30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně  (Přečteno 13599 krát)

Delphin

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #15 kdy: 02 Února 2018, 23:10:38 »

Pěkné. Teď by mě zajímalo, kam ho přesunou.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #16 kdy: 12 Února 2018, 19:50:18 »

Update z Brna - před mostem je umístěná přenosná šedesátka a za ní radar. Než jsem si stihl všimnout a zaregovat, protože je to blízko sebe...
Tak uvidíme, jestli z Brna něco dorazí.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #17 kdy: 12 Února 2018, 21:28:16 »

Radar (minimálně do včerejšího večera) těžko, to bych o něm věděl (radarový detektor).
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 001
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #18 kdy: 13 Února 2018, 08:35:31 »

Bylo jasné odpoledne, takže nic neblikalo.  ;)
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #19 kdy: 14 Února 2018, 17:35:25 »

Není tam radar, je tam úsekovka - první fotku pořídí kamery v místech, kde se připojuje pruh z Královopolského tunelu a druhou fotku před inkriminovaným mostem, kde je teď to zúžení a 60. Pokuty mi z tama chodí už víc než čtvrt roku... a bliká to při každém průjezdu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #20 kdy: 14 Února 2018, 22:48:11 »

IZS> Jsem překvapen! Mně nikdy nic nepřišlo a to tam jezdím často a rychle.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #21 kdy: 15 Února 2018, 00:01:23 »

To bude tím, že jste známý recidivista a "mě" to ve skutečnosti chodí provozovateli - natvrdlému platiči. Tak tam teď než se vyřeší přepis musím jezdit pomalu, abych nemusel od známého pořád dokola poslouchat, jak to musí platit, když přijde výzva a nedokážu mu vysvětlit, že využít tam ten přiložený formulář na Helmuta není žádný těžký zločin.
A ještě tam dost často vidím řádit Superba a Prasata v civilu...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #22 kdy: 15 Února 2018, 00:04:08 »

A je to určitě z té "úsekovky"?
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #23 kdy: 15 Února 2018, 00:23:36 »

Jiný měřič na Sportovní není, konečně i sled uplynulých událostí zcela koleruje s počátkem "chození" pokut - nejprve tam mělo kamery jen VUT, pak se v tom loni někdy v létě začali rejpat, přibyly tam další dvě sady kamer, ty zadní s infrableskem a jak to spustili, přišla první pokuta... Pak jsem tam jezdil svým autem a nic a teď když tam jezdím s cizím, tak jich zase pár přišlo.
« Poslední změna: 15 Února 2018, 00:29:24 od IZS »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #24 kdy: 15 Února 2018, 00:30:52 »

Tak to jsem asi na nějakém whitelistu. Spíš jsem si říkal, zda nemohlo jít o nějaká měření např. ze zmíněných Superbů a Passatů.

edit: z čeho to je screenshot?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #25 kdy: 15 Února 2018, 07:38:55 »

IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #26 kdy: 19 Února 2018, 07:34:54 »

Tak asi týden zpět přidali další 60 zhruba do poloviny měřeného úseku, zajímalo by mě, jestli ty kamery nějak přenastavili, aby zvládli kasírovat i za nových podmínek...
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #27 kdy: 19 Února 2018, 12:32:05 »

Dlouho bývalo, že uprostřed měřeného úseku nemůže dojít ke změně maximální povolené rychlosti.. nebo se to nějak změnilo?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #28 kdy: 19 Února 2018, 13:10:40 »

Dlouho bývalo, že uprostřed měřeného úseku nemůže dojít ke změně maximální povolené rychlosti.. nebo se to nějak změnilo?

Ono to nemuze byt ani ted, protoze v zavineni musi byt receno, ze jste jel minimalne 64 na 40kmh nebo na 60kmh. To je dost podstatny rozdil.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Zmizelý radar v Rajhradě, měření v Brně
« Odpověď #29 kdy: 19 Února 2018, 13:48:44 »

Ono by to technicky šlo - stejně jako jde z celkového času určit průměrná rychlost, což je jediná rychlost, o které lze s jistotou říct (jen z celkového času), že byla někde v průběhu úseku dosažena, tak u úseku s různou povolenou rychlostí lze určit, o kolik km/h musela být někde rychlost překročena.

Příklad - 2 km úsek v obci, na prvním km omezení 40 km/h, na zbytku 50 km/h. Průjezd předpisovou rychlostí za (1/40 + 1/50) * 3600 s = 162 s. Pokud na celém úseku pojedu o v rychleji, než je povoleno, tak je výsledný čas analogicky 1/(40+v) + 1/(50+v), což je funkce zjevně ryze monotónní (klesající) a tedy i invertovatelná, není problém dopočítat v z libovolného změřeného času, takže např. pokud to někdo dal za 106 s, lze mu prokázat, že někde musel překročit rychlost alespoň o 23 km/h, což i s uvážením tolerance hodí střední překročení. Pokud by se totéž vyhodnotilo jen podle celkové průměrné rychlosti, tak ta by vyšla na 67,9 km/h a protože víme jen to, že někde byla dosažena, muselo by se to ve prospěch řidiče vztáhnout k části s povolenou padesátkou a stíhat jen základní překročení do 20 km/h.

Reálně se to neděje. Metrologická byrokracie kolem těch úsekáčů je už tak složitá a komplikovat si to zavedením netriviálního výpočtu, nutností ověřit nejen celkovou délku úseku (při uvážení různé trajektorie, přecijen silnice nemá šířku 0), ale navíc i vzdálenost k DZ, kde se mění povolená rychlost, do toho nikdo dobrovolně nepůjde. Je to jen odhad, ale řekl bych, že pokud někde v existujícím úsekáči je na části dočasně snížená rychlost, tak se to neřeší (úsekáč pořád měří a inkasuje dle původního nastavení) a pokud by se někde výjimečně zvýšila, tak ho vypnou.
IP zaznamenána