30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady  (Přečteno 41610 krát)

FilipV

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« kdy: 29 Května 2014, 11:50:58 »

Dobrý den,
prosím o radu jak postupovat při ústním jednání. Viz příloha.

Pro info. Vozidlo je psané na otce a při běžné silniční kontrole jsem nepředložil občanku a řidičský průkaz (jinak vše v pořádku). K identifikaci jsem uvedl: jméno, datum narození, adresu, rodné číslo a jméno matky za svobodna. Na místě mi policista chtěl udělit pokutu 400 Kč kterou jsem odmítl. Poté mi přišel příkaz o uložení pokuty na 1.500 Kč, proti kterému jsem se odvolal.

Jelikož jsem chudý student  :) a každá stovka je mi dobrá, tak mě ještě zajímá zda můžu požadovat náhradu za cestu vlastním vozem z mého bydliště na místo jednání... (České Budějovice - Český Krumlov)

Děkuji

IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2014, 12:45:16 »

určitě nemaji v ruce nic jinýho než oznámení od policie který se nedá použít jako důkaz, takže požadovat výslech policistů a pak zpochybnit jejich výpověd
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2014, 12:51:36 »

můžu požadovat náhradu za cestu vlastním vozem z mého bydliště na místo jednání
Ne. Nebo požadovat můžete, ale jako obviněný z přestupku nic nedostanete.

Kdybyste byl majitel vozu a pachatel přestupku byl neznámý (byl jste pozván k nabonzování pachatele), právo na úhradu cestovného byste měl, ale uplatnit ho je hodně složité.

K samotnému přestupku:
Řekl jste výslovně, že ŘP u sebe nemáte? Když jste ho neukázal, zjistil si policista i tak údaje z registru?
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #3 kdy: 29 Května 2014, 12:55:45 »

mám zkušenost, že ne vše, co se píše v zákoně, při nesplnění znamená pokutu.
co si pamatuju, v sazebníku pokut jsem neviděl řízení bez řidičáku v kapse jako přestupek. Jedině bez oprávnění, myšleno že řidičák člověk nemá vůbec
no a nejdůležitější na závěr - čím byl ohrožen zájem veřejnosti ? že byl řidičák doma na stolku místo v autě ? to je k smíchu a tedy se přestupek nestal. Bojovat, tohle je jen chabý pokus Vás zkasírovat....
IP zaznamenána
Concorde

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2014, 13:04:43 »

concorde: Existuje gumový přestupek: "jiným jednáním, ... nesplní nebo poruší povinnost stanovenou v hlavě II tohoto zákona."

doplnění, což je právě ten § 125c odst. 1 písm. k) z dopisu.
IP zaznamenána

FilipV

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #5 kdy: 29 Května 2014, 20:37:30 »

K samotnému přestupku:
Řekl jste výslovně, že ŘP u sebe nemáte? Když jste ho neukázal, zjistil si policista i tak údaje z registru?

Ano rovnou jsem řekl, že jsem si zapomněl osobní doklady v jiném vozidle. Podle mě si údaje rovnou na místě v registru zjistili.
IP zaznamenána

osobne

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #6 kdy: 30 Května 2014, 01:58:14 »

To jsi udělal blbost, mohls to mít jen za 400 Kč na místě, takhle to bude dražší. Přece si musíš být vědom toho, že jsi přestupek spáchal?
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #7 kdy: 30 Května 2014, 10:20:54 »

Zajímalo by mě, jak by se orgán v tomto případě, v době registrů a vysílaček, vypořádal s porušením, nebo ohrožením zákonem chráněného zájmu.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #8 kdy: 30 Května 2014, 15:06:53 »

Tady bych to viděl na jednoznačnou absenci materiálního znaku přestupku - už to, že porušení této povinnosti „nemá svůj přestupek“ ale postihuje se jen tím sběrným paragrafem, ukazuje na to, že nejde o jednání příliš závažné. V daném případě navíc prokazatelně bylo možno účelu kontroly dosháhnout jinými prostředky, takže o nějakém porušení či ohožení zákonem chráněného zájmu nemůže být řeč.

Orgán bude nejspíš zaslepen mamonem, takže moc nespoléhejte na to, že se chytí za nos, ale odvolací orgán nebo v nejhorším soud už by mohly postupovat méně debilně.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #9 kdy: 30 Května 2014, 18:01:24 »

O tom jsem už taky přemýšlel – jestli formulaci "jiným jednáním, než které je uvedeno pod písmeny a) až j), nesplní nebo poruší povinnost" lze považovat za "za přestupek výslovně označené jednání".
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #10 kdy: 30 Května 2014, 19:10:12 »

Orgán bude nejspíš zaslepen mamonem, takže moc nespoléhejte na to, že se chytí za nos, ale odvolací orgán nebo v nejhorším soud už by mohly postupovat méně debilně.
Taxa za žalobu je 3000,-, normálně bych s osobne nesouhlasil, protože působí jako klasickej provokatér a jediná sekce, kam by mě přispívat je "Přátelé našich nepřátel", ale v případech § 125c odst. 1 písm. k) se asi skutečně vyplatí zavzpomínat na zlatý doby před platností BS a zaplatit 200, což je suma, kam lze většinou příslušníka vždycky slušnym chovánim, posypánim hlavy a humornym vystupovánim dotáhnout. Dneska 200,- vydělá za hodinu leckterej student, případně 400,- za dvě, podle mýho názoru se to nevyplatí jak časově, tak pravděpodobnostně, pokud to samozřejmě není přestupek, který je podle bodu k), ale zároveň je v příloze ZoSP s bodovou sankcí.
IP zaznamenána

FilipV

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #11 kdy: 30 Května 2014, 20:11:08 »

Jelikož jsem student VŠ a mám nějaké příjmy z brigád, tak tech 1500 není likvidační částka. Jinak jsem ještě přemýšlel, že jestli je identifikace podle údajů, co jsem nadiktoval, na 100 % věrohodná...
A v příloze přikládám příkaz který se mi podařilo najít.

Děkuji
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #12 kdy: 30 Května 2014, 20:48:21 »

Chtělo by to i odůvodnění, zajímalo by mě, jak se vypořádali s § 12.
IP zaznamenána

FilipV

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #13 kdy: 31 Května 2014, 00:38:30 »

Odůvodnění
« Poslední změna: 31 Května 2014, 00:42:17 od FilipV »
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Řízení vozidla - zapomenuté osobní doklady
« Odpověď #14 kdy: 31 Května 2014, 08:21:16 »

Jak jsem předpokládal. V odůvodnění sice opsal úředník § 12, ale nijak se nevypořádal s jednotlivými body, které musí v odůvodnění rozvést a popsat.
Sankce není nijak odůvodněná a není popsán ani materiální znak.
Oni mají tendenci kopírovat obsah příkazu do rozhodnutí, protože nechtějí psát všechno znovu, takže pokud v rozhodnutí uvede stejné odůvodnění, tak bych byl v klidu.
Bez těch náležitostí v odůvodnění to odvolací orgány ruší a vrací k novému projednání.
IP zaznamenána