30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Zábor VP - Zeleň  (Přečteno 2666 krát)

Zacatecnice11

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] Zábor VP - Zeleň
« kdy: 28 Února 2019, 23:55:23 »

Zdravím,
přišla mi vůbec první Výzva pro osobu podezřelou ze spáchání přestupku (od městské policie). Respektive našla jsem ji za stěračem.

Jelikož řidička mého vozidla je krátkodobá řidička (není výmluva, ale pouze vysvětlení), zaparkovala prostě auto tam, kde stálo dalších asi 6 aut. Není si jistá, zda další měli za stěračem rovněž papírek. Jednalo se o nezpevněnou plochu, i když je to plocha navazující k širší řekněme polní cestě před cedulí Zákaz vjezdu. Před plochou je pouze upozornění "Cyklisto sesedni z kola" a úplně na začátku silnice značka označující slepou ulici.
I tak se chci ale zeptat, jak postupovat, případně co hrozí? Bylo mi řečeno, že když se dostaví v lhůtě pěti dnů (uvedené na lístku), tak prostě jen zaplatí 500 a budu mít klid. Pročítáním fóra jsem ale zjistila, že se dostavit na služebnu nemusí. Jedná se o první přestupek tohoto rázu. Je lepší se dostavit nebo počkat na oficiální dokument? Případně prosím souhrně pro blondýnky, co jak dál :-) Děkuji!
« Poslední změna: 01 Března 2019, 01:15:27 od enzym »
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zábor VP - Zeleň
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2019, 00:04:31 »

Pro začátek si počtěte road-fens http://road-fens.cz/page/4/.
Co se týče lístečku za stěračem - odvál jej vítr, rozmočil déšť a sebral jej fanatický třidič odpadu.
S policí a strážníky se nebavíme a ani jinak s nimi nekomunikujeme.
Dejde odkaz na místo údajného přesdtupku (mapy.cz či gůglmapy).

Ve věci dopravních přestupků, které budete nepochybně páchat, se v zásadě musíte rozhodnout, zda budede systémový ovčan (=beránku, otřes se) či nesystémový občan (hustý účastník řízení). Ovčan, což jest odvozenina od slova ovce, se státní mocí nediskutuje poslušně platí a nechává si přičítat body, občas se vyboduje a neřídí a pořád tak dál dokola. Občan počlivě zkoumá, zda údajný přerstupek se opradvu stal, zda je správně zdokumentovaný a zda státní moc postupvala v buzeraci podle svých pravidel a vynesla rozhodnutí tak, jak si sama určila.
Ovčan ušetří spoustu času a nervů a poslušně platí a občas neřídí, občan strávní desítky až stovky hodin studiem, konzultacemi, psaním podání a podobně. Zato platí povětšinou méně a pokud není úplný pako a pyrát, tak řídí furt.
« Poslední změna: 01 Března 2019, 00:12:25 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Zacatecnice11

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Zábor VP - Zeleň
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2019, 00:09:49 »

Pro začátek si počtěte road-fens http://road-fens.cz/page/4/.
Co se týče lístečku za stěračem - odvál jej vítr, rozmočil déšť a sebral jej fanatický třidič odpadu.
S policí a strážníky se nebavíme a ani jinak s nimi nekomunikujeme.
Dejde odkaz na místo údajného přesdtupku (mapy.cz či gůglmapy).

To, že se nebavíme zní perfektně, ale začátečník má vážně nahnáno. Zároveň je otázkou než přijde nějaký dokument, protože na konci měsíce opouštím republiku na měsíc a jestli na mne vytasí v dopise nějakou zase pětidenní lhůtu, tak mne po příletu na letiště rovnou zavřou  ::)

Přesně je to zde:
https://www.google.com/maps/place/50%C2%B007'54.8%22N+14%C2%B026'54.9%22E/@50.131901,14.4480248,19z/data=!3m1!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d50.1319005!4d14.4485716
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zábor VP - Zeleň
« Odpověď #3 kdy: 01 Března 2019, 00:17:48 »

Co bylo přesně na tom lístečku? Odhaduji to na neoprávněný zábor veřejného prostranství, to je ta nejlehčí disiplína, ideální začátek pro začínajícího pyráta.

Z dočasného pobytu v zahraniční si nemusíte dělat těžkou hlavu (pokud nevlastníte datovou schránku), pokud jej dokážete doložit, existují na to zákonem předespané postupy. Na takovéto situace je zde dostatek matadorů přes správní řízení, kteří Vám relevantně poradí, co a podle jakého ustanovení musíte do kdy udělat.

Pokud se rozhodnete býti hrdou občankou tak čtěte road-defens a zdejší rady pro začátečníky.
« Poslední změna: 01 Března 2019, 00:22:40 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Zacatecnice11

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Zábor VP - Zeleň
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2019, 00:21:56 »

Přesně tak. Je tam Zábor veřejného prostranství - zeleň.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Zábor VP - Zeleň
« Odpověď #5 kdy: 01 Března 2019, 00:29:18 »

Počkejte, až přijde něco z úřadu, na MP nereagujte. Do té doby projděte ukončené případy s klíčovým slovem zábor, zatím nikdo zábor neprohrál. Protože to není přestupek podle 360/2000, ale podle 250/2016, musí úřad najít konkrétního viníka, provozovatel vozidla nestačí. Hint: čl. 37 Listiny základních práv a svobod.
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=7539.0
Čl. 37 odst. 1 LZPS
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.