30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout  (Přečteno 9049 krát)

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil

Odmítnout můžete, ale pokud někde stopy Vašeho DNA najdeme, stejně Vás tam dáme. Sice beze jména, ale může se to hodit, žejo.

https://www.novinky.cz/krimi/460663-policie-sbira-dna-i-obetem-kradezi-lze-to-odmitnout.html
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #1 kdy: 17 Ledna 2018, 10:43:31 »

Odmítnout můžete, ale pokud někde stopy Vašeho DNA najdeme, stejně Vás tam dáme. Sice beze jména, ale může se to hodit, žejo.
https://www.novinky.cz/krimi/460663-policie-sbira-dna-i-obetem-kradezi-lze-to-odmitnout.html

Přijde mi, že je to zase demagogie fízla.
varianty:
1) vzorek poskytneme.
- dle sdělení policie by měl být zničen jakmile bude určen jako domácí a vyloučen ze stop.
- poskytnutí vzorku nezpůsobí žádný posun v případu - pouze "pomáhá fízlovi" - rozumějme, řeší o 1 DNA stopu méně
- pokud policie lže, vzorek "omylem nezničí" a má váš vzorek z nějaké vaší dřívější trestné činnosti, můžete být spárováni s nějakou trestnou činností
2) vzorek neposkytneme
- policie váš vzorek uloží jako anonymní a možná podezřelý
- budete-li někdy v budoucnu muset vzorek odevzdat a bude spárován  s tímto anonymním, těžko se něco bude dít - byli jste přece "domácí".
- fízl nebude mít usnadněnou práci a bude zkoumat o 1 vzorek více

Viděl jsem fízla při akci  - jednalo se o vloupání do sklepů, krádež obsahu sklepa, kolárny, poškození vozidel - nikdy nebyly prováděny odběry biologického materiálu - pouze asi 5 otisků prstů. Nebylo provedeno žádné srovnání  s domácími, nepadlo na to téma sni slovo. Pokud se týče vozidla - tak v mém by našli DNA asi 15 lidí a na podlaze nejspíš i 35 čoklů.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #2 kdy: 17 Ledna 2018, 11:03:34 »

To je fakt, vykrádačka našeho bytu se taky obešla bez odebrání vzorků domácích.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #3 kdy: 17 Ledna 2018, 11:23:19 »

Ještě bych doplnil, že když vzorek poskytneme, vystavujeme se nebezpečí , že vzorek bude porovnán s databází a najde se nějaká (třeba částečná) shoda se vzorkem z jiného trestného činu...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #4 kdy: 17 Ledna 2018, 12:18:16 »

Ještě bych doplnil, že když vzorek poskytneme, vystavujeme se nebezpečí , že vzorek bude porovnán s databází a najde se nějaká (třeba částečná) shoda se vzorkem z jiného trestného činu...
Já už v té databázi jsem a bojím se uplivnout si v parku pro případ, že se tam pak pobodají somráci a moje stopa u toho bude.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #5 kdy: 17 Ledna 2018, 12:42:58 »

K tématu jeden velmi bohatý štítek z blogu Paragraphos Tomáše Peciny.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #6 kdy: 17 Ledna 2018, 14:53:28 »

Já už v té databázi jsem a bojím se uplivnout si v parku pro případ, že se tam pak pobodají somráci a moje stopa u toho bude.
Buďte klidný. Obecná snaha fízla, je tzv. "v zájmu bezpečnosti" postupně rozšiřovat svoje oprávnění. Případně využít to, co jim jde vždycky náramně dobře - tedy hrozbu. V tomto případě tedy hrozbu sankcí - jak patrno v článku. Limitně se blížíme k době, kdy bude odevzdání vzorku DNA jakousi povinnou poporodní procedurou - aneb budeme tam všichni. Ať už ve formě zákonné, kdy v podstatě jakýkoliv delikt bude spouštět odebrání vzorku (viz např. https://www.uoou.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_org=200144&id_ktg=2479&n=databaze%2Ddna) a situace v Anglii, kde je popsán stav v roce 2009, případně to většina dobrovolně vyšpulí kvůli nějakému bonusu na Visa kartě či něčem podobném. No  a pak se z toho fízl zaručeně podělá, až v tom parku najde těch flusanců třeba 378.
Mimochodem co se týče jakéhokoliv policejního tvrzení o potřebnosti odevzdání DNA - pak doporučuji https://www.uoou.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=200144&id=6109&n=databaze%2Dprofilu%2Ddna. Ze zprávy úřadu plyne, že z 20 náhodně vybraných uložených vzorků jich 12 - tedy 60% přesně nevyhovovalo podmínkám potřebnosti, z toho pak 3 osoby zproštěné obžaloby, 1 svědek, 1 zrušeno obvinění, 3 hospodářské TĆ a 4 bagatelní zločiny (mařenky, podmínky).
Věřím, že se nedočkám dne, kdy dostanu v parku trochu přes držku od ožralého váguse a poté pořádnou nakládačku od fízla, kterému odmítnu poskytnout svoje DNA k "šetření" a on bude "překonávat můj odpor".
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #7 kdy: 17 Ledna 2018, 15:08:36 »

A nebo jinak - chceš moje DNA - tumáš a žer! (následuje plivanec do obličeje příslušníka) :)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #8 kdy: 18 Ledna 2018, 14:27:12 »

Věřím, že se nedočkám dne, kdy dostanu v parku trochu přes držku od ožralého váguse a poté pořádnou nakládačku od fízla, kterému odmítnu poskytnout svoje DNA k "šetření" a on bude "překonávat můj odpor".
Ono v realitě je to tak, že na vzorku trvají na fízlárně a přestože na první dobrou je advokát poslal do prdele s tím, že ani otisky ani dna nejsou vůbec k ničemu v případu třeba a dle zákona nemají nárok, tak na druhou návštěvu už na tom trvali, státní zástupce jim to po rozhovoru mezi fízlem, advokátem a jim podržel a advokát prohlásil, že teda co se dá dělat, že by mi jinak klidně vykloubili rameno. (byl jsem v tu chvíli v pozici podezřelého, ani ne obviněného a už vůbec v tom nehrála roli podoba, otisky nebo dna)
I kdybych ten barák nakrásně vystřílel a dostal se ven, tak bych pak asi musel zmizet někam do tichomoří, což vzhledem k okolnostem opravdu nestálo za to.
Zákon mlží a předpis policejního prasedenta nařizuje sbírat co to jen jde.

Pokud vás někde ztotožní a chtějí to, pak se tomu nedá vyhnout - leda snad emigrací - vzorky, fotky,otisky beztak neposkytujete na ulici.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #9 kdy: 18 Ledna 2018, 16:08:56 »

for: Jan Novák
Možná je důležitější, v jaké pozici jste skončil.... jako sprostý podezřelý, leč neusvědčený, nebo nakonec jako odsouzený? Pokud varianta 1) tak je zkuste potrápit dotazem, zda-li byly vaše údaje zlikvidovány - přečtěte si přílohu 6 k příslušnému policejnímu pokynu dle odkazu jakubba - viz http://paragraphos.pecina.cz/2017/04/kapitulace.html
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #10 kdy: 19 Ledna 2018, 10:36:34 »

for: Jan Novák
Možná je důležitější, v jaké pozici jste skončil.... jako sprostý podezřelý, leč neusvědčený, nebo nakonec jako odsouzený? Pokud varianta 1) tak je zkuste potrápit dotazem, zda-li byly vaše údaje zlikvidovány - přečtěte si přílohu 6 k příslušnému policejnímu pokynu dle odkazu jakubba - viz http://paragraphos.pecina.cz/2017/04/kapitulace.html
Skončil jsem podmínečným zastavením trestního stíhání se zkušební lhůtou. Takže po dobu té lhůty nemá cenu nic zkoušet, něco zkusím po uplynutí lhůty. TČ ohrožení pod vlivem návykové látky. (žádné škody na nikom a na ničem, kontrolní kontrola ve vlastním autě bez posádky)

Jde o to, že otisky, fotky a dna nemohly nijak přispět k objasnění tohoto činu, ani žádného jiného někde jinde a jindy. Vzorky jsem byl nucen poskytnout ve fázi podezřelého (ani ne obviněného, natož odsouzeného)
Nemám nic proti tomu aby toto odebírali, když vyšetřují znásilnění nebo krádež a že si tyto vzorky ponechají až soud rozhodne o vině. (a zlikvidují, jakmile zjistí, že to udělal někdo jiný)
V současnosti prostě sbírají co mohou o všech od kterých mohou.
V hypotetickém případě, že by proběhl nějaký soud a já byl nevinen, tak už ty vzorky stejně mají a jak se ukazuje u Peciny, tak si je prostě nechají nafurt, protože maj placatý čepice a ty jsou víc než nějaké zákony.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #11 kdy: 19 Ledna 2018, 12:08:26 »

for: Jan Novák
Jestli dobře čtu přílohu a vlastní fízlovský oběžník - tak asi spadáte pod řádek 56 přílohy č. 6 a nastavená doba uložení údajů je 80 let. Chvíli tedy vydržte :)
Je možné, že bude v této souvislosti přijata zákonná úprava namísto oběžníku fízla, která to nějak ošéfuje.
Zuřivě se bráním diskusi o přispění uložených vzorků k něčemu, či objasněnosti něčeho - nikam se nikdy nedobereme a nakonec to vždycky skončí debilními hláškami typu "kdyby to bylo tvoje dítě/kočka/auto - tak bys mluvil jinak".
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #12 kdy: 19 Ledna 2018, 13:39:49 »

Jestli dobře čtu přílohu a vlastní fízlovský oběžník - tak asi spadáte pod řádek 56 přílohy č. 6 a nastavená doba uložení údajů je 80 let. Chvíli tedy vydržte :)
Jesteze tak, už jsem se bál, že si mě tam nechají na furt.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #13 kdy: 04 Února 2018, 13:12:55 »

Novak: Podezrely ve zkracenem pripravnem rizeni je obdoba obvineneho behem trestniho stihani. V te dobe se identifikacni ukony provadeji a i proti vuli tech osob. Nebylo to pro objasneni tveho pripadu, ale pro objasneni ostatnich dosud neobjasnenych pripadu, u kterych jsou evidovany DKT nebo DNA stopy.
To je celkem jedno, jak si to zdůvodní, je to prostě prasárna. Např. Neplatil jsi alimenty, tak si tě preventivně vyfotíme, vezmem otisky a dna pro případ, že jsi v minulých 20 letech náhodou ještě nespáchal něco jiného.
Stejně tak by se dalo zdůvodnit odebírání plošně všem, třeba při vydávání občanky nebo odposlech každého telefonu(sory, to už vlastně de facto máme). Určitě by to moc pomohlo policii v práci.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Policie sbírá DNA i obětem krádeží. Lze to odmítnout
« Odpověď #14 kdy: 04 Února 2018, 19:55:01 »

S cistym svedomim bezte prosim k sipku...

update>nemel jsem v umyslu tykat
« Poslední změna: 04 Února 2018, 22:43:32 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin