30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pochybení správního orgánu  (Přečteno 5112 krát)

Mestyp

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Pochybení správního orgánu
« kdy: 06 Ledna 2018, 20:11:44 »

Dobrý den, chtěl bych se v obecné rovině zeptat, jestli existuje odpovědnost SO za případné chybné vedení řízení, resp. jestli se lze něčeho (i pouhé omluvy) domáhat za např. použití špatných důkazů, za snahu odsoudit za každou cenu apod. Jestli správně chápu Správní řád, tak úředník není kat, který má tendenci přitáhnout piráta na špalek, ale měl by "spravedlivě" vyhodnotit důkazy a rozhodnout. Jsem naivní, že? Dá se na ně někde stěžovat? Děkuji
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pochybení správního orgánu
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2018, 21:28:48 »

Proti rozhodnutí můžete dávat opravné prostředky..
a můžete na úředníka dát stížnost
a když můžete dokázat že úřad udělal chybu a způsobil vám tím škodu tak je můžete žalovat o náhradu škody
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Pochybení správního orgánu
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2018, 18:27:04 »

Proti rozhodnutí můžete dávat opravné prostředky..
a můžete na úředníka dát stížnost
a když můžete dokázat že úřad udělal chybu a způsobil vám tím škodu tak je můžete žalovat o náhradu škody

A jaká je šance něco dokázat a jaká je šance, že žaloba bude úspěšná?
IP zaznamenána

Mestyp

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Pochybení správního orgánu
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2018, 20:00:39 »

Proti rozhodnutí můžete dávat opravné prostředky..
a můžete na úředníka dát stížnost
a když můžete dokázat že úřad udělal chybu a způsobil vám tím škodu tak je můžete žalovat o náhradu škody
Měl jsem na mysli tu stížnost. Škodu bych asi nedokázal, kromě známek na dopis :D
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pochybení správního orgánu
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2018, 11:03:56 »

Měl jsem na mysli tu stížnost. Škodu bych asi nedokázal, kromě známek na dopis :D
Studium správního řádu, konzultace s právním poradcem doložena fakturou, čas na sepsání, to vše zakotvené v potvrzení o příjmu od zaměstnavatele x počet hodin... No mercy
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pochybení správního orgánu
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2018, 11:07:31 »

A jaká je šance něco dokázat a jaká je šance, že žaloba bude úspěšná?

To je případ od případu..
v obvyklé situaci že obviněný má pocit křivdy z výsledku řízení které proběhlo plus mínus standardně je šance asi mizivá.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pochybení správního orgánu
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2018, 11:09:49 »

Jan Novák: To uplatnit nemůžete.. účastník správního řízení nese svoje náklady sám.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pochybení správního orgánu
« Odpověď #7 kdy: 08 Ledna 2018, 11:11:50 »

Jan Novák: To uplatnit nemůžete.. účastník správního řízení nese svoje náklady sám.
TO je jasné, ale například pokud rozjedou něco promlčeného, já je na to upozorním a oni si dál jedou svou by tam podle mě prostor byl.
Případně uplatnit osobní odpovědnost mimo úřední hodiny a kamerové systémy.
IP zaznamenána

Mestyp

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Pochybení správního orgánu
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2018, 15:29:28 »

Mě jen štve, že někdo použije evidentně neplatné podklady k tomu, aby mě dostal a přitom by měl jednat objektivně. Tahle snaha inkasovat za každou cenu je zvrácená. Konkrétně se jedná o to, že chybné nastavení radaru proběhlo (příklad) 1. 7. 15 podle návodu z 1. 1. 15, ale protože by musel úředník uznat pochybení, tak bezostyšně použil návod z 1. 9. 15 a tvrdil, že tak je to nastavení správně. To je prostě prasárna.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pochybení správního orgánu
« Odpověď #9 kdy: 09 Ledna 2018, 15:52:14 »

Tahle snaha inkasovat za každou cenu je zvrácená.
Je to zvrácené, ale zcela logické.

Obec dělá pravidla, dohlíží na ně a pokuty jsou jejich příjmem.
Obec našla ideální zákonný způsob jak si vylepšit rozpočet a zároveň obec dohlíží na své úředníky aby se v práci neflákali a tedy je motivuje podle vyřešených případů. Za spravedlnost si chodník neopraví. Náklady s odvoláním je netrápí, protože to jde na kraj. Takže jedou jak u pásu a odhazují zmetky. Odpovědnost nemají, takže vo co go.

A sehnat bezpáteřní svině na tu práci není v této zemi problém. Mnohdy to můžou být i běžní tupci typu "stát je dobro a i nesmyslná pravidla se musí dodržovat, řikali nám to ve škole", kteří si jen neuvědomují pro co pracují.

Stačilo by přepsat zákon na "pokuty jsou příjmem státního rozpočtu" a radary zmizí ze země než řeknete parazit.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 006
    • Zobrazit profil
Re:Pochybení správního orgánu
« Odpověď #10 kdy: 09 Ledna 2018, 19:39:47 »


[/quote]


Stačilo by přepsat zákon na "pokuty jsou příjmem státního rozpočtu" a radary zmizí ze země než řeknete parazit.
[/quote]

Správně. Jednou jsem četl rozhovor se starostou Rosic a bylo mu namítnuto, zda by příjmy z radaru šli do pokladny státu. Samozřejmě, že proti tomu protestoval...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Pochybení správního orgánu
« Odpověď #11 kdy: 10 Ledna 2018, 07:37:28 »

Správně. Jednou jsem četl rozhovor se starostou Rosic a bylo mu namítnuto, zda by příjmy z radaru šli do pokladny státu. Samozřejmě, že proti tomu protestoval...
Akorat nevidim subjekt, ktery by to zmenil. Tradicni utahovaci sroubu lidovci a starostove jsou sice na ustupu, ale Bures i Samuraj se taky s nejakym pravem a spravedlnosti moc nekamaradi a proste makaj...
IP zaznamenána