30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přednost v křižovatce  (Přečteno 5196 krát)

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Přednost v křižovatce
« kdy: 25 Ledna 2018, 08:24:17 »

Má přednost v jízdě vozidlo odbočující vpravo na křižovatce se dvěma průběžnými pruhy, které při odbočování přejíždí z pravého jízdního pruhu do pruhu levého před protijedoucím vozidlem, které přijíždí z opačného směru a odbočuje vlevo?

Díkes!
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #1 kdy: 25 Ledna 2018, 08:34:37 »

ano, vozidlo odbočující vpravo si může vybrat, který pruh využije
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2018, 12:18:01 »

Spíš bych to hrál na pravidlo, že pokud odbočuji vlevo, dávám přednost protijedoucím vozidlům.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #3 kdy: 25 Ledna 2018, 12:19:56 »

I když, teď mi asi došlo jak to tazatel myslel.. záleží na tom, jestli se v podání vpravo odbočujícího jedná o jeden úkon, tedy rovnou vjede do levého, nebo dva.. tedy vjede do pravého a pak se s levým blinkrem cpe do levého - v tom případě už přednost nemá
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #4 kdy: 25 Ledna 2018, 12:44:02 »

I když, teď mi asi došlo jak to tazatel myslel.. záleží na tom, jestli se v podání vpravo odbočujícího jedná o jeden úkon, tedy rovnou vjede do levého, nebo dva.. tedy vjede do pravého a pak se s levým blinkrem cpe do levého - v tom případě už přednost nemá
Ano. V tom je zakopán pes. Krome odbocovani jeste vozidlo meni pruh.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #5 kdy: 25 Ledna 2018, 12:49:47 »

V tom případě záleží, zda při odbočování si vybere rovnou levý pruh (má přednost) nebo po dokončení odbočování mění pruh jízdy (nemá přenost)
osobně, vzhledem k rychlosti rozhodování některých jedinců, bych si radši držel odstup i po dokončení odbočování a dal jim prostor se rozhodnout :)
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #6 kdy: 25 Ledna 2018, 13:06:24 »

Nedávno jsme diskutovali odbočování z Olbrachtovy do Budějovické.... Asi by záleželo i na místě střetu.
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #7 kdy: 25 Ledna 2018, 13:11:04 »

V tom případě záleží, zda při odbočování si vybere rovnou levý pruh (má přednost) nebo po dokončení odbočování mění pruh jízdy (nemá přenost)
osobně, vzhledem k rychlosti rozhodování některých jedinců, bych si radši držel odstup i po dokončení odbočování a dal jim prostor se rozhodnout :)
Presne jste se dovtipil. Nebylo mi jasne, jestli muzu pri odboceni doprava zároveň zmenit pruh a rozhodnout se odbocit do leveho.
IP zaznamenána

Stastlivec

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #8 kdy: 25 Ledna 2018, 13:36:33 »

A zrovna tady na tý Budějovický stačí být rychlejší - víc lidí přechází od Brumlovky směrem k metru, takže když dokončují přecházení, dá se už v pohodě směrem od Brumlovky odbočit doleva :)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #9 kdy: 25 Ledna 2018, 17:06:31 »

V tom případě záleží, zda při odbočování si vybere rovnou levý pruh (má přednost) nebo po dokončení odbočování mění pruh jízdy (nemá přenost)
osobně, vzhledem k rychlosti rozhodování některých jedinců, bych si radši držel odstup i po dokončení odbočování a dal jim prostor se rozhodnout :)
Presne jste se dovtipil. Nebylo mi jasne, jestli muzu pri odboceni doprava zároveň zmenit pruh a rozhodnout se odbocit do leveho.
Pri odbocovani vpravo si muzes vybrat libovolny pruh. Protijedouci ridic ti musi dat prednost. Nedavno jsem to vysvetloval na krizovatce Sazecska x Cernokostelecka smerem do centra notne rozhorcenemu mladikovi, ktery nevahal na dalsich semaforech vyskocit z auta a jit mi to vysvetlit rucne. Dluzno podotknout, ze od umyslu dat mi pres drzku (ktery inzeroval dost nahlas od chvile kdy opustil sve vozidlo) ho asi neodradila ani tak moje prednaska z pravidel silnicniho provozu, jako rozdil v mych a jeho telesnych proporcich.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #10 kdy: 25 Ledna 2018, 17:48:56 »

Je to přesně jak píše medvěd, řidič na zelený šipce má přednost bez ohledu na počet pruhů a záleží na jeho výběru kam se zařadí. Praxe je taková že jedou oba najednou, červená šipka do levýho pruhu, pravá šipka do pravýho pruhu a pak se v průběhu jízdy každý zařadí kam potřebuje, pokud teda někdo potřebuje být nabourán je to dobrá příležitost, tou další jsou přednosti zprava u obchodních center a v Karlíně.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #11 kdy: 25 Ledna 2018, 18:00:58 »

.... Praxe je taková že jedou oba najednou, červená šipka do levýho pruhu, pravá šipka do pravýho pruhu a pak se v průběhu jízdy každý zařadí kam potřebuje,...

Takhle to funguje leda v Praze a okolí....mimo Prahu se na to ze své zkušenosti nikdy nespoléhám...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Přednost v křižovatce
« Odpověď #12 kdy: 25 Ledna 2018, 22:08:06 »

občas to takhle funguje i na Střížkově u DUA
což je ovšem Praha, tak jako bych nic nepsal  ;)
IP zaznamenána