30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: prezidentske dilema  (Přečteno 18357 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #15 kdy: 15 Ledna 2018, 09:33:03 »

Hm.. na tomhle fóru... EET, zajišťováky, biosračky, Ťokací silniční fašismus... překvapil jste mne.
Esli ste celej překvapenej, tak doporučuju se na ČSÚ podívat, jak to dopadlo, co tam je za existence a kolik mají křesel.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #16 kdy: 15 Ledna 2018, 09:41:23 »

Budu obviňován, že slyším trávu růst, ...

Něco na tom bude ... je to slyšet až ke mně ......
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #17 kdy: 15 Ledna 2018, 10:34:59 »

Vyhraje Drahoš. Z posledních sil se dá dohromady opozice, která toho pravda taky asi moc neprosadí. A Babiš bude mít po čtyřech letech většinu sněmovny. A pak to teprve nabere obrátky.

To se nestane.. Zemanův mandát končí až v březnu.. i když prohraje tak bude mít dost času jmenovat znovu Babiše.. a i když Babiš nedostane důvěru tak třetí pokus má předseda sněmovny.. a toho má ANO.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #18 kdy: 15 Ledna 2018, 10:40:47 »

Já jsem nevolič ...
to je v tvem pripade v poradku, fizlove by nemeli mit volebni pravo. Stejne jako politici, urednici a ostatni z rozpoctu placeni prizivnici.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #19 kdy: 15 Ledna 2018, 10:49:36 »

Andrej Babiš, 2013: Nepodpořím nikoho, kdo má něco společného s érou Václava Klause, opoziční smlouvou a se systémem korupce politických stran, který zde Klaus se Zemanem úspěšně vybudovali. Zeman [..] je pro mě pokračovatelem Klausovy éry. Je to kandidát, který by si prezidentskou kandidaturou pouze léčil ego. [..] Volím Schwarzenberga, Zeman je pokračovatel kapitalistického mafianismu a korupce.

Andrej Babiš, 2018: Budu volit pana prezidenta Zemana [..], protože ho považuji za [..] člověka, který nekrade, za kterým jsou výsledky, který drží slovo a [..] nežije z politiky, ale pro politiku.
IP zaznamenána

Anorex

  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #20 kdy: 15 Ledna 2018, 10:58:38 »

Ale víte jak, co kdyby náhodou!!!!!!


Jinak mě docela zklamal D-FENS svými předvolebními články, ale ještě více ta skladba diskutujících (někteří z nich chodí i sem). Mám pocit, že někteří trochu ztrácí kontakt v určitých oblastech s realitou, vymýšlejí věci hraničící pomalu s konspiračními teoriemi a chvílemi slyší trávu růst.

Jinak k volbám. Má volba pro 1. kolo se dál nedostala, byť to podle mě byl i tak procentuální úspěch. V 2. kole budu volit samozřejmě Drahoše. Jsem zvědav, jak bude vypadat následujících 14 dnů a na jaké obrátky pojedou hradní hnojomety...
« Poslední změna: 15 Ledna 2018, 11:00:39 od Anorex »
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #21 kdy: 15 Ledna 2018, 13:47:37 »

Nemam rad ani jednoho z nich, ale jestli si mam vybrat mezi Jirim 'nemam na nic svuj nazor' Drahosem a Milosem 'do drzky si nevidim' Zemanem, volime dle jednoduche uvahy - Klaus mne sral 10 let jako prezident, tak proc by mne Zeman mel srat kratsi dobu ...
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #22 kdy: 15 Ledna 2018, 14:45:57 »

Do úvah, kterou varinatu považovat za menší zlo, bych ještě zahrnul dost pravděpodobnou variantu, že další prezidentské volby budou v případě vítězství paměť mám jako slon Miloše dříve, než za pět let. Pak už by snad mohl být výběr trochu lepší či alespoň méně katastrofální, možná...
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #23 kdy: 15 Ledna 2018, 16:18:52 »

Na to bych nesázel...je to sice geront, ale těch pět let ho ještě naživu udržej....navíc těžko říct co bude dělat až zubatá začne doopravdy klepat na dveře, to se možná ještě podivíme jestli tam zůstane....
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #24 kdy: 15 Ledna 2018, 17:21:21 »

Drahoš prohlásil, že Bureše by nejmenoval. Kladné body.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #25 kdy: 15 Ledna 2018, 18:09:06 »

Zemanův mandát končí až v březnu.. i když prohraje tak bude mít dost času jmenovat znovu Babiše.. a i když Babiš nedostane důvěru tak třetí pokus má předseda sněmovny.. a toho má ANO.

To je sice pravda, ale pořád má prezident právo veta na zákony a hodně co mluvit do jmenování nejrůznějších postů mj. ústavní soud, NSS , jmenuje ministry, přijímá jejich demisi, rozpouští sněmovnu...atd.
Takže po tom, co tady nejvíce hrozí - a to je Babišova vláda 4 roky bez důvěry (tím pádem zcela nekontrolovatelná) - si myslím že bude vhodnější mít tady prezidenta, který minimálně nefandí Babišovi.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #26 kdy: 15 Ledna 2018, 21:44:15 »

vláda sice vládne, ale ty zákony musí odhlasovat parlament
a tam je jedno, jestli má bureš důvěru nebo ne

a k ovaru
je proevropský ale ne tak probruselský jako želé
zatím nemám jasno, ale ještě je čas, v nejhorším tam nejít...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #27 kdy: 16 Ledna 2018, 23:51:17 »

njn
jenže od 90. jsem jediný volby nevynechal
jak to říká paní správcová v obecný škole
"tenkrát jsme nemohli, teď můžem..."

a když je tu ten chat, tak trocha inspirace
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11299925570-selsky-rozum/

live i zítra, opět čt2, od 15:50
IP zaznamenána

nechapavy

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #28 kdy: 17 Ledna 2018, 08:20:33 »

protoze nejsem spisovatel, dovolim si sem postnout odkaz na Urzuv clanek, ktery (az prekvapive) krasne vypsal me myslenky
http://dfens-cz.com/presidential-combat-round-2-fight/
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:prezidentske dilema
« Odpověď #29 kdy: 28 Ledna 2018, 10:03:19 »

a fízlové jásaj.....že jim podrží jejich STBáckýho premiéra
IP zaznamenána