30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Překročení rychlosti v obci  (Přečteno 5422 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
[WIN] Překročení rychlosti v obci
« kdy: 21 Ledna 2018, 08:47:06 »

Prosím o založení tématu v kuchyni.

Díkes!

Edit: Presunuti tohoto do kuchyne :-).
« Poslední změna: 21 Ledna 2018, 12:01:53 od Thom@s »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #1 kdy: 21 Ledna 2018, 15:57:06 »

Jedná se o rychlost změřenou automat. prostř. ve městě do 20ti.

Zkusil jsem teď "nový" postup. Po odpustku následoval dopis ať nabonzuji řidiče. To jsem udělal. Udal jsem deadmuta, sehnal jeho adresu, na které určitě žil (mám indicije, že je správná). SO mi to do týdne překlopil na sprdel - přestupek provozovatele vozidla a nařídil ústní jednání.

Nikoho neobesílali, protože jsem po zkušenosti s vrácenými obálkami z AT bez Verstorben již nechtěl riskovat a poslal parte rovnou s bonzem řidiče. Potom blesková reakce - zahajují sprdel a nařizují ÚJ, a to již byla takřka prekluze.

1. Jak je možné, že to okamžitě překlopili? Napdá mě pouze absence řidičáku mojeho deadmuta. Nebo překlápí už jaksi automaticky?
2. Napíšu si o spis do DS, ale pochybuji, že mi ho dají. To už mám také vyzkoušeno. Obávám se, že osobní návštěvu zneužijí na: "Viděli jsme tě, řídil jsi ty". Taky vyzkoušeno. Asi nezbyde  než požádat někoho ze sítě nahlížečů?
3. Jaká je lhůta pro podání námitky podjatosti aby nebyla opožděná? Zjistím-li podjatost v den X. Do kdy bych měl námitku podat, aby nebyla opožděná? X+kolikdní max? (nebo hodin? (-: )
4. Kudy by se mohla ubírat obhajoba v tomto případě? Nějaký nápad a návrh na další postup prosím?

Díkes
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #2 kdy: 22 Ledna 2018, 09:00:46 »

Potom blesková reakce - zahajují sprdel a nařizují ÚJ, a to již byla takřka prekluze.

1. Jak je možné, že to okamžitě překlopili? Napdá mě pouze absence řidičáku mojeho deadmuta. Nebo překlápí už jaksi automaticky?

A nebo právě blížící se prekluze..

Zjistěte důvod odložení přestupku řidiče.. když měli podezřelého.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #3 kdy: 22 Ledna 2018, 09:25:23 »

Sips. Jasne. A bude uz ve spisu proc odlozili? Ma smysl nyni podavat podjatost nebo az se spisem?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2018, 09:51:42 »

Námitku podjatosti podle zákona musíte podat hned jak se dozvíte o důvodu podjatosti.. tak jde o to kdy se o něm dozvíte  :)
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #5 kdy: 22 Ledna 2018, 13:06:11 »

Diky za konzultaci. Zajistim spic a potom bych jeste zeptal.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #6 kdy: 22 Ledna 2018, 16:28:05 »

Námitku podjatosti podle zákona musíte podat hned jak se dozvíte o důvodu podjatosti.. tak jde o to kdy se o něm dozvíte  :)

Možná bude znít můj dotaz hloupě, ale když se o ní dozvím v úterý tak by se dalo podání ve středu považovat za opožděné (a přeneseně třeba prodlení u omluvy z ÚJ)? Existuje nějaké pravidlo, něco jako neprodleně = třeba do 5ti dnů?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #7 kdy: 22 Ledna 2018, 16:50:09 »

Pojem ‘neprodleně‘ není neurčitým právním pojmem, neboť právě v obecné poloze zcela jistě znamená bez zbytečného prodlení, a tedy okamžitě, ihned, bezodkladně, bez meškání, bezprostředně. Lhůtu určenou tímto pojmem je tak třeba počítat na dny, maximálně několik týdnů.


https://www.judikaty.info/cz/vrchni-a-krajske-soudy-cr/pojem-neprodlene
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #8 kdy: 22 Ledna 2018, 19:30:11 »

Děkuji pk202 za vysvětlení.

Dále jsem prostudoval poučení a oni mi tam hrozí 50ti tis. za nedostavení k ÚJ bez omluvy, nebo předvedením. To je mimo, ne? Viz. tučná část. Předtím jsem se nikdy neomlouval a nikdo mě nepředváděl ani nepokutoval, když jsem nedorazil.

cituji:

"Předvolaný je povinen dostavit se včas na určené místo; nemůže-li tak ze závažných důvodů učinit, je povinen bezodkladně se s uvedením důvodů správnímu orgánu omluvit (ust. § 59 zákona č. 500/2004 Sb.), a to písemně nebo ústně do protokolu anebo podáním v elektronické podobě podepsaným zaručeným elektronickým podpisem; za podmínky, že podání je do 5 dnů potvrzeno, popřípadě doplněno výše uvedeným způsobem, je možno je učinit i pomocí jiných technických prostředků, zejména prostřednictvím telefaxu nebo veřejné datové sítě bez použití zaručeného elektronického podpisu (viz ust. § 37 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb.). Nebude-li omluva učiněna prokazatelným způsobem a neodstraní-li předvolaný takový nedostatek podání v případně stanovené lhůtě (viz ust. § 37 odst. 4 zákona č. 500/2004 Sb.), nemusí správní orgán takovou omluvu akceptovat.
 
Jako závažný důvod pro nedostavení se lze akceptovat zejména pracovní neschopnost uznanou lékařem, ošetřování člena rodiny, dovolenou na zotavenou objednanou s časovým předstihem, událost rodinné povahy jako např. svatba, pohřeb, účast na jiném řízení před soudem či správním úřadem apod. Za závažné důvody nelze považovat výkon podnikání či zaměstnání, pracovní aktivity, provozování koníčků a jiných zájmů, popř. jiné soukromé aktivity, např. dovolenou.
4/4                         
 
 
Ústní jednání lze konat bez Vaší přítomnosti jen tehdy, jestliže jste byl řádně předvolán a souhlasíte s konáním ústního jednání bez vlastní přítomnosti nebo pokud se na předvolání nedostavíte bez náležité omluvy nebo bez dostatečného důvodu (ust. § 80 odst. 4 zákona č. 250/2016 Sb.).

 Nedostavíte-li se bez omluvy na výše uvedené předvolání ve stanoveném termínu a nebude-li možno současně projednat věc ve Vaší nepřítomnosti podle ust. § 80 odst. 4 zákona č. 250/2016 Sb., může Vám být uložena pořádková pokuta až do výše 50 000 Kč. Správní orgán může dále rozhodnutím uložit takovou pořádkovou pokutu tomu, kdo v řízení závažně ztěžuje jeho postup tím, že navzdory předchozímu napomenutí ruší pořádek, nebo neuposlechne pokynu úřední osoby (ust. § 62 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb.).
 Nedostavíte-li se bez náležité omluvy nebo bez dostatečných důvodů na výše uvedené předvolání ve stanoveném termínu, můžete být ke správnímu orgánu předveden (ust. § 60 zákona č. 500/2004 Sb.).
"
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #9 kdy: 22 Ledna 2018, 23:42:59 »

Doporučuji ke studiu : http://road-fens.cz/fsm-3-nepodani-vysvetleni/ a nejlepe cely road-fens.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #10 kdy: 23 Ledna 2018, 11:38:08 »

Dále jsem prostudoval poučení a oni mi tam hrozí 50ti tis. za nedostavení k ÚJ bez omluvy, nebo předvedením. To je mimo, ne? Viz. tučná část. Předtím jsem se nikdy neomlouval a nikdo mě nepředváděl ani nepokutoval, když jsem nedorazil.

Teorie a praxe.. teoreticky to hrozí, ale jestli jste jim neudělal něco se chtěli mstít za každou cenu tak vás nebudou předvádět kvůli dopravnímu přestupku..

Pořádková pokuta od poťouchlejšího úředníka hrozí, ale to řeší poslat jim omluvu z libovolného rozumného důvodu a souhlas s projednáním v nepřítomnosti.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #11 kdy: 25 Ledna 2018, 15:52:40 »

Spis zajištěn:

Ve spisu je Záznam o usnesení o odložení věci. Odůvodnění: "SO věc odkládá, neboť nezjistil do 60ti dnů od přijetí oznámení nebo ode dne, kdy se o přestupku dozvěděl skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě." Dále píší, že SO požádal provozovatele o bonz a ten nabonzoval deadmuta. Parte bylo součástí sdělení. A poslední perla, cituji: "Tímto bylo znemožněno šetření správního orgánu ke zjištění řidiče. Poučení: Proti tomuto usnesení se nelze odvolat".

Tento postup se mi nezdá úplně v pořádku. Mám pocit, že toto je jasná podjatost.

P.S.: Nikoho nikde nelustrovali, neprověřovali, adresu nezjišťovali, jen překlopili na sprdel (přestupek provozovatele).
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #12 kdy: 25 Ledna 2018, 19:51:12 »

To usnesení o odložení věci sem vložte. IMHO odložit podle § 125f odst. 5 ZPPK nemohou, protože v prvé řadě odpovědnost fyzické osoby za přestupek zanikla, srv. § 29 písm. b) PřesZ a následně musí zastavit správní řízení z moci úřední podle § 66 odst. 2 SprŘ. Když není přestupek řidiče, není přestupek provozovatele. Podjatost to být nemusí, může to být pouhá tupost úředníka. Nicméně námitku podjatosti konkréní úřední osoby (a případně jejího vedoucího či toho, kdo to za úřad podepsal) v rámci krmení úředního šimla podat považuji za vhodné až nutné.

Neberte mě příliš vážně, neznám všechny vazby mezi zákony, matadoři úvahu opraví či přímo smetou se stolu.
« Poslední změna: 25 Ledna 2018, 20:34:12 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #13 kdy: 25 Ledna 2018, 22:44:13 »

Přikládám Záznam o usnesení o odložení věci. Myslím, že na toto téma vytvořil judikát Kocourek s tím, že NSS  konstatoval (https://www.novinky.cz/krimi/422032-hyenismus-ohodnotil-soud-praktiky-firmy-slibujici-pojisteni-proti-pokutam.html), že je to hyenismus, ale mrtvolku mu podržel.


Měl bych ale ještě jednu otázku. Jelikož jsem v těsném závěsu za vozidlem přede mnou, je tato fotka pro SO použitelná? Měřeno Camea Unicam Velocity 3. Mám dojem, že z fotky nelze určit, které vozidlo je měřeno. Nemám s tímto zatím žádné zkušenosti, tak prosím o názor všech co k tomu mají co říci. Dělá to na mě dojem, že všechny fotky jsou výřezy z jedné a té samé. Více jich ve spisu není.

« Poslední změna: 25 Ledna 2018, 22:52:20 od Thom@s »
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti v obci
« Odpověď #14 kdy: 27 Ledna 2018, 22:17:33 »

To usnesení o odložení věci sem vložte. IMHO odložit podle § 125f odst. 5 ZPPK nemohou, protože v prvé řadě odpovědnost fyzické osoby za přestupek zanikla, srv. § 29 písm. b) PřesZ a následně musí zastavit správní řízení z moci úřední podle § 66 odst. 2 SprŘ. Když není přestupek řidiče, není přestupek provozovatele. Podjatost to být nemusí, může to být pouhá tupost úředníka. Nicméně námitku podjatosti konkréní úřední osoby (a případně jejího vedoucího či toho, kdo to za úřad podepsal) v rámci krmení úředního šimla podat považuji za vhodné až nutné.

Neberte mě příliš vážně, neznám všechny vazby mezi zákony, matadoři úvahu opraví či přímo smetou se stolu.

Šiml nakrmen, podjatost podána. Dal jsem to až po primátora. Snad se tím chvíli zabaví a dají na chvíli pokoj. Ale co jsem tu četl tak jsou schopní jet dál ústní, a když dojde k zamítnutí podjatosti až po vydání příkazu,  tak jim to NSS už v minulosti podržel.
« Poslední změna: 27 Ledna 2018, 22:19:10 od Thom@s »
IP zaznamenána