telefon sice vezme, ale jen se vymlouvá, všechny papíry má on. Ptal jsem se na úřadě, tak mi hezky poradili, že se s ním mám domluvit.
Máte s tímto (zejména s tou změnou provozovatele) někdo praktickou zkušenost?
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #10 kdy: 23 Ledna 2018, 17:26:49 »

Bez spolupracujícího kupce nelze přepis provést, je potřeba evidenční kontrola a zaplatit za kupujícího ekovýpalný pokud nebylo zaplaceno v minulosti. Ten zákon je naprosto zbytečnej.
« Poslední změna: 23 Ledna 2018, 17:32:43 od t4455 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #11 kdy: 23 Ledna 2018, 17:29:26 »

Už se to tu řešilo.

Správní orgán žádost přijmout musí a musí s ní nějak naložit.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #13 kdy: 23 Ledna 2018, 21:19:49 »

Možná zkuste ještě jednu věc, zavolat kupci a sdělit mu, že jdete podat žádost o přepis podle zákona 56/2001 par. 8a abyste nebyl (dle liberačního důvodu dle 361/2000 par. 125f odst. 6b) odpovědný za přestupky a oběma Vám hrozí dle 56/2001 par. 83 pokuta 50000 Kč. Pokud není cena auta velká, mohl by to chtít řešit.
Druhá věc, pokud dosáhnete evidenčky, není třeba mít v ruce papír, kopii Vám vyjedou na registru - je v systému technických kontrol. Někdy to může pomoci, jen pozor že platnost evidenčky je (jen) 30 dní.
Ale pravda je, že podle zákona to řešení v podstatě nemá, naštěstí určité mezery existují - čtěte ty příspěvku v "Evergreen: ..."

 
« Poslední změna: 23 Ledna 2018, 21:41:09 od Neridic »
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Vůz už přepíšete kdekoli, i když kupec či prodejce nespolupracuje
« Odpověď #14 kdy: 24 Ledna 2018, 10:06:04 »

Napadlo mě jestli v té neochotě nepřepsat není třeba exekuce uvalená na ctěného kupujícího. Pak by mohl stačit telefonát a kopie smlouvy na příslušného exekutora.
IP zaznamenána