30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Brno - parkování AQ Kohoutovice  (Přečteno 11393 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
[WIN] Brno - parkování AQ Kohoutovice
« kdy: 12 Ledna 2018, 21:35:15 »

Zdravím kolegové,

jezdím často do brněnského aquaparku v Kohoutovicích, na ulici Libušina třída. Jedná se o klasické parkoviště, kde je nutné mít parkovací kotouč a maximálně stát tři hodiny. Samozřejmě nikdo to tam prakticky nedělá (já už také ne) a nikdo to neřeší.

Občas se naskytne volné místo zde: (https://mapy.cz/zakladni?x=16.5403295&y=49.1937591&z=18&pano=1&pid=48244020&yaw=2.455&fov=1.057&pitch=0.126&source=pubt&id=15207265)
Jedná se o parkoviště vyhrazené pro autobusy od Po-Pá 8-17h.

Byl jsem jeden ze šťastných, kdo dnes dostal lísteček od MP, který skončil v šuplíku doma. Je to přestupek postihnutelný Správním deliktem? Jak to funguje v Brně?

Samozřejmě, až něco přijde z úřadu, tak naskenuji.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2018, 21:51:04 »

Neni to 8-18?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2018, 21:52:09 »

Vysvětlete Helmutovi, kde smí a kde nesmí parkovat, aby se mu to nestalo znova.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #3 kdy: 14 Února 2018, 19:36:41 »

Tak a včera mi dorazil od MP dopis, kde mě vyzývají k předvolání vysvětlení. Napadlo mě udělat, co se píše v FAQ, a sice že jsem žádné vysvětlení nepodával a není co sepisovat.
A nebo jím předhodit Helmuta už rovnou.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #4 kdy: 14 Února 2018, 22:00:16 »

Kotouc byl do 18:00 -3h, neni materialni aspekt. Pardon, dival jsem se na znacku s kotoucem...
Ale sam pisete autobusy:
... Jedná se o parkoviště vyhrazené pro autobusy od Po-Pá 8-17h...
a pak, ze fotili po 17:xx
Tak jsem z toho jelen, muzete to vyjasnit? kdyz Vam tedy nejde o parkovaci kotouc?
« Poslední změna: 15 Února 2018, 20:04:33 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #5 kdy: 18 Února 2018, 08:49:11 »

Na parkovišti je povinnost použít kotouč, samozřejmě to tam nikdo za tu dobu co tam jezdím, nedělá a nikdo to neřeší.

Mé auto bylo na parkovišti vyhrazeném pro autobusy, kde značka platí až do 18 h. Kotouč jsem neměl.
Mimochodem stála tam ještě další auta a nikdo neměl lístek, jen z té čtveřice já.

Auta tam parkují dost často a málokdy se stane, aby tam dojela MP. Klasicky tam bývá narvané parkoviště o prac. dnech mezi 16-18h a občas se uvolní místo tam.
A nikdy jsem tam neviděl ještě přijíždět autobus.

Já jsem předchozí zprávu smazal, protože jsem si nevšiml, že jste ji ještě dodatečně editoval, tak jsme si asi neporozuměli.

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #6 kdy: 28 Února 2018, 08:39:43 »

Má smysl tam chodit a něco řešit nebo mám si raději počkat na dopis od úřadu. Když jim vysvětlím Helmuta, pomohu si s tím nějak?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #7 kdy: 28 Února 2018, 15:34:05 »

Měl jsem cestu do Brna, tak jsem se tam na zkušenou zastavil. A jednou stačilo, odepřel jsem podat vysvětlení a strážník na to, že takhle jsem to mohl mít levně a rychle. To jsem odmítl a v zápisu stojí, že jsem jako provozovatel odepřel podat vysvětlení.

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #8 kdy: 28 Února 2018, 16:50:39 »

Chodit za zedníkama má smysl jen tehdy pokud chceme podpořit jejich rozpočet a zaplatit jim pokutu. Jediná smysluplná interakce s nimi by mohla spočívat v neustálém oddalování a omlouvání se z podání vysvětlení čímž by se úřadu krátila ta absolutní dvouletá prekluzní lhůta.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #9 kdy: 28 Února 2018, 20:48:44 »

Dvouletá?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #10 kdy: 04 Dubna 2018, 11:30:07 »

Tak už mi tu dorazila výzva. Překvapuje mě, že mě sankcionují za úplně něco jiného než jsem očekával. Lze tento přestupek řešit Správním deliktem?

IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #11 kdy: 04 Dubna 2018, 11:45:50 »

Pod pojem neoprávněné zastavení a stání srv. § 125f odst. 2 písm. a)ZPPK se schová kde co.
Zda je toto opravdu korektní odpustek nedokáži posoudit. Právní klasifikace se mi poněkud nezdá.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #12 kdy: 04 Dubna 2018, 12:08:24 »

Při vjezdu na parkoviště jsou dvě značky:

1. označení auta parkovacími hodinami s maxi. dobou 3 hodin, což tam nikdo opravdu nedělá

2. na okraji parkoviště je vyhrazeno místo pro autobusy v pracovních dnech 8-18 h, jelikož parkoviště bývá opravdu často plné, někdo to střelí tam. Pravidelně tam stávají auta a sem tam se objeví hlídka.

To za co po mně chtějí peníze, je vlastně porušení dle zákona jiného ustanovení a v dopise specifikují způsob stání

Při návštěvě MP mi odmítla ukázat fotografii (klientovi přede mnou ukázali), takže taky záleží co bude ve spise.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #13 kdy: 04 Dubna 2018, 13:15:59 »

Na mapě je značka parkoviště s podélným stáním..
porušení způsobu stání znamená že podle SO vozidlo nestálo podélně.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Brno - parkování AQ Kohoutovice
« Odpověď #14 kdy: 04 Dubna 2018, 14:09:41 »

jenom připomínám, že fotku nechtěli ukázat, protože měli k tomu možná důvod. V Brně rádi manipulují s fotkama a nebo to někdy zkouší i bez fotek…
IP zaznamenána