30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: STK na měsic, zatmavena skla  (Přečteno 9444 krát)

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
STK na měsic, zatmavena skla
« kdy: 22 Ledna 2018, 10:42:07 »

Ahoj,
bohužel mi dali technickou na měsíc, protože mám folie na předních bočních sklech. Musím znovu na tu stejnou STK nebo mohu jinam, kde mi ji dají?
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #1 kdy: 22 Ledna 2018, 11:11:47 »

bohužel mi dali technickou na měsíc, protože mám folie na předních bočních sklech.
A to nedali kvuli cemu ? Jsou moc tmava ? Nemaji atest ? Proc ? Folie muzete mit na prednich bocnich sklech, ale, musi mit atest a musi mit propustnost aspon 70%.
IP zaznamenána

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2018, 11:13:53 »

Ano, folie nemaji 70% (ani to nemeril), ank atest, atest maji jen zadni, auto jsem tak koupí pred mesicem a bylo takhle uz od zacatku. Ty folie tam nemaji byt, jde mi o to, kdyz sezenu nekoho kdo mi to da, tak jestli s tim muzu jinam?
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2018, 11:24:09 »

Opakovaná technická se musí dělat na stejném místě. Navíc pochybuji že jinde by vám to prošlo, pokud jdete z ulice, v poslední době to nepouští ani tolerantní stanice. Zvlášť pokud je to vidět na fotkách, které se povinně dělají.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2018, 11:26:04 »

Jedina moznost jak si to tam nechat a projit STK je vymenit skla, dojet na STK a pote to prehodit zpatky. A zaroven si nedokazu predstavit argumentaci pred svestkama, ktery jsou na to dost vysazeny, kdyz vidi ze predni skla jsou zatmavena a bez atestu ...
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #5 kdy: 22 Ledna 2018, 11:33:03 »

Argumentace není složitá, před zastavením hlídkou je stáhnout dolů a nevytahovat
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #6 kdy: 22 Ledna 2018, 11:35:33 »

Tohle bych nezkoušel.

To fízla naštve, odveze dotyčného na STK a nefunkčnost vytažení okna je závada "B". Ideální cesta, jak se nechat vycukat.
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #7 kdy: 22 Ledna 2018, 11:45:38 »

mám takhle černá okna už cca 8 let... STK je pravda, co fotí, tak je s tím problém, ale dělám to tak, že mám vyřízlý polykarbonát ve tvaru oken a na STK jednou za 2 roky, abych nemusel všechno rozdělávat (mám vytlumené dveře), nasadím polykarbonát a s všimným to projde. na silnici ještě než přijedou PaCHové, stahnu okna, zatím nikdy vytáhnout nechtěli...
IP zaznamenána

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #8 kdy: 22 Ledna 2018, 11:52:44 »

Folie na tom aute jsou uz 8 let, tak nevidim duvod to sundavat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #9 kdy: 22 Ledna 2018, 20:21:11 »

sice houby rada jen můj názor
za tohle bych nechával auta sešrotovat a ne TK na měsíc
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #10 kdy: 22 Ledna 2018, 20:28:35 »

Proč zase?

Včera se tu sbírali občanky, dnes se tu šrotujou auta  ::)

IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #11 kdy: 22 Ledna 2018, 20:28:59 »

Opakovaná technická se musí dělat na stejném místě. Navíc pochybuji že jinde by vám to prošlo, pokud jdete z ulice, v poslední době to nepouští ani tolerantní stanice. Zvlášť pokud je to vidět na fotkách, které se povinně dělají.
Proč by se musela dělat na stejném místě? Dnes už to dávno neplatí, může si na opakovanou jet kam chce.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #12 kdy: 22 Ledna 2018, 20:45:45 »

Jsem línej hledat v zákonech ale:

http://www.stk-sumperk.cz/legislativa.html

V případě, že byly na vozidle zjištěny vážné nebo nebezpečné závady, musí se technická prohlídka po odstranění závad
opakovat. Pokud je opakovaná technická prohlídka provedena do 30ti kalendářních dnů, kontrolují se pouze závady
zjištěné při předchozí technické prohlídce. V této lhůtě musí být opakovaná technická prohlídka vykonaná v STK, která
vážnou nebo nebezpečnou závadu zjistila.
IP zaznamenána

Dendak

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #13 kdy: 22 Ledna 2018, 21:15:21 »

(4) Opakovanou technickou prohlídkou je technická prohlídka následující po předchozí technické prohlídce podle odstavce 1 písm. a), c), d), g) a h), po předchozí kontrole technického stavu silničního vozidla podle zvláštního právního předpisu nebo jiné obdobné kontrole v jiném členském státě, při které byla na vozidle zjištěna vážná nebo nebezpečná závada, nebo po zadržení osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu. Opakovaná technická prohlídka provedená do 30 kalendářních dnů od předchozí technické prohlídky se provede v rozsahu částečném, omezeném na kontrolu technického stavu a činnosti systémů silničního vozidla, jeho konstrukčních částí a samostatných technických celků, na kterých byla vážná nebo nebezpečná závada zjištěna, pokud není při prohlídce zjištěna jiná zjevná vážná nebo nebezpečná závada. Opakovaná technická prohlídka provedená za dobu delší než 30 kalendářních dnů od předchozí technické prohlídky se provede v plném rozsahu. Opakovaná technická prohlídka následující po zadržení osvědčení o registraci vozidla podle zvláštního právního předpisu1a), jde-li o nebezpečné závady, zjištěné při objasňování dopravní nehody, se vždy provede v plném rozsahu.

V zákoně stojí pouze takto
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:STK na měsic, zatmavena skla
« Odpověď #14 kdy: 23 Ledna 2018, 12:19:37 »

Dendak: Trochu mimo, ale ta propustnost skel platí jen pro plebs..

auto magistrátu Prahy..


http://dfens-cz.com/zklidnenim-dopravy-k-silnicim-pro-vyvolene/

Když by někdo s propustností skel došel do správního řízení tak by tím možná šlo argumentovat k materiálnímu aspektu..
IP zaznamenána